پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس پلیس راه خوزستان عنوان کرد:

واژگونی، پرتعدادترین تصادفات خوزستان / افزایش 10 درصدی تصادفات خسارتی گفتگو

واژگونی، پرتعدادترین تصادفات خوزستان / افزایش 10 درصدی تصادفات خسارتی
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رئیس پلیس راه خوزستان با بیان اینکه بیشترین تصادفات خوزستان از نوع واژگونی است، گفت: بیشترین عامل این تصادفات خستگی، خواب‌آلودگی، علت عدم توجه به جلو و عدم رعایت سرعت مطمئنه است که این موارد ارتباط زیادی به جاده ندارند هر چند ایمنی جاده در تصادفات تأثیرگذار است.
سرهنگ رضا دولتشاهی در گفت‌وگو یی با اشاره به وضعیت تصادفات در دو ماهه سال جاری اظهار کرد: بر اساس گزارش پزشکی قانونی، تعداد تصادفات فوتی فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه سال جاری نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است؛ هر چند در فروردین‌ماه تصادفات فوتی افزایش داشت اما به دلیل کاهش تصادفات در ماه بعد تقریبا وضعیت ثابت مانده و تغییر نکرده است. 
کاهش تصادفات فوتی و افزایش تصادفات خسارتی
وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی از 25 اسفندماه تا 15 فروردین‌ماه، افزود: با اجرای طرح نوروزی، تصادفات فوتی نسبت به سال گذشته 10 درصد و تصادفات جرحی 5 درصد کاهش یافته است اما در این مدت تصادفات خسارتی نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش داشت. 
رئیس پلیس راه خوزستان گفت: خوزستان از نظر تعداد جانباختگان تصادف ششمین تا هفتمین استان کشور است اما امسال از نظر کاهش جانباختگان تصادف جایگاه خوبی به دست آورده‌ایم. 
وی افزود: البته این کاهش رضایت‌بخش نیست زیرا آمار جانباختگان تصادف از نظر عددی همچنان بالاست اما به دلیل اینکه تعداد جانباختگان تصادفات در بیشتر استان‌ها افزایشی بوده، به نوعی وضعیت در خوزستان کنترل شده است. 
اهواز – اندیمشک، پرتصادف‌ترین جاده خوزستان
دولتشاهی عنوان کرد: پرتصادف‌ترین جاده خوزستان، محور اهواز - اندیمشک است یعنی بیشترین تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در این محور رخ می‌دهد؛ تقریبا به صورت کم و بیش هر سال این محور جزو پرتصادف‌ترین محورها است. 
رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به دلایل پرتصادف بودن محور اهواز - اندیمشک، بیان کرد: بیشترین تصادفات در 30 کیلومتری اهواز رخ می‌دهند زیرا کسانی که در این محور به خوزستان و مخصوصاً اهواز سفر می‌کنند، زمانی که احساس می‌کنند به شهر نزدیک شده‌اند استراحت کافی نمی‌کنند و همین امر موجب شده بیشترین واژگونی‌ها و فوتی‌ها در 30 کیلومتری اهواز رخ دهد. 
وی ادامه داد: همچنین وجود درخت‌ها در اطراف جاده و وسط مسیر باعث شده رانندگان دیده کافی نداشته باشند. روستاییان و کشاورزان نیز در مسیر تردد می‌کنند و این امر موجب شده تصادفات زیادی در این محور رخ دهد.
دولتشاهی گفت: مورد دیگری که موجب شده این محور پرتصادف باشد، وجود دوربرگردان‌های غیراستانداردی است که توسط مردم و به صورت خاکی از وسط درخت‌ها ایجاد شده‌اند. عامل دیگر وجود شیب‌های شیروانی در اطراف جاده است زیرا شیبهای این مسیر تند است و اگر رانندگان به دلیل خواب‌آلودگی یا به هر صورتی از جاده منحرف و خارج شده و خودرو واژگون شود، راننده و سرنشینان فوت می‌کنند. 
وی افزود: عامل دیگر، یکنواخت بودن و نداشتن محرک بصری جاده است؛ محور اهواز - اندیمشک یکی از محورهای خسته‌کننده محسوب می‌شود و هر کسی در این مسیر تردد کند این احساس را خواهد داشت. از طرفی به دلیل نبود توجیه اقتصادی، کمتر اماکن رفاهی بین‌راهی در این مسیر وجود دارد. البته گرمای هوا نیز در این زمینه تاثیرگذار است. 
کدام محورهای خوزستان حادثه‌خیزند؟
رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به محورهای حادثه‌خیز استان، گفت: محور ایذه - دهدز، بهبهان - رامهرمز و امیدیه به دیلم جزو محورهای حادثه‌خیز هستند اما محورهای پرتصادف نیستند. 
دولتشاهی با اشاره به تاثیر ایمنی جاده‌ها در تصادفات، گفت: محور ایذه - دهدز یکی از حادثه‌خیزترین محورهای خوزستان است اما تصادفات این محور نسبت به محور اهواز - اندیمشک یا اهواز - آبادان کمتر است زیرا مردم هنگام تردد از این مسیر به دلیل هندسی نبودن، کم‌عرض بودن و شلوغی جاده نکات ایمنی را رعایت می‌کنند و سرعت کمتری دارند بنابراین حتی اگر تصادفاتی در این محور رخ دهد، خسارتی هستند و میزان خسارات تصادف هم کم است. 
وی بیان کرد: برخی مسیرها مانند اهواز - اندیمشک یا اهواز - آبادان ایمنی لازم را دارند اما پرتصادف هستند بنابراین بیشترین عامل تصادفات در این محورها، انسانی است. 
واژگونی، بیشترین تصادفات خوزستان
رئیس پلیس راه خوزستان ادامه داد: در چند روز اخیر بیشترین تصادفات مربوط به واژگونی‌ها بوده به طوری که بیش از 50 درصد از تصادفات واژگونی بوده است. بیشترین عامل این تصادفات خستگی، خواب آلودگی، علت عدم توجه به جلو و عدم رعایت سرعت مطمئنه است که این موارد ارتباط زیادی به جاده ندارند هر چند ایمنی جاده در تصادفات تأثیرگذار است. 
وی با اشاره به وجود 12 دوربین کنترل سرعت در محورهای خوزستان، بیان کرد: خوزستان از ضعیف‌ترین استان‌ها از نظر داشتن دوربین کنترل سرعت است. در استان‌های دیگر، تعداد دوربین‌های کنترل سرعت به 100 تا 200 دوربین می‌رسد در حالی که در خوزستان تنها 12 دوربین نصب شده است. 
دولتشاهی ادامه داد: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تعدادی دوربین کنترل سرعت خریداری کرده‌ است اما به دلیل اینکه زیرساخت‌ها و بسترهای لازم فراهم نشده تاکنون این دوربین‌ها نصب نشده‌اند اما قول داده شده که تا پایان نیمه اول امسال دوربین‌های خوزستان به 100 دوربین برسد.
راه‌های اصلی خوزستان دوربن کنترل سرعت ندارند
وی ادامه داد: 16 هزار و 888 کیلومتر جاده در خوزستان وجود دارد که 3 تا 4 هزار کیلومتر از این جاده‌ها، راه‌های اصلی هستند و قطعاً باید به دوربین کنترل سرعت مجهز شوند. بنابراین حتی اگر دوربین‌های کنترل سرعت به 100 دوربین برسد، قطعا جوابگو نیست اما اگر این 100 دوربین راه‌اندازی شوند تاثیر زیادی در کنترل سرعت در جاده‌ها خواهند داشت. 
رئیس پلیس راه خوزستان ادامه داد: اصلی‌ترین عامل تصادفات سرعت غیرمجاز است؛ حتی اگر عامل تصادفات خستگی یا خواب‌آلودگی باشد، سرعت غیرمجاز تشدیدکننده تصادفات است. امیدواریم با رسیدن دوربین کنترل سرعت به 100 دوربین بتوانیم سرعت‌های غیرمجاز را کنترل کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سگ‌آزار تبعید شد

بامدژ از مناطق آسیب پذیر اهواز در مواقع سیلاب است

خوزستان مه‌آلود، در محاصره آلودگی

پرندگان مهاجر میهمان هورالعظیم شدند

کوهنورد کرمانشاهی در ارتفاعات اندیکا پیدا شد

خط لوله انتقال بنزین یورو چهار آبادان - اهواز به نقطه پایداررسید

امیدوارم مشکلات مالی باعث نابودی نفت آبادان نشود

زلزله‌ در ایذه سه مصدوم بر جای گذاشت

130 کارگاه آموزشی - ترویجی برای کشاورزان ایذه برگزار شد

راهیابی 8 اثر به مرحله اجرای صحنه‌ای سومین جشنواره تئاتر اروند

ادامه بارش پراکنده در خوزستان

افزایش 10درصدی بارندگی در آبادان

صنعت نفت آبادان برابر پرسپولیس یک غایب دارد

روند ساخت واحدهای مسکونی سیلزده خوزستان ادامه دارد

280 قطعه بلبل خرما  در آبادان رها سازی شد

یک ریال از درآمد اصلاح قیمت بنزین به بودجه کشور تعلق نمی‌گیرد

مالکان خودروهای پلاک اروندی برای دریافت کارت سوخت مشکلی‌ ندارند

همایش پیاده‌روی جانبازان و معلولان در اهواز برگزار شد

مشکل تمدید بیمه درمان کارگران فاز2 پالایشگاه آبادان برطرف شد

تئاتر هنوز برای مسئولان فرهنگی به مثابه نان و آب در نیامده است

نجات پسربچه اهوازی از یک بازیگوشی حادثه‌ساز

بیش از 34 هزار هکتار از اراضی شادگان زیرکشت محصولات پاییزه می‌رود

انباری با 10 میلیارد ریال پارچه قاچاق در ماهشهر کشف شد

قتل سرایدار یک مدرسه در مسجدسلیمان

دستگاه های دولتی خوزستان کمترین انحراف از بودجه را دارند

ارائه 17 هزار خدمت از طریق سامانه امداد الکترونیک به مددجویان خوزستان

ریزش سیلوی گچ در رامهرمز جان دو تن را گرفت

بیشترین شکایات مردمی خوزستان مربوط به شرکت های آبفا ، برق، گاز و شهرداری است

سد گتوندعلیا آمادگی مهار سیلاب‎ها را دارد

جلوگیری از نزاع 2 طایفه در اهواز

جزئیات انفجار دو بمب صوتی در اهواز

استقبال جوانان خوزستانی از ورزش زورخانه‌ای بهتر شده است

برخورد مرگبار پژو و هایما در هندیجان

جاده ساحلی اهواز بدلیل شکستگی خط فاضلاب منازل ارتش بسته شد

برپایی نمایشگاهی برای شناسایی "اموال بلاصاحب" در اهواز

افتتاح سه مدرسه ابتدایی در شادگان

خرید 180 نوع دارو برای خدمات رسانی به زائران اربعین در شلمچه

خدمات شهرداری اهواز تحت‌تاثیر پروژه‌های نیمه‌تمام فاضلاب است

نخستین باران پاییزی باعث خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان دزفول شد

آلودگی این روزهای اهواز از کجا آب می‌خورد؟

فرمانده قرارگاه مرزی ستادراهنمای زائر اربعین به خوزستان سفرمی‌کند

اربعین بهترین جلوه ونمونه تمدن حق است/قدری درمرزها کوتاهی شده است

100 دستگاه خودرو برای جابه جایی زائران از مرز شلمچه راهی عراق شد

افزایش 200 درصدی تردد زائران از مرزهای شلمچه و چذابه

آتش سوزی جنگل های اندیکا مهار شد

تقویت خدمات رسانی مخابرات در مرزهای خوزستان

کشف 853 انشعاب غیرمجاز آب در روستاهای اهواز

اجرای طرح آموزش موکب داران توسط هلال احمر دزفول در مرز چذابه

ثبت نام 2 میلیون و 400 هزار زائر اربعین در سامانه سماح

100 تانکر ثابت آب آشامیدنی در شلمچه نیاز داریم