پیام خوزستان

آخرين مطالب

تولید نانو اکسید گرافن در مرکز تحقیقات مواد و انرژی دانشگاه آزاد دزفول علمي

تولید نانو اکسید گرافن در مرکز تحقیقات مواد و انرژی دانشگاه آزاد دزفول
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رئیس مرکز تحقیقات مواد و انرژی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول از تولید نانو اکسید گرافن در مرکز تحقیقات مواد و انرژی این دانشگاه خبر داد و گفت: نانو اکسید گرافن یک محصول استراتژیک و بسیار مهم در صنایع است.
علی حیدری‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: نانو اکسید گرافن به روش‌های مختلف سنتز می‌شود اما برای اولین بار با روش سنتز به شیوه اقتصادی و مقرون به صرفه در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول تولید شد.
وی افزود: نانو اکسید گرافن ماده بسیار کاربردی و استراتژیک در صنایع دفاع، صنایع فضایی و... است و کاربرد بسیار مهمی دارد. از همه مهم‌تر تولید این محصول به شیوه مقرون به صرفه و اقتصادی است.
رئیس مرکز تحقیقات مواد و انرژی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول بیان کرد: این محصول در مرکز تحقیقات مواد و انرژی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول تهیه شده است. خوشبختانه توانستیم به پایلوت نیمه صنعتی دست یابیم و امکان انبوه‌سازی این محصول درصورت وجود یک سرمایه‌گذار وجود دارد.
حیدری‌مقدم ادامه داد: از جمله کاربردهای این محصول در سلول‌های خورشیدی با بازده بالا، باتری با شارژ بالا، حسگرهای نوری و... است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield