پیام خوزستان

آخرين مطالب

مولود انقلاب اسلامی، وجه مشترک پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و دانشگاه آزاد است سياسي

مولود انقلاب اسلامی، وجه مشترک پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و دانشگاه آزاد است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - تهران - رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: وجه مشترک پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC با دانشگاه آزاد در این است که هر دو مجموعه مولود انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش روز پنج شنبه دانشگاه آزاد اسلامی، نشست امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC با حضور محمدمهدی طهرانچی، اعضای هیأت رئیسه و رؤسای استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی و محمدجواد دهقانی رئیس و معاونان مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC برگزار شد.
بر اساس این تفاهم نامه که به امضای طهرانچی و دهقانی رسید، مقرر شد مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نسبت به نمایه سازی اطلاعات و آمار تولیدات پژوهشگران دانشگاه در پایگاه‌های مرکز منطقه‌ای و ISC، کمک به تبیین و تحقق شاخص‌های رتبه بندی دانشگاه و تعیین جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی، رتبه بندی کل شعب و واحدهای دانشگاه مطابق با شاخص‌های مصوب و مورد توافق طرفین، فراهم سازی و حمایت در چاپ و انتشار نشریات علمی دانشگاه و درونداد و پردازش این نشریات در ISC و ایران ژورنال بر اساس ضوابط اقدام کند.
از دیگر تعهدات مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و ISC، همکاری و اجرای فعالیت‌های پژوهشی در قالب طرح‌های تحقیقاتی مشترک و تنظیم شیوه نامه مربوط جهت اجرا، فراهم سازی و امکان استفاده از سامانه ثبت همایش‌های ISC، مساعدت در چاپ و انتشار کتاب‌های علمی دانشگاه و کتاب‌های همسو با اهداف سازمانی مرکز و پایگاه و توزیع این آثار جهت ترویج علم بر اساس ضوابط، استفاده دانشگاه از منابع و مدارک علمی الکترونیکی و چاپی مرکز بر اساس قراردادهای مربوط است.
استقرار مجموعه‌های اسناد، مدارک علمی و تأمین کتب لاتین به صورت امانی برای دوره‌های معین در دانشگاه، حمایت از نمایه سازی بین المللی نشریات علمی دانشگاه توسط مرکز، حمایت در برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌ها، دوره‌های دانش افزایی و سمینارهای ملی و بین المللی در دانشگاه و نیز به صورت مشترک در هر دو مجموعه، مشاوره و حمایت از مرکز اطلاع رسانی و دفتر علم سنجی دانشگاه، دسترسی به یک داشبورد فعالیتی در زمینه علم سنجی و رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام و ایران و تسهیل در نمایه سازی مجلات منتشره توسط واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در فهرست نشریات پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از دیگر تعهدات مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فنون و ISC است.
همچنین براساس این تفاهم نامه، مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به ایجاد دسترسی به اطلاعات کتاب شناختی مربوط به کتاب‌ها، طرح‌های تحقیقاتی، پایان نامه‌ها و سایر مدارک علمی موجود در دانشگاه جهت ثبت در پایگاه‌های اطلاعاتی مرکز و ارسال مجموعه مقالات کنفرانس‌ها و سمینارهای ملی و بین المللی و متن سخنرانی‌های علمی و مجلات دانشگاه به مرکز منطقه‌ای و ISC اقدام کند.
ایجاد دسترسی به منابع آثار و مستندات و اطلاعات علمی تخصصی طرفین به منظور غنی سازی منابع علمی طرفین و حمایت معنوی از برگزاری همایش‌های مرتبط با مأموریت‌های مرکز منطقه‌ای و ISC که با سیاست‌ها و مأموریت‌های دانشگاه هم راستا باشد، از دیگر تعهدات دانشگاه آزاد اسلامی است.
مدت اجرای این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد به مدت سه سال خواهد بود.
محمد جواد دهقانی رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در ابتدای این نشست گفت: وجه مشترک پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC با دانشگاه آزاد اسلامی در این است که هر دو مجموعه مولود انقلاب اسلامی هستند.
رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC با بیان اینکه خدمات این پایگاه در تمام کشور گسترده است، اظهار داشت: تبدیل مرکز به پایگاه تأمین منابع اطلاعاتی مورد نیاز کشور با هدف نظام‌مند ساختن هزینه‌های کشور در رابطه با تأمین و خرید پایگاه‌های اطلاعاتی، ایجاد مرکز بین‌المللی علوم انسانی و ادبیات دیجیتالی یونسکو، توسعه پایگاه طرح‌های کاربردی با هدف نظام‌مند کردن و کسب آمار دقیق از وضعیت ارتباط دانشگاه‌ها با بخش‌های صنعتی و سایر نهادها برای کمک به سیاست‌گذاری‌های کلان و ارتقای سطح فعالیت‌های بین‌المللی از جمله مهمترین برنامه‌های این مرکز است.
وی ایجاد شبکه علمی بین کشورهای اسلامی در حوزه‌های موضوعی مانند علوم انسانی را از اهداف این مرکز و پایگاه دانست و خاطر نشان کرد: دستیابی به مرجعیت سنجش و ارزیابی توسعه علمی در کشورهای اسلامی به عنوان چشم‌انداز این مرکز تعیین شده است.
دکتر دهقانی افزود: نمایه‌سازی نشریات علمی و پژوهشی معتبر، سامانه ثبت همایش‌های معتبر علمی در کشور و نمایه‌سازی همایش‌های علمی و بین المللی، رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ایران و جهان اسلام، استخراج اطلاعات و تحلیل مقایسه آنها به منظور اطلاع از نقاط قوت و ضعف آنها، همکاری در تهیه نقشه علم دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و برگزاری کارگاه‌های ارتقا و افزایش اثرگذاری دانشگاه‌ها در سطح بین المللی از جمله حوزه‌های فعالیتی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC است.
دکتر منصور حقیقت معاون پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC هم در ادامه نشست، با معرفی این پایگاه گفت: ISC از لحاظ کارکرد مانند وب آو ساینس و اسکوپوس است. این پایگاه‌ها بخشی از مجلات معتبر جهانی را تحت نظارت خود قرار می‌دهند و اطلاعاتی که از این مجلات در پایگاه‌ها ذخیره می‌شود به عنوان اطلاعات کتاب شناختی شناخته می‌شود که بسیار ارزشمند است.
وی ادامه داد: زمانی که دسترسی کامل به این اطلاعات وجود داشته باشد، این امکان را فراهم می‌کند که در هر لحظه متوجه شوند که یک شخص، دانشگاه یا مرکز پژوهشی در حوزه پژوهش چه کاری انجام می‌دهد و نقاط ضعف و قوت آن کجاست. با در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توان تحلیل‌های دقیق درباره حوزه تخصصی افراد، دانشگاه‌ها و مراکز به دست آورد و نقاط قوت و ضعف آن‌ها نیز مشخص می‌شود.
دکتر حقیقت اظهار داشت: این اطلاعات متناسب با نیاز کشور در اختیار سازمان‌های درخواست کننده قرار می‌گیرد و برای سیاست‌گذاری بلندمدت علمی، ترسیم نقشه‌های علمی و… می‌تواند کمک کند.
معاون پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده تلاش داریم پایگاه استنادی isc تا سال 1404 هم تراز isi شود.
وی با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در ISC اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی از سال 2000 ثبت مقالات و مجلات خود را شروع کرده و اقدام به ارائه تولیدات پژوهشی خود در حوزه بین‌المللی کرده است. سهم تولیدات دانشگاه آزاد از کل کشور 17 درصد است و 456 هزار مقاله تولید شده در این دانشگاه از 2000 تا 2017 ایندکس شده که بیشترین این مقالات مربوط به حوزه‌های مهندسی، شیمی و فیزیک است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یک هزار و 600 گشت سیار پلیس در مرزهای کشور فعالیت دارند

فیلم - بازدید وزیر اطلاعات از پایانه مرزی چذابه

نصب دستگاه ایکس ری در 4 مرز کشور تردد زائران اربعین را شتاب داد

یک میلیون زائر اربعین به صورت رفت و برگشت از مرز شلمچه تردد کردند

سپاه خوزستان آب آشامیدنی زائران اربعین در شلمچه و چذابه را تامین کرد

نصب دستگاه ایکس ری در چهار مرز کشور تردد زائران اربعین را شتاب بخشید

ترافیک پرحجم و روان در شلمچه و خسروی/ مرز مهران،ترافیک نیمه سنگین

دستگاه‌های اجرایی و صنایع بزرگ خوزستان از تولیدکنندگان حمایت کنند

ورود دانشگاه به محرومیت زدایی از اندیکا

30 هزار مامور ناجا در مرزهای خوزستان حضور دارند

ارسال محموله‌های آب معدنی به مرز چذابه همچنان ادامه دارد

شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر از واحدهای نمونه درخوزستان هستند

گزارشی از سفر وزیر اطلاعات به مرز چذابه

تفاهمنامه همکاری دانشگاه جندی شاپور دزفول با دانشگاه‌های فیلیپین امضا شد

3667 موکب در بصره به زائران اربعین خدمات رسانی می کند

آبادان گرم ترین شهر خوزستان شد

احتمال وقوع سیلاب در سال 99-98 دور از انتظار نیست

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع هنرمندان تئاتر خیابانی حاضر شد

هیچگونه مسئله امنیتی در مرزهای اربعین گزارش نشده است

شرجی تا روز چهارشنبه در خوزستان ادامه دارد

علامت‌های عفونت کلیه را بشناسیم

ضرورت‌های آماده باش سیلاب در خوزستان

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از مواکب چذابه بازدید کرد

اشکال در پست فوق توزیع دلیل قطع برق بخشی از اهواز بود

حضور حماسی مردم در راهپیمایی اربعین پاسخی به تفرقه افکنی دشمن است

ثبت خروج بیش از ٧0 هزار زائر ایرانی در روز گذشته از خوزستان

محرومان یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال اعلام شدند

کشور تراز تجاری مثبتی دارد

گزارش تصویری / بازدید وزیر اطلاعات و استاندار خوزستان از پایانه مرزی چذابه

جا به جایی روزانه 10 هزار زائر به وسیله ریل باس خرمشهر - شلمچه

نیروی انتظامی 160دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران به عراق اعزام کرد

سپاه پاسداران «روح‌الله زم» را دستگیرکرد

وزیر اطلاعات: با تحریم آمریکا نفتی نمی فروشیم اما امروز بدون فروش نفت در حال مدیریت کشور هستیم

آیت الله مکارم شیرازی در بیمارستان بستری شد

درمان سرپایی بیش از 10 هزار زائر اربعین در چذابه و شلمچه

2 طرح پژوهشی دانشگاه جندی‌شاپور دزفول برگزیده کشوری شد

جریمه 9 میلیاردی تعزیرات برای شرکت توزیع برق خوزستان

رئیس پلیس پیشگیری ناجا:مشکل امنیتی در تردد زائران اربعین وجود ندارد

سپاه پاسداران «روح‌الله زم» را دستگیر کرد

ناجا 160 دستگاه اتوبوس را برای جابه جایی زائران در عراق ارسال کرد

تردد روان زائران اربعین در مرز چذابه/ وضعیت خدمت رسانی مطلوب است

آب و غذا به مواکب عراقی شلمچه ارسال می شود

60 کانتینر آب معدنی در میان زائران و مواکب خوزستان توزیع شد

اربعین مسیری است که جامعه به آن نیاز دارد

2 تیم تروریستی در خوزستان دستگیر شدند

سیستم‌های اطلاعاتی به طور کامل در مرزها فعال هستند

فرمانده سپاه: بازگشت زائران اربعین نیازمند مدیریت منسجم است

سردار سلامی وارد مرز شلمچه شد

سردار سلامی وارد آبادان شد

وزیر اطلاعات وارد چذابه شد