پیام خوزستان

آخرين مطالب

تاپایان شهریور ماه:

دوربین های ثبت تخلف خوزستان به 83 عدد خواهند رسید سياسي

دوربین های ثبت تخلف خوزستان به 83 عدد خواهند رسید
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: سعی می شود تا پایان شهریورماه تعداد دوربین های ثبت تخلف استان به 83 عدد برسد.

غلامعباس بهرامی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این اداره کل در حوزه راهداری وظیفه حفظ و نگهداری راه ها و در حوزه حمل و نقل نیز وظیفه بهره برداری و برنامه ریزی برای شبکه حمل و نقل را بر عهده دارد.
وی با بیان اینکه خوزستان یک استان حمل و نقلی است و شقوق مختلف حمل و نقل اعم از دریایی، ریلی، هوایی و جاده ای در خوزستان فعال هستند، افزود: بیش از 90 درصد حمل و نقل کشور و استان شامل حمل کالا و جابجایی مسافر از طریق جاده انجام می شود که این موضوع اهمیت توجه به زیرساخت ها در خوزستان را نشان می دهد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اذعان کرد: در این راستا طی سال های گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته و این روند تاکنون نیز ادامه داشته است تا سطح سرویس مناسب و ایمنی در استان به منظور جابجایی کالا و مسافر برقرار باشد.
بهرامی نیا تأکید کرد: در حال تلاش هستیم تا خوزستان در بحث جاده ای به استانداردهای لازم برسد.
وی با بیان اینکه در خصوص رفع نقاط حادثه خیز، ماده 108 قانون 5 ساله برنامه ششم تکالیفی را ملزم کرده است، اذعان کرد: علی رغم افزایش تعداد خودروها و سفرهای جاده ای در خوزستان طی 8 سال گذشته، خوشبختانه کاهش تصادفات منجر به فوت در استان طی این بازه زمانی روند نزولی را نشان می دهد بطوریکه تلفات جاده ای از 840 نفر در 8 سال گذشته به 534 نفر در سال 97 رسیده است که این کاهش روند برنامه ریزی و همکاری موثر دستگاه های متولی ایمنی حمل و نقل را نشان می دهد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تأکید کرد: علی رغم محدودیت های اعتبار به ویژه در دو سال گذشته سعی شده اقدامات موثری را در حوزه رفع نقاط حادثه خیز داشته باشیم اما برای انجام اقدامات موثرتر، نیازمند اعتبار بیشتر هستیم.
بهرامی نیا در ادامه با تأکید بر اینکه تعداد گشت های راهداری استان کاهش پیدا نکرده است، گفت: گشت های راهداری از ضروریات است از این رو این گشت ها در تمامی شهرستان های استان خوزستان فعال هستند.
وی ادامه داد: در آزادراه خلیج فارس شرایط ایمنی برقرار است و از لحاظ شیب، نصب تابلو، سطح روی محور شرایط مناسبی دارد. نصب نیروجرسی به طول 15 کیلومتر از ابتدای محور اهواز-آبادان نیز آغاز شده و در تلاش هستیم بتوانیم روشنایی این مقطع نیز به سرانجام برسد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان اینکه کناره جاده ها طبق استانداردهایی ساخته می شود، در خصوص شیب شیروانی جاده های استان گفت: بیشترین علت تصادفات در خوزستان خروج از محور و واژگونی است از این رو این اداره کل برای بهتر کردن شرایط، شیب شیروانی جاده ها را در دستور کار خود قرار داده تا شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای باشیم.
وی در خصوص محور اهواز- اندیمشک، گفت: یکی از مشکلات محور اهواز-اندیمشک ورود و خروج کشاورزان از اطراف به این محور اصلی است که باعث تصادف های زیاد می شود. سعی شده با نصب گاردریل و نیوجرسی میزان ورود و خروج را کاهش دهیم اما در کمترین زمان، کشاورزان مجدد نسبت براشتن موانع اقدام می کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان اینکه محور ایذه به دهدز سطح رویه خوبی ندارد، از اجرای دو پروژه در محور اهواز به دهدز خبر داد و گفت: سعی خواهد شد این پروژه ها تا 4 آینده به پایان برسند تا در این محور شاهد برقراری شرایط مطلوبی باشیم.
بهرامی نیا در خصوص مدت زمان اجرای پروژه های حوزه راهداری، اذعان کرد: با توجه به اینکه عمده پروژه ها در این حوزه لکه گیری، روکش آسفالت و آسفالت حفاظتی است از این رو مدت زمان اجرای آنها بیش از 6 ماه نخواهد بود.
وی با بیان اینکه از سال گذشته تفاهمنامه ای بین استانداری خوزستان، سازمان برنامه و بودجه استان و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان منعقد شده که طی آن مقرر شد سالی 200 میلیارد تومان در حوزه نگهداری و ایمنی راه ها هزینه شود، گفت: سال گذشته از 13 هزار و 500 کیلومتر راه های اصلی، فرعی، بزرگ راه، آزاد راه و راه روستایی آسفالت شده استان 10 هزار کیلومتر خط کشی صورت گرفت. علاوه بر این 400 کیلومتر روکش و آسفالت حفاظتی انجام و 70 هزار تابلو و علائم در سطح جاده های استان نصب شده و در زمینه روشنایی محورها نیز اقدامات خوبی صورت پذیرفت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نصب دوربین های ثبت تخلفات در محورهای استان، اظهار کرد: خوزستان با بهره مندی از حدود 45 دوربین پایش تصویری بیشترین تعداد را در کشور دارد و 12 دوربین ثبت تخلفات فعال و 31 دوربین نیز در حال نصب است و قرارداد نصب 40 دوربین ثبت تخلفات نیز منعقد شده و سعی خواهیم کرد تا پایان شهریورماه تعداد دوربین های ثبت تخلف استان به 83 دوربین برسد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تبدیل جزیره کیش به مرکز علمی ایران در میان مناطق آزاد کشور

افتتاح بزرگترین بخش فوق‌تخصصی جراحی مغز و اعصاب جنوب غرب کشور در اهواز

وقوع 3 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع خوزستان

شجاعی برهان در مراسم معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: شفافیت و تکریم منابع انسانی شعار و محور عملکردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

دستگیری 7 سارق حرفه‌ای در خرمشهر

سفر معاون درمان وزارت بهداشت به اهواز

معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان‎‎های رازی و سینا در اهواز بازدید کرد

آخرین وضع 6 پروژه عمرانی در غیزانیه اهواز تشریح شد

نماینده ولی فقیه در خوزستان پیگیر بی‌آبی بارانگرد باغملک

وقوع سه فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع خوزستان

عضو شورای غیزانیه: وعده تأمین آب پایدار غیزانیه در یک ماه آینده عملی نیست

ممنوعیت کشت برنج در خوزستان با چه شرایطی لغو شد؟

دریاچه‌ای از فاضلاب مقابل ورودی بیمارستان سینا کوت عبدالله!

رئیس مجلس یازدهم انتخاب شد

تکلیف خانوارهای جامانده از وام یک میلیونی چه شد؟

صلح و سازش 2 طایفه در بخش عقیلی گتوند

شیرین‌شهر،سکونتگاهی در اهواز که مورد استقبال قرار نگرفت

کارگران جامانده از سهام عدالت چکار کنند؟

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

بازگشایی حرمین شریفین در دمشق

زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشخص شد

تست کرونای 3 عضو تیم نفت آبادان مثبت اعلام شد

اجرای بندهای مغفول مانده قانون جدید چک در زمان کوتاه ممکن است

به دام‌اندازی 80 درصد عوامل حساسیت‌زا در کالاهای خواب

روایت رهبر انقلاب از رابطه خیلی خوب ایشان با آیت‌الله منتظری و حضور نفوذی‌ها در بیت /ماجرای اصرار برای حضور سیدمهدی هاشمی در سپاه چه بود؟

مجازات‌ پدر در برابر کشتن‌ فرزند

چگونه باید از خرید اینترنتی انصراف داد؟

رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب‌وفاضلاب اهواز موافقت کردند

استاندار خوزستان: رهبری بااختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب‌وفاضلاب اهواز موافقت کردند

مراقب آتش‌سوزی‌های جنگلی خوزستان باشید

روایت رهبر انقلاب از رابطه خیلی خوبش با آیت‌الله منتظری و حضور نفوذی‌ها در بیت ایشان /ماجرای اصرار برای حضور سیدمهدی هاشمی در سپاه چه بود؟

مرگ دختربچه 10 ساله در واژگونی تیبا

فصل آتش‌سوزی‌های جنگلی خوزستان از راه رسیده است

محور دهدز - ایذه - سد کارون 4 بهسازی می‌شود

واژگونی تیبا در شهر رامین خوزستان با یک فوتی و 3 مصدوم

اضافه شدن بخش مراقبت‌های ویژه جدید به بیمارستان طالقانی آبادان

حفظ سلامت دانشجویان اولویت نخست ما است

استاندار خوزستان: رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند

استاندار خوزستان: رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند

علوی: قبل از اردوی تهران، کرونایی نداشتیم / در اهواز میزبان استقلالیم

افزایش اعتبارات برای حل مشکلات آب خوزستان / فاز اول آبرسانی به غیزانیه اجرایی می‌شود

اجرای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در خوزستان

استاندار: مشکل بی‌آبی «دهدز، بارانگرد و رغیوه» برطرف می‌شود

پیکر نخستین سم‌شناس دارویی ایران در گتوند به خاک سپرده شد

معاون استاندار: آبرسانی به روستای دب حردان رو به اتمام است

تحویل یک قلاده توله‌خرس به حفاظت محیط‌زیست باغملک

احتمال اعلام پایان سال تحصیلی بدون برگزاری امتحانات

آمار تفکیکی 588 کرونایی جدید خوزستان