پیام خوزستان

آخرين مطالب

ساخت پردیس سینمایی دزفول نیازمند ورود سرمایه گذار است فرهنگي

ساخت پردیس سینمایی دزفول نیازمند ورود سرمایه گذار است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- علیرضا مهدویان پور افزود: طرح های سینمایی از زیر چتر سازمان مدیریت و برنامه ریزی خارج و از 2 سال قبل به بخش خصوصی واگذار شده اند.

وی اعتبار مورد نیاز برای ساخت پردیس سینمایی را یکهزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: طراحی پردیس سینمایی دزفول انجام شده و شامل کتابخانه، سه سالن سینمایی و گالری است.

رئیس حوزه هنری دزفول افزود: 50 تا 60 درصد هزینه موردنیاز برای ساخت این طرح سینمایی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان یارانه دولتی و تسهیلات بانکی با تنفس 2 ساله و سود زیر 10 درصد تامین خواهد شد و مابقی آن باید توسط سرمایه گذار تامین شود.

به گزارش ایرنا سال 1390 مسئولان وقت از آغاز به کار احداث پردیس سینمایی دزفول با اعتباری افزون بر 80 میلیارد ریال خبر دادند ولی با گذشت حدود هشت سال این طرح هیچگونه پیشرفتی نداشته است. 
این طرح قرار بود در پنج طبقه شامل سه سالن سینما با ظرفیت 700 نفر، 2 سالن 400 نفره، یک سالن همایش یکهزار نفری، آمفی تئاتر، گالری، کتابخانه، استخر، فروشگاه های فرهنگی و مراکز تجاری در محل فعلی سینما بهمن دزفول ساخته شود. 

دزفول نیازمند ورود خیرین فرهنگی است

رئیس حوزه هنری دزفول در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه فرهنگی و هنری شهرستان دزفول گفت: خیرین دزفول در حوزه های مختلف مدرسه سازی، سلامت، امنیت و گردشگری ورود کرده اند ولی هنوز به حوزه هنر ورود نکرده اند که از آنها تقاضا می شود برای رفع معضلات فرهنگی و هنری به این بخش نیز ورود کنند.

شهرستان دزفول با حدود 500 هزار نفر جمعیت از حداقل فضاهای فرهنگی و سینمایی برخوردار است و در حال حاضر فقط سالن های سینمایی مجتمع فرهنگی سینمایی این شهرستان فعال هستند که جوابگو نیست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield