پیام خوزستان

آخرين مطالب

درخواست تحقیق از قراردادها تا انتقاد از جذب نشدن سرمایه گذار اجتماعي

درخواست تحقیق از قراردادها تا انتقاد از جذب نشدن سرمایه گذار
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - هفتاد و هشتمین نشست علنی شورای شهر اهواز با حواشی همچون درخواست ورود کمیته تحقیق و تفحص به برخی قراردادها و انتقاد اعضای شورای شهر به جذب نشدن حتی یک سرمایه گذار توسط شهرداری در 2 سال گذشته همراه بود.
به گزارش ایرنا رحیم کعب‌عمیر یکی از اعضای شورای شهر اهواز روز سه شنبه در هفتاد و هشتمین نشست علنی شورای شهر با موضوع پاسخ شهردار به سئوالات یک عضو شورای شهر، درخصوص قرارداد شهرداری و شرکت ایرانسل برای احداث فیبر نوری بیان کرد:فیبر نوری به عنوان یک درآمد پایدار برای شهرداری محسوب می شود زیرا شهرداری متولی معابر است و از این طریق می تواند از شرکت ایرانسل مبالغی دریافت کند.
وی ادامه داد: شهرداری و شهروندان باید از این درآمدها بهره مند شوند اما در شهرداری اهواز این مساله تاکنون محقق نشده است.
کعب عمیر با اشاره به اینکه چندین بار پیگیری این مساله را از شهردار خواسته ایم گفت: قرار بود شهردار این موضوع را در شورای صیانت از اموال دولتی مطرح کند اما پیگیری اعضای شورای شهر اهواز برای تحقق این درآمدها به نتیجه نرسیده است.
** بدعهدی شرکت ایرانسل
محمدرضا ایزدی دیگر عضو شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه قرارداد میان شرکت ایرانسل و شهرداری اهواز در بحث فیبر نوری در دوره پیشین شورای شهر و شهرداری امضا شده یادآور شد: شرکت ایرانسل متعهد شده بود که درقبال یکصد کیلومتر فیبرنوری برای خود یکصد کیلومتر نیز کابل کشی برای شهرداری اهواز انجام دهد.
وی با بیان اینکه شرکت ایرانسل به تعهدات خود عمل نکرد ادامه داد: در آن دوره ایرانسل تنها کابل ‌کشی مورد نیاز خود را انجام داد و به تعهدات خود در قبال شهرداری عمل نکرد این شرکت تنها بخش کمی از کابل‌کشی را برای شهرداری انجام داد به عبارت دیگر شهرداری از این تفاهم نامه بی‌نصیب ماند.
ایزدی افزود:شرکت ایرانسل حق قانونی شهرداری اهواز را پرداخت نکرده است اما از پارسال مجدد برای ادامه کار با شهرداری وارد مذاکره شده این درحالیست که چارچوب مشخصی برای این فعالیت تعیین نشده است.
** جسارت شهردار شرط مهم برای تغییر شرایط شهر
فتح ا... حاجتی عضو شورای شهر نیز با اشاره به لزوم ساخت شهرک سلامت در اهواز گفت: شهرک سلامت نقش غیرقابل انکاری در حل مشکلات ترافیکی و درمانی شهروندان اهواز دارد و علاوه بر مباحث درمانی سبب توسعه، آبادانی، ایجاد اشتغال و حل مشکلات ترافیکی خواهد شد.
وی افزود: شهرداری اصفهان با ساخت شهرک سلامت زمینه درمان بیماران بومی و سایر بیماران را فراهم کرده که سبب رونق اقتصادی در شهرداری نیز شده است اما شهرداری اهواز از این تجربه موفق استفاده نمی کند.
حاجتی گفت: تا زمانی که شهردار اهواز جسارت ورود به ایجاد پروژه های بزرگ و مهم را نداشته باشد وضعیت کلانشهر اهواز تغییر نمی کند.
وی ادامه داد:تفاهم نامه میان شهرداری اهواز و شرکت ایرانسل غیر قانونی است زیرا این شرکت به تعهدات خود عمل نکرده است.
حاجتی گفت: قرار بود شرکت ایرانسل هر میزان فیبر نوری برای خود ایجاد می کند برای شهرداری اهواز نیز احداث کند که عملیاتی نشد.
وی افزود:شرکت ایرانسل تنها در سال 94 حدود 200میلیارد ریال به شهرداری اهواز خسارت زد همچنین آسفالت خیابان ها را تخریب کرد که با در نظر گرفتن نرخ بالای قیر این خسارت ها بیشتر خواهد بود.
حاجتی ادامه داد:شهردار اهواز با اطلاع از این بدعهدی و باوجود تذکرات داده شده از سوی شورای شهر اهواز همچنان از این شرکت حمایت می کند.
**درخواست ورود کمیته تحقیق و تفحص
محمدجعفر فلسفی یکی از اعضای شورای شهر اهواز نیز در این نشست با اشاره به اینکه در سیلاب اخیر سربلند بیرون آمدیم گفت: برخی اعضا می گویند این سیلاب غافلگیرانه نبوده است پس آیا آنها از این موضوع مطلع بودند یا توقع داشتند تنها شهرداری از وقوع آن آگاه باشد.
وی ادامه داد: ممکن است سال آینده نیز بار دیگر با همین مساله روبه رو شویم از این رو لازم است که مدیران شهری از اکنون برنامه ریزی کنند.
فلسفی با پیچیده خواندن موضوع سیل در اهواز یادآور شد: شهرداری اهواز در تمام این مدت به طور کامل برای مقابله با سیلاب آماده بود که این اقدام ارزشمند است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود درخصوص مساله فیبرنوری گفت: تمام اعضای شورای شهر درخواست تحقیق و تفحص در این خصوص را امضا کنند زیرا در این زمینه ابهاماتی وجود دارد که باید روشن شود.
فلسفی با اشاره به اینکه در بسیاری از پروژه ها دچار چالش هستیم و کار در اهواز سخت است افزود: باید ایرادات اساسی در پروژه ها را در کمیته تحقیق و تفحص مطرح کنیم.
حسین حیدری از دیگر اعضای شورای شهر اهواز تذکر و طرح سوال از شهردار را از وظایف اعضای شورای شهر دانست و گفت: هر سئوال یا تذکر به معنی استیضاح نیست؛ یکی از مزایای طرح سئوال از شهردار رفع ابهامات برای اعضا است.
وی با اشاره به اینکه عضو سئوال کننده باید اعلام کند که از پاسخ ها قانع شده است یا خیر افزود: این عضو شورای شهر نکاتی را طرح سئوال کرد که نقاط قوت شهردار است.
** 2سال دریغ از یک سرمایه گذاری
جاسم موسی‌پور یکی از اعضای شورای شهر اهواز نیز گفت: در بحث مشارکت ها برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی نمی توان تنها به فراخوان عادی اتکا کرد همچنین نامه نگاری اداری نیز گره ای از مشکلات باز نمی کند.
وی افزود:2 سال از عمر شورای پنجم شهراهواز و شهرداری می گذرد اما تاکنون یک سرمایه گذاری انجام نشده است؛ نداشتن شجاعت و نبود سرعت عمل موجب ایجاد این وضعیت شده است.
** بهره مند نشدن شهرداری از حداقل امکانات
شهردار اهواز نیز در پاسخ به انتقادات اعضای شورای شهر مبنی بر قرارداد مجدد با شرکت ایرانسل بیان کرد: شهر اهواز به عنوان شهر پایلوت هوشمندسازی در کشور تعیین شده و مجری هوشمندسازی نیز شرکت ایرانسل است.
منصور کتانباف با اشاره به انعقاد قرارداد میان شهرداری و ایرانسل در دوره پیشین شهرداری اهواز ادامه داد: هم اکنون شهرداری منطقه یک فعالیت‌های خود را از سیستم رادیویی خارج کرده و بر فیبر نوری قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه زیرساخت لازم برای هوشمندسازی اهواز فراهم می‌شود گفت: هم اکنون برخی دستگاه ها همچون نیروی انتظامی خواستار استفاده از ظرفیت فیبرنوری شهرداری اهواز هستند.
کتانباف در خصوص اقدامات انجام شده از سوی شهرداری برای مقابله با سیلاب نیز بیان کرد: شهرداری اهواز برای مقابله با بحران‌ها کمترین امکانات سازمانی را دارد.
وی ادامه داد: بیشتر دستگاه ها و ماشین آلات سنگین شهرداری اهواز استیجاری هستند با این وجود بیش از 62 کیلومتر سیل بند برای مقابله با سیلاب احداث شد.
به گفته شهردار اهواز، همیشه هر قرارداد سرمایه‌گذاری در اهواز به پرونده‌ قضایی و امنیتی تبدیل شده است.
محمد هادی قنوات سه سئوال با عنوان دلیل موفق نبودن در جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اجرای نشدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری، دلیل غیر فعال بودن مدیریت بحران در شهرداری و نبود هماهنگی انسجام فعالیت‌ها و عملکرد شهرداری در رویارویی با سیل اخیر و نیز فعال نبودن مدیریت بحران شهرداری و نیز ارسال نشدن صورت تایید شده جامع درآمد و هزینه 6 ماهه شهرداری تاکنون به شورای شهر، از شهردار اهواز پرسیده بود.
در جلسه علنی امروز شورای شهر اهواز، شهردار و معاونان وی نیز برای ‌پاسخگویی به سئوال محمد هادی قنوات عضو شورای شهر حاضر شده بودند.
9887/ 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برای اطلاع از ارزش روز سهام عدالت به کجا مراجعه کنیم؟

تاثیر سهام عدالت بر شاخص بورس چیست؟

پدر «رومینا» قبلا در مورد مجازات خود تحقیق کرده بود! / خلاء قانونی؛ بسترساز ارتکاب جُرم

زیبنده نیست خوزستان هنوز مشکل آب داشته باشد

دمای هوا در خوزستان به بیش از 49 درجه می رسد

کاهش ساعت اداری در خوزستان به دلیل افزایش دما

خوشبختانه در آتش سوزی خائیز درختان کمتر آسیب دیده اند

عملیات مهار آتش در بهبهان همچنان ادامه دارد

هدف‌گذاری تولید 790 هزار تن اسلب در فولاد اکسین خوزستان

مهار آتش در زیستگاه قوچ وحشی خوزستان

«خائیز» تقابل دستان خالی و شعله‌های سرکش

گفت‌وگو با عیسی کلانتری در روند خاموش‌سازی آتش‌ جنگل‌ها: بالگردها نقش موثری در خاموش‌سازی آتش ندارند

دورنمای معیشت و اقتصاد با تورم 22 درصدی

بازدید امام‌جمعه اهواز از خط لوله آب غیزانیه و مشارکت در جوشکاری لوله

ساعت اداری در خوزستان کاهش می‌یابد

آتش‌سوزی در منطقه حفاظت‌شده کرایی شوشتر مهار شد

افزایش دما ساعت کاری ادارات و بانک‌ها را درخوزستان کاهش داد

افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام خمینی(ره)

وقوع دماهای 49 درجه و بالاتر از اواسط هفته در خوزستان

برداشت گوجه‌فرنگی در شوشتر آغاز شد

هیات‌های شهرستانی به‌ وزنه‌برداری بانوان توجه بیشتری کنند

با ترس تمرین می‌کنیم

آذری: ایرادهای فیفا به اساس‌نامه فدراسیون بیش از 80 مورد است

اعزام بالگردهای ارتش و سپاه برای اطفای حریق جنگل‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد

کاهش ساعت اداری در خوزستان از 17 خرداد

گواهینامه‌های استاندارد مدیریتی نفت خزر تمدید می‌شود

پایبندی 74 درصدی اوپک به توافق کاهش تولید در مه 2020

آخرین اقدام‌های مقابله با کرونا در خارک بررسی شد

انتقال 770 هزار بشکه نفت خام از پایانه نکا به پالایشگاه تهران

اعلام آخرین وضع پروژه‌های حفاری 6+8 حلقه چاه اکتشافی

ساعت اداری در خوزستان به دلیل گرمای هوا کاهش یافت

خرید کلزا از کشاورزان در روزهای پایانی است

باغ‌های زیتون و انار در آتش کاه و کلش

خرداد 50 درجه خوزستان

95 درصد آتش سوزی جنگل‌های بهبهان کنترل شد

پیام تسلیت رییس سازمان محیط زیست در پی شهادت پاسدار احسان عزیزی

شعار روز جهانی محیط زیست: تنوع زیستی؛ فراخوان اقدام به مقابله با انقراض فزاینده گونه ها و تخریب طبیعت

ضرورت بکارگیری تمام امکانات برای مهار آتش سوزی کهگیلویه و بویراحمد

دردسرهای آبی کلاسیک

بازی جدید بانک‌ها برای جلوگیری از تعویق پرداخت اقساط وام‌های قرض الحسنه +سند

جزئیات نحوه فروش سهام عدالت اعلام شد

بورس معاملات امروز را با افت شاخص آغاز کرد

نوه‌ها فقط به میزان سهم پدر یا مادر خود ارث می‌برند

برای قتل فرزند توسط پدر یا جد پدری مجازات بازدارنده وجود ندارد

مصدوم شدن 2 نفر در درگیری طایفه‌ای در الوان شوش

نهمین چاه اکتشافی در مناطق خشکی کشور به زنگ حفاری رفت

تصمیم‌گیری نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم در خوزستان بعد از 17 خرداد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: حضور آگاهانه و تاثیرگذار در فضای مجازی داشته باشیم

سامانه اشتغال مهارت محور اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز راه اندازی شد

مشکلات بخش تعاون خراسان جنوبی در حوزه کاری صنعت، معدن و تجارت بررسی می شود