پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خبر داد:

تخصیص اعتبار برای رفع مشکلات راه های منتهی به پایانه های خوزستان اقتصادي

تخصیص اعتبار برای رفع مشکلات راه های منتهی به پایانه های خوزستان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز-رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از تخصیص اعتبار ویژه برای حل مشکلات زیرساختی راه های منتهی به پایانه های مرزی شلمچه وچذابه و پایانه باری بندر امام خمینی خبر داد.

عبدالهاشم حسن نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی در حال اجرا در هر دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه با تدابیر اتخاذ شده، پیش از آغاز مراسم پیاده روی اربعین حسینی به پایان خواهند رسید.
وی با بیان اینکه بهسازی راه‌های آسفالته فرعی که به پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه منتهی می‌شوند در دستور کار قرار دارند، تأکید کرد: این قول را خواهیم داد تا قبل از اربعین حسینی، تمامی راه‌های منتهی به پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه بازسازی شوند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به تردد روزانه 3 هزار دستگاه کامیون بار از بندر امام خمینی (ره) به سایر استان‌ها، گفت: خوزستان به لحاظ مسافرت زائران و تولید و حمل بار به سایر استان‌های کشور، یک استان مهم محسوب می‌شود از این رو باید نسبت به بهسازی جاده‌های آن اقدام کرد و اعتبارات ویژه ای برای این کار در نظر گرفت.
حسن نیا ادامه داد: با توجه به توافق سال گذشته سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با استاندار خوزستان، مقرر شد از منابع ملی و استانی برای بهسازی مسیرهای استان استفاده شود. در این راستا همکاری‌هایی با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای تأمین منابع ملی صورت گرفته است.
وی اذعان کرد: در خصوص راه‌های منتهی به پایانه‌های مرزی خوزستان و پایانه بندر امام خمینی (ره)، ایجاد مسیر جدا سازی برای خودروهای سواری، اتوبوس و کامیون آماده در دستور کار قرار دارد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: در نظر داریم با تخصیص حداقل 200 میلیارد تومان اعتبار از منابع ملی و استانی بتوانیم مشکلات زیرساختی تمامی راه‌های منتهی به پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه و پایانه باری بندر امام خمینی (ره) را در برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت مرتفع کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield