پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون سازمان تعزیرات حکومتی عنوان کرد:

مدیریت باید با نیاز جامعه اسلامی منعطف باشد / تعامل به معنای سفارش‌پذیری نیست اجتماعي

مدیریت باید با نیاز جامعه اسلامی منعطف باشد / تعامل به معنای سفارش‌پذیری نیست
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه هدف رونق تولید و کسب و کار است، گفت: اگر یک مداخله قهری منجر به رونق تولید شود، هوشمندانه است اما اگر یک مداخله قهری با رونق تولید منافات داشته باشد، حتی اگر منصفانه باشد غیرهوشمندانه است.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، محمد بارانی در مراسم معارفه و تکریم مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان که امروز (26 تیرماه) در اهواز برگزار شد، با بیان اینکه حیات جامعه اسلامی وابسته به گردش چرخ تولید و رونق تولید است، اظهار کرد: هر رفتاری که بخواهد چرخ رونق تولید را متوقف کند، محکوم به شکست است و اجازه فعالیت در این کشور را ندارد.
وی افزود: راهبرد حاکمیت، دولت و به تبع آن سازمان تعزیزات صرفا مبارزه نیست؛ بلکه امروزه راهبرد اصلی و اساسی، تسهیل کسب و کار، رونق تولید و به گردش درآوردن چرخ کارخانه‌ها است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: شاکله حاکمیت و دولت، مداخله هوشمندانه است؛ مداخله هوشمندانه یعنی مداخله اقتضایی با رعایت اصول و ارزش‌ها. آن چیزی که امروز می‌تواند ما را در مقابل دشمنان مستحکم نگه دارد و اقتصاد ما را فلج نکند، مداخله هوشمندانه است.
بارانی بیان کرد: اشکال اساسی قانون و مقررات این است که همگام با نیاز اجتماعی و نیاز حاکمیت حرکت نمی‌کند. در حوزه فلسفه قانون و حقوق مساله‌ای داریم که اگر قوانین و مقرراتی که حاکم است، نیاز حاکمیت اجتماعی و حکومتی امروز را برآورده نمی‌کند، آیا باید از آن تبیعت کرد؟ جواب این پاسخ بسیار سخت است. هنر یک مدیر این است که این موارد را متوازن کند.
وی تصریح کرد: باید به گونه‌ای مداخله کنیم که اگر جایی بخشی از شاهرگ اقتصادی کشور وجود دارد، به حیات خود ادامه دهد و بتواند بخش‌های میانی کشور را تغذیه و مدیریت کند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی گفت: باید مداخلات هوشمندانه باشند نه بر اساس فایل‌هایی که در ذهن رسوب کرده است. مداخله هوشمندانه این است که باید بدانیم امروز کشور به چه چیزی نیاز دارد.
بارانی ادامه داد: به طور مثال ورود ارز به کشور ممنوع یا قاچاق بود و بارها در این زمینه پرونده تشکیل دادیم. اگر حیات کشور به تغییر یک سری قوانین و مقررات وابسته است و تغییر این قوانین زمان‌بر است، می‌شود رویه‌های هوشمند جایگزین شوند بنابراین در این شرایط ورود ارز صرف هر میزان برای کشور حیاتی است و غیرقانونی تلقی نمی‌شود. این شیوه مدیریت اقتضایی مبتنی بر اصول و ارزش‌های اسلامی است.
وی گفت: در حوزه مدیریت اگر بر یک امر و روش توقف کنیم و حاضر نباشیم روش‌ها را تغییر دهیم، ممکن است آسیب‌زا باشد، در عین حال که شاید مقدس باشد. در برخی مواقع باید مدیریت با نیاز جامعه اسلامی منعطف شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه هدف حیات جامعه اسلامی است، گفت: بنابراین ممکن است برخی از رفتارهایی که تا دیروز جرم بوده امروز نه جرم تلقی شود و نه تخلف.
بارانی تاکید کرد: مطالبه ما از یک مدیر این است که انعطاف مدیریتی را ایجاد کند. در خوزستان همه چیز به حرمت گذاشتن به سرمایه اجتماعی بستگی دارد. حیات و قوام یک مدیر به این بستگی دارد که بیشترین مشارکت را با مردم را داشته باشد. همگرایی به احترام گذاشتن به سرمایه اجتماعی گره خورده است. در سرمایه اجتماعی گام نخست اعتماد است و اینکه چه میزان به تعزیرات اعتماد اجتماعی وجود دارد، بسیار اهمیت دارد.
وی ادامه داد: تعامل به معنای سفارش‌پذیری نیست بلکه تعامل به معنای تشخیص مصلحت استان و کشور و اتخاذ تصمیم با خرد جمعی است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی خاطرنشان کرد: اعتماد بر اساس رفتارهای منصفانه و هوشمندانه ایجاد می‌شود. اینکه سازمان تعزیرات یک مرجع رسیدگی‌کننده است، هدف نیست؛ رسیدگی ابزار است و هدف این سازمان تسهیل کسب و کار و رونق تولید است.
بارانی گفت: هدف این سازمان رسیدگی به پرونده چند متخلف نیست بلکه رسیدگی به پرونده متخلفان، بخشی از وظایف این سازمان است. هدف متعالی این سازمان این است که اجازه دهد کسب و کار حلال رونق یابد. راهبرد کلی سازمان این است که صرفا بر رسیدگی به پرونده‌ها متوقف نیست و زمانی که می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی،‌ بخش زیادی از تخلفات را پیش‌بینی، پیشگیری و کنترل کند؛ ضرروتی برای توقف و پس از آن رسیدگی و برچسب‌زنی نیست.
وی بیان کرد: امروزه رویه عملی دنیا این است که پیش‌بینی و پیشگیری از جرم وظیفه تک تک افراد بشریت است. کمین کردن و پرونده درست کردن نه در آموزه‌های اسلامی، نه در بخش اخلاقی اجازه داده نشده است. باید رویکرد سازمان به گونه‌ای باشد که رسیدگی یکی از ابزارها علیه متخلفینی باشد که در چارچوب آداب اسلامی حاکمیت و دولت حرکت نمی کنند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه امروز اندیشه جزیره‌ای مردود است، گفت: پیشگیری، مبتنی بر خرد جمعی، تعامل و رفتار اجتماعی است نه جزیره‌ای عمل کردن.
بارانی خاطرنشان کرد: اگر در استانی که واردات، صادرات و کسب و کار و بخش اعظم رونق تولید در آن نهفته است، فعالیت می‌شود باید با مقتضیات زمان، نه تنها در سطح استانی یا کشوری، بلکه در سطح جهانی تفکر کنیم. زمانی که می‌خواهیم رأی صادر کنیم باید آثار آن را بر حوزه‌ها و بر جوانب مختلف در نظر بگیریم.
وی با بیان اینکه باید پیش‌بینی، پیشگیری و مداخلات هوشمندانه داشته باشیم، بیان کرد: مداخلات قهری بخشی از وظایف اجتناب‌ناپذیر سازمان تعزیرات است. اگر یک مداخله قهری منجر به رونق تولید شود، هوشمندانه است اما اگر یک مداخله قهری با رونق تولید منافات داشته باشد حتی اگر منصفانه باشد، غیرهوشمندانه است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی گفت: قوانین و مقررات همیشه عقب‌تر از اقتضائات جهان یا حاکمیت است. رویه‌ها، تشخیص مدیران، خرد جمعی و تعامل سازنده جلوتر از قوانین و مقررات حرکت می‌کنند و کارگشا هستند بنابراین تکلیف همه ما است که با این رویکرد کار کنیم.
بارانی ادامه داد: مداخلات هوشمند چرخ تولید را به گردش در می‌آورند و پیوند بین ملت، دولت و حاکمیت را استحکام می‌بخشند. مداخلات هوشمند همیشه لابلای قانون پیدا نمی‌شوند. در برخی جاها نیاز است که اجتهاد قضایی با پیوند اجتماعی انجام شود تا رأی مناسب‌تری صادر شود.
وی با بیان اینکه مداخلات هوشمندانه باید از برچسب‌زنی پرهیز کند، گفت: به طور مثال اگر کارخانه‌ای 10 سال به یک استان خدمات ارائه می‌دهد و تخلفی کرد به بهانه یک تخلف، خدمات 10 ساله این کارخانه را نباید زیر سوال ببریم. شهروندان و حاکمیت به خدمات این کارخانه نیاز دارند و می‌توان بر اعمال این کارخانه نظارت کرد. همه این‌ها وظایف اجتماعی است نه سازمانی.
معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: آثار مداخلات هوشمند، ارتقای اعتماد مردم است. در این برهه زمانی که تحت فشار هستیم نباید اعتماد مردم را از دست بدهیم. اعتماد مردم به کارگزاران مایه ثبات اسلام در منطقه است بنابراین از هر آنچه که به اعتماد مردم به کارگزاران لطمه می‌زند، باید پیشگیری شود.
وی ادامه داد: در حالی که همه عقاید مدیرکل اسبق تعزیرات خوزستان قابل قبول است و همیشه به صحت عمل وی قسم خورده‌ام اما این موارد بخشی از کار است و مدیریت آتی باید انعطاف مدیریت امروزی را چاشنی کار کند تا خدمات بیشتری به مردم ارائه دهد و این موضوع به معنای زیر پا گذاشتن قانون یا ترویج فساد نیست.
معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی خطاب به مدیرکل جدید تعزیرات خوزستان گفت: آقای بیرانوند به این سرزمین آشنا است و انتخاب این فرد برای این سمت هوشمندانه است. توصیه ما به وی این است که با رعایت اصول و ارزش‌ها، مقابله با فساد در درون و برون، کار خود را به قوت ادامه دهند اما نکاتی که بیان شد مورد انتظار سازمان تعزیرات است. یعنی همه صحبت‌هایی که گفتم بر فعالیت‌های آینده وی ناظر است. بنابراین انتظار می‌رود بتواند پیوند بین سازمان‌ها و مردم را برای تسهیل در کسب و کار و آنچه حیات اجتماعی اقتضا می‌کند، رونق بیشتری دهد. 
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انبارهای کیک‌ های مشکوک پلمب شد/ مردم نگران نباشند

شناسایی نوع قرص‌ های جاسازی شده در کیک‌ ها

اولتیماتوم وزارت بهداشت به فروشگاه‌ ها

یک قتل، یک جسد؛ دو محکومیت!!

وجود قرص در کیک و کلوچه به کرمان هم رسید

امدادرسانی به عشایر گرفتار در برف ارتفاعات ایذه

احتمال آبگرفتگی معابر در خوزستان

احتمال برف و تگرگ برای خوزستان

آنفلوانزا تا 2 هفته آینده فروکش می‌ کند

محمدعلی نجفی باردیگر به قتل عمد محکوم شد

تعداد فوتی‌ های حادثه آتش‌ سوزی سقز افزایش یافت

سرنوشت نوزاد رها شده در شهرضا

وضعیت آب و هوای کشور طی چهار روز آینده

اختلال در خط یک مترو تهران مسافران را معطل کرد

استقرار سازمان‌یافته نیروهای توانبخشی در بیمارستان‌های اهواز

دو سامانه بارشی در راه خوزستان

کوت‌عبدالله، از خانه‌سازی روی تالاب تا فاضلاب‌های خیابانی

دستگیری عامل هتک حرمت در فضای مجازی توسط پلیس آبادان

2 سوداگر مرگ در اهواز دستگیر شدند

دفاتر تسهیل گری در محلات کم برخوردار آبادان راه‌اندازی می شود

مرغ‌ دزدی در اردبیل به بهانه آنفلوانزای مرغی!

ثبت 2هزار پرونده مراقبت برای دیابتی‌ها در کلینیک‌های دیابت آبادان

2 هزار پرونده مراقبت برای بیماران دیابتی آبادان تشکیل شد

پشت‌ پرده قومیتی طرح چند تکه‌ کردن تهران

از لزوم صیانت از آرای مردم تا انتقاد از مدیریت شهر اهواز

تصویب کمک شهرداری اهواز به احداث باغ موزه دفاع مقدس

ادعای وزارت بهداشت: آنفلوانزا کنترل شد

احتمال سونامی در دریای خزر وجود دارد

چرا گوزن‌های پردیسان نباید به دزفول بروند؟

ادامه بارش‌های پراکنده در خوزستان

آماده‌باش سه شهرستان خوزستان در پی زلزله لیکک

دستگیری شهردار و عضو شورای شهر "شیبان"

جزئیات حمله با قمه به مددکاران در سعادت‌ آباد

تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام

6 ماه حبس برای متخلف قطع درخت بومی کنار در دزفول

آنفلوانزا مدارس لوشان را تعطیل کرد

زلزله ایذه را لرزاند

از هر 1000 ازدواج در خوزستان، 39 مورد زیر 10 سال است

اتمام بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان تا پایان سال

تحقق واگذاری 30 درصد پست‌های مدیریتی به زنان تا پایان دولت دوازدهم

جزئیات اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در خوزستان

تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده منطبق با شرایط خوزستان

دولت درباره شایعه قطع اینترنت توضیح داد

مردم در انتخابات نظر خود را به کرسی بنشانند / افزایش 36 درصدی سهم زنان در بودجه 99

زنان برای تغییر نگاه جامعه، نگرش خود را تغییر دهند

خوزستان مه‌آلود می‌ماند

راه‌حل رفع بوی نامطبوع در تهران

تدوین برنامه‌های حوزه زنان بر اساس شاخص‌های جنسیتی

سرقت؛ انگیزه قتل زن میان‌ سال در بهشت‌ زهرا

اصلی‌ترین مشکلات ارتباطی خانواده‌های اهوازی کدامند؟