پیام خوزستان

آخرين مطالب

استاندار خوزستان مطرح کرد:

ارتقای استانداردهای آب و فاضلاب اهواز با اجرای 4 پروژه بزرگ اقتصادي

ارتقای استانداردهای آب و فاضلاب اهواز با اجرای 4 پروژه بزرگ
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- استاندار خوزستان گفت: اجرای چهار پروژه بزرگ در اهواز استانداردهای آب و فاضلاب را در این شهرستان ارتقا می دهد .

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در حاشیه کلنگ‌زنی پروژه آبفای اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز خدا توفیق داد تا عملیات اجرایی چهار پروژه آب و فاضلاب را در اهواز آغاز کنیم.
وی افزود: یکی از این پروژه‌ها در منطقه کیانشهر اهواز بود که سال گذشته در حوزه فاضلاب این منطقه هیچ اقدامی انجام نشده بود و تعدادی تعاونی کارهای اندکی کردند و آبفا نیز اقدامات موقتی انجام داده بود.
استاندار خوزستان ادامه داد: امسال در بارندگی‌ها مشکلات جدی داشتیم که اکنون پروژه مورد نیاز با اعتبار 40 میلیارد تومان کلنگ زنی شد.
وی بیان کرد: امیدواریم این پروژه تا قبل از زمستان به اتمام برسد و مشکلی در زمینه دفع آب‌های سطحی و فاضلاب منطقه کیانشهر نداشته باشیم.
وی گفت: تقویت پمپاژ ایستگاه الهادی و دفع فاضلاب مناطق شیلنگ آباد، منازل محیط زیست، منابع طبیعی، منازل استانداری، کیان و شیخ بها از دیگر پروژه‌ها هستند.
استاندار خوزستان تصریح کرد: این مناطق قدیمی اهواز هر سال به خصوص با بارش‌های متعدد شهروندان را دچار مشکل جدی می‌کرد.
شریعتی افزود: قبلاً یک پروژه در خیابان انقلاب اجرا شد که بسیار به روند بهبود وضعیت کمک کرد ولی این پروژه فعلی را نیز با هزینه حدود 10 میلیارد تومان انجام می‌دهیم و امیدواریم تا قبل از زمستان مشکل مناطق مذکور را برطرف کنیم.
استاندار خوزستان گفت: پروژه سوم منطقه پردیس است که در بارش‌ها و سیل اخیر مشکلات بسیار جدی برای مردم ایجاد کرد که این پروژه نیز با یک منهول پمپ و خط لوله جدید با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان اجرای یکی شود و فاضلاب را تا قبل از زمستان به خوبی منتقل و دغدغه مردم را از این بابت حل می‌کند.
وی ادامه داد: منطقه چهارم کوی مدرس و خروسیه اهواز است که مردم این مناطق همواره در حوزه دفع فاضلاب با مشکلات جدی مواجه می‌شوند که پروژه‌ای برای آنها با 700 متر خط لوله در عمق حدود هفت متر کلنگ زنی کردیم که اعتبار مورد نیاز آن هفت میلیارد تومان پیش بینی و ظرف یک ماه آینده انجام می‌شود.
شریعتی گفت: امیدوارم که مشکل این مناطق هم از نظر دفع فاضلاب و آب‌های سطحی حل و مردم ساکن در تمامی مناطق مذکور نیز مشکلاتی که در سال گذشته با آن دست و پنجه نرم می‌کردند را با اجرایی شدن این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان دیگر نداشته باشند و در ایام بارندگی دغدغه کمتری داشته باشند.
استاندار خوزستان افزود: تمام این پروژه‌ها در راستای مصوبه 15 فروردین سال 1396 دولت برای خوزستان اجرا می‌شود؛ در اهواز از ابتدای سال تاکنون بیش از 300 میلیارد تومان پروژه شروع و در حال اجرا و اتمام است که بی شک با تکمیل این پروژه‌ها سطح استانداردهای آب و فاضلاب در اهواز به صورت جدی ارتقا پیدا می‌کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield