پیام خوزستان

آخرين مطالب

ذوالفقاری منطقه ای محروم از امکانات شهری در آبادان گفتگو

ذوالفقاری منطقه ای محروم از امکانات شهری در آبادان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ذوالفقاری ، منطقه ای در آبادان که ساکنان آن در دوران دفاع مقدس نقش تاثیر گذاری در دفاع از میهن اسلامی و ایستادگی در مقابل دشمن متجاور داشتند اینک با گذشت بیش از 30 سال از پایان جنگ تحمیلی همچنان از زیر ساخت ها و خدمات اولیه شهری محروم است.

 مشاهده زباله‌های رها شده در حاشیه خیابان‌ها به ویژه در مجاورت زمین‌ها و ساختمان‌های نیمه کاره، سطل‌های زباله فرسوده و بسیار کثیف، نخاله‌های ساختمانی و فاضلاب جاری در برخی مناطق، همچنین پیاده روهای ناهموار و ساماندهی نشده در کنار خیابان‌هایی با آسفالت فرسوده و چاله‌های فراوان هر رهگذری را در این منطقه پر جمعیت آزرده می‌کند.
اهالی این منطقه با انتقاد از عملکرد شهرداری آبادان می‌گویند: خدمات شهرداری تنها به مناطق مرکزی شهر آبادان متمرکز شده و توجه چندانی به مناطق قدیمی و حاشیه این شهر از جمله کوی ذوالفقاری و میثاق نمی‌شود.
یک شهروند آبادانی ساکن کوی ذوالفقاری با ابراز نارضایتی از وضعیت آسفالت این منطقه اظهار داشت: وضعیت آسفالت در خیابان‌های ذوالفقاری مناسب نیست و خیابان‌های این منطقه با چاله‌های فراوان تردد را برای اهالی مشکل کرده است.
علی حیاوی افزود: با گذر از کوی ذوالفقاری به وضوح می‌توان تبعیض را در خدمت رسانی به مناطق محروم شهر آبادان ملاحظه کرد. شهرداری در طرح جدید خود برای نخاله برداری، لکه گیری آسفالت و اصلاح علائم ترافیکی مناطق محروم را در نظر نگرفته و اولویت نخست آن رسیدگی به مرکز شهر آبادان و مناطق مرفه نشین است.
وی افزود: از طرفی فضای سبز و پارک مناسبی در مناطق محروم وجود ندارد و شهروندان از خدمات ارائه شده توسط شهرداری و شورای اسلامی این شهر رضایت ندارند.
یکی دیگر از اهالی کوی ذوالفقاری ضمن انتقاد از وضعیت نامناسب بهداشتی در کوی ذوالفقاری و کم کاری شهرداری در نظافت این منطقه گفت: در بیشتر ایام خیابان اصلی 40 متری این منطقه از آب‌های سطحی و فاضلاب پر است و اهالی برای تردد با مشکل روبه رو هستند.
وی افزود: کمتر کوچه‌ای را در کوی ذوالفقاری آبادان می‌توان یافت که خالی از زباله و یا نخاله ساختمانی نباشد و این امر بیانگر ضعف شهرداری در نظارت و پاکیزگی این منطقه است.
یکی دیگر اهالی ذوالفقاری نیز گفت: آسفالت کوچه‌ها بدون زیرسازی مناسب انجام شده و آسفالت خیابان‌های این منطقه رو به نابودی است.
احمد نصاری اظهار داشت: مردم این منطقه از خدمات شهری محروم هستند و مسئولان حتی پای درد و دل اهالی نمی‌نشینند و مشکلات آنها را گوش نمی‌دهند.
یکی دیگر از اهالی نیز گفت: از ایستگاه چهار تا ایستگاه 12 پارک و فضای مناسبی برای گذران اوقات فراغت اهالی ایجاد نشده و به نظر می‌رسد شهرداری به فکر این مناطق محروم و حاشیه شهر نیست.
این شهروند آبادانی گفت: فضای سبزی در ذوالفقاری نیست و ارائه خدمات شهری در حد بسیار ضعیفی است البته شاید دلیل این وضعیت نامطلوب نظارت ضعیف باشد.‌
سید علوی هاشمی ساکن کوی میثاق آبادان نیز ضمن انتقاد از وضعیت نامناسب سطل‌های (باکس‌) زباله در محله‌های مختلف از جمله کوی میثاق و کوی ذوالفقاری گفت: چندین سال است که شهرداری یک باکس جدید زباله در منطقه مستقر نکرده و همه باکس‌های زباله فرسوده بوده و وضعیت نا مناسبی دارند.
وی افزود: جانمایی مناسبی نیز برای باکس‌های زباله انجام نشده و این موضوع بهداشت و سلامت مردم این منطقه را به خطر انداخته است.
به گزارش ایرنا شهردار آبادان چندی پیش درگفت و گو با خبرنگاران یکی از مواردی که باعث تخلیه و انباشت زباله و نخاله های ساختمانی از سوی برخی شهروندان در برخی مناطق این شهر شده را وجود زمین های رها شده و ساختمان های نیمه ساز عنوان کرد.
حسین حمیدپور افزود: زمین ها و ساختمان های نیمه کاره بسیاری در مناطق مختلف شهر آبادان وجود دارد که سالها رها شده و به محل تخلیه زباله از سوی برخی اهالی تبدیل شده اند.
وی همچنین از اجرای طرحی تحت عنوان طرح ویژه 77 خبر داده و بیان داشت: با هدف پاکسازی و ساماندهی مناطق شهری، طرح ویژه 77 در آبادان اجرا می‌شود که بر اساس این طرح مناطق شهری آبادان به 77 بخش و قسمت تقسیم بندی شده و پاک سازی می‌شوند.
حمیدپور افزود: در این طرح 9 اقدام مختلف شامل جاروکشی، هرس درختان، نظافت کانال‌های روباز، نخاله برداری، لکه گیری آسفالت، شست وشوی درختان و جداول، ترمیم مناطق خطرساز، رنگ آمیزی و اصلاح علائم ترافیکی و نی زدایی اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه شهرداری وظیفه دارد برای پاکیزگی و ساماندهی مناطق شهری تلاش کند، تصریح کرد: نظافت و پاکسازی محلات و مناطق از وجود زباله، نخاله و داشتن شهری پاک و دوست داشتنی بدون مشارکت آنان ممکن نیست.
کوی ذوالفقاری آبادان در منطقه سه شهرداری آبادان قرار دارد و یکی از مناطق پر جمعیت این شهر می‌باشد.
به گزارش ایرنا بسیاری از مناطق شهر آبادان از جمله منطقه احمد آباد و به ویژه بازار این منطقه از نظر جمع آوری زباله با مشکل مواجه است و با گذر از این منطقه با تراکم جمعیت بالا می توان انواع زباله های رها شده در حاشیه خیابان را مشاهده کرد.
هر چند شهرداری متولی اصلی جمع آوری زباله، پاکسازی و خدمات رسانی شهری است اما آنچه که بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرد مشارکت شهروندان در حفظ پاکیزگی و نظافت شهر است.
شهرداری آبادان به منظور تشویق شهروندان برای مشارکت در اجرای طرح جمع آوری و دفع بهداشتی زباله های شهری، پارسال طرحی را در مناطقی از این شهر اجرا کرد که بنا به گفته شهردار آبادان به دلیل مشارکت ضعیف شهروندان این طرح موفقیت آمیز نبود.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فرمانده قرارگاه مرزی ستادراهنمای زائر اربعین به خوزستان سفرمی‌کند

اربعین بهترین جلوه ونمونه تمدن حق است/قدری درمرزها کوتاهی شده است

100 دستگاه خودرو برای جابه جایی زائران از مرز شلمچه راهی عراق شد

افزایش 200 درصدی تردد زائران از مرزهای شلمچه و چذابه

آتش سوزی جنگل های اندیکا مهار شد

تقویت خدمات رسانی مخابرات در مرزهای خوزستان

کشف 853 انشعاب غیرمجاز آب در روستاهای اهواز

اجرای طرح آموزش موکب داران توسط هلال احمر دزفول در مرز چذابه

ثبت نام 2 میلیون و 400 هزار زائر اربعین در سامانه سماح

100 تانکر ثابت آب آشامیدنی در شلمچه نیاز داریم

پیش بینی 220 رام قطار برای جابجایی زائران اربعین به ست خرمشهر

22 کشته و زخمی در واژگونی یک اتوبوس در محور آبادان ماهشهر

کشف 262 قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز در خوزستان

امنیت درگذرگاه های مرزی کشور برقرار است/زائران بااطمینان سفر کنند

همه مصدومان سانحه تصادف زائران بازگشتند/2فوتی تحویل ایران شد

باند قاچاق اسلحه در شوشتر به دام پلیس افتاد

خودسوزی زن جوان اهوازی

ادامه ایمن‌سازی مسیرهای شلمچه و چذابه در آستانه اربعین

آب شرب مواکب اربعین حسینی در مرز های شلمچه و چذابه تامین می شود

500 بسته نوشت‌ افزار بین مددجویان کمیته امداد شوش توزیع شد

400 غریق در شوشتر از مرگ حتمی نجات یافتند

رهایی 220 پرنده کمیاب زینتی از دست قاچاقچیان در خوزستان

یک خوزستانی رییس سی‌شین کیوکوشین جهانی ایران شد

حدود 80 کیلوگرم حشیش در بهبهان کشف شد

شبکه آبیاری کشاورزی در شوشتر لایروبی شد

100 خانوار عشایری اندیکا رایگان درمان شدند

10 میلیارد ریال برای تجهیز و نوسازی مدارس آبادان هزینه شد

انتقال 100 مدرسه کانکسی به مناطق عشایری صعب‌العبور خوزستان

35 مدرسه در مناطق سیل زده خوزستان در حال احداث است

توصیه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی در آستانه سال تحصیلی جدید

معدوم‌سازی بیش از 92 هزار کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی غیرقابل مصرف در خوزستان

بارش‌های پاییز امسال نرمال‌اند / پیش‌بینی سیل از حالا غیرممکن است

38 واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی خوزستان بهره‌برداری شدند

محموله قاچاق موتور خودروهای سنگین در امیدیه کشف شد

جلوگیری از خروج 7 هزار لیتر سوخت قاچاق توسط دریابانان ماهشهر

بخشش دوباره زندگی

لایروبی نهرهای کشاورزی خرمشهر آغاز شد

سوداگر مرگ برای گمراه کردن پلیس منزل خود را به آتش کشید

برپایی موکب‌های اربعین در عراق آغاز شد

دندان‌درد، کودکان اوتیسم خوزستان را به مراکز درمانی دیگر استان‌ها می‌کشاند

نمایشگاه طراحی و تصویرسازی کودک و نوجوان در اهواز برپا شد

رونمایی و ابلاغ سند توسعه زنان خوزستان، به زودی

نمایشگاه‌های هفته دولت و کارآفرینی با هدف صرفه جویی در هزینه‌ها ادغام شدند

«مُطبَق‎خونه دِسفیلی» منتشر شد

15 پروژه شهرداری دزفول در هفته دولت به بهره برداری می رسند

قیمت مرغ کشتار روز روند کاهشی گرفته است

آتش سوزی در «دشتگل اندیکا» مهار شد

خودروهای اروندی دو بار در سال به مرخصی می روند/ اعلام جزئیات طرح

جنگل‌های بخش الوار گرمسیری اندیمشک طعمه حریق شد

راه خروج آب تالاب شادگان به سمت دریا بسته شود