پیام خوزستان

آخرين مطالب

بخش دیگری از اعتبارات جبران خسارت های سیل به زیرساخت های خوزستان ابلاغ شد گفتگو

بخش دیگری از اعتبارات جبران خسارت های سیل به زیرساخت های خوزستان ابلاغ شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- امید حاجتی در گفت وگویی با اشاره به اینکه این میزان اعتبار، امروز ابلاغ شده است، اظهار داشت: مبلغ 950 میلیارد ریال از این اعتبارات مربوط به اصلاح و بازسازی کلکتورهای اصلی و ایستگاه‌های پمپاژ آب، اصلاح و بازسازی تصفیه خانه شماره 2 اهواز، هزینه‌های دیزل ژنراتور، پمپ کف کش و تخلیه آب، تانکر آبرسانی (شرکت آب و فاضلاب اهواز) است.

وی ادامه داد: همچنین مبلغ 980 میلیارد ریال به منظور بازسازی و نوسازی آبگیر، تصفیه خانه، ایستگاه پمپاژ، خطوط انتقال آب و بهسازی چاه‌ها در شهرهای رفیع، هویزه، بستان، سوسنگرد، خرمشهر، آبادان، گوریه، دزفول و بازسازی کلکتورهای اصلی فاضلاب در این شهرها، ارتقای تصفیه خانه فاضلاب سوسنگرد، هزینه‌های دیزل ژنراتور، پمپ کف کش و تخلیه آب و تانکر آبرسانی (شرکت آب و فاضلاب استان) ابلاغ شد.

وی با اشاره به اعتبار هفت میلیارد ریالی برای بازسازی تجهیزات و ابنیه هواشناسی استان، تصریح کرد: علاوه بر این نیز 536 میلیارد ریال برای تأسیسات توزیع نیروی برق در شهرستان‌های آسیب دیده و مبلغ 81 میلیارد ریال بابت بازسازی ایستگاه‌های سنجش (هیدرومتری) شرکتهای آب منطقه‌ای درنظر گرفته شده است.

یک هزار و 260 میلیارد ریال برای راه‌ها

رئیس کمیته امور برآورد و تخصیص منابع قرارگاه استانی بازسازی مناطق سیل زده استان، یادآور شد: مبلغ یک هزار و 260 میلیارد ریال جهت بازسازی و بهسازی و نگهداری راههای خسارت دیده از سیل و مبلغ 60 میلیارد ریال برای جبران خسارات ناشی از سیلاب به زیرساخت‌های شهری و روستایی و خرید ماشین آلات آتش نشانی و سایر ماشین آلات مورد نیاز ابلاغ شده است.

حاجتی با اشاره به اعتبار یک هزار و 410 میلیارد ریالی ویژه شهرداری‌ها و دهیاری‌های به منظور احداث احداث معابر، پارک و بوستان‌های شهری، تونل و پل‌های شهری، تأسیسات شهری، کانال هدایت آب‌های سطحی، گفت: مبلغ 300 میلیارد ریال دیگر نیز برای اصلاح و بازسازی اسکله‌های آبگیر، ابنیه تأسیسات، جاده دسترسی، شبکه توزیع، منابع تأمین آب، تجهیزات الکترومکانیکال و خطوط انتقال آب روستاهای اندیکا، اندیمشک، اهواز، آغاجاری، باوی، بهبهان، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامشیر، رامهرمز، شادگان، شوش، شوشتر، کارون، هویزه و لالی درنظر گرفته شده است.

480 میلیارد ریال دیگر برای سیل بندها و لایروبی رودخانه‌های خوزستان

حاجتی یادآور شد: 655 میلیارد ریال دیگر نیز برای بازسازی ایستگاه‌های پمپاژ، سردهنه های تأمین آب کشاورزی و تأسیسات آبی در دست بهره برداری و مبلغ 480 میلیارد ریال بابت ساماندهی، دیوار سازی، احداث سیل بر و لایروبی رودخانه‌ها در مناطق سیل زده اختصاص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در خصوص نحوه توزیع این اعتبارات، تاکید کرد: این اعتبارات از طریق ساز و کارهای قانونی و کارشناسی، در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح و پس از تصویب شورا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

اعتبارات ملی از سوی وزارتخانه‌ها ابلاغ می‌شود

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مبالغ، اعتبارات دیگری در قالب اعتبارات ملی متمرکز از سوی وزارت خانه‌ها به دستگاه‌های اجرایی استان به منظور جبران خسارات ناشی از سیل اخیر ابلاغ می‌شود.

بر اساس این گزارش، در برآوردهای صورت گرفته استان خوزستان در جریان سیل فروردین ماه امسال در بخش‌های مردمی و زیربنایی دچار 153 هزار میلیارد ریال خسارت شد که بخش عمده‌ای از آن (بالغ بر 77 هزار و 268 میلیارد ریال) مربوط به بخش کشاورزی است.

طغیان رودخانه‌های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران فروردین ماه 98 در خوزستان و بالا دست، باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق خوزستان شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield