پیام خوزستان

آخرين مطالب

آمریکا محور اصلی خطبه های نماز جمعه استان خوزستان سياسي

آمریکا محور اصلی خطبه های نماز جمعه استان خوزستان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- امامان جمعه در شهرهای مختلف استان خوزستان مهمترین موضوع خطبه های امروز نماز جمعه را به آمریکا اختصاص دادند.
به گزارش ایرنا امام جمعه دزفول با اشاره به فشارهای دشمنان علیه ایران گفت: روحیه انقلابی ملت ایران تمام توطئه ها و دسیسه های آمریکا را خنثی می کند.
حجت الاسلام سید محمد علی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر افزود: مردم ایران طبق آموزه های قرآن به دشمنان اعتماد نکردند ولی برخی کشورها اعتماد کردند و نتیجه آن را دیدند.
وی با اشاره به آرایش جبهه انقلاب در مقابل آرایش جنگی دشمن گفت: دشمن در فضای مجازی، مسائل اقتصادی و سیاسی آرایش جنگی گرفته است لذا جوانان نیز باید آرایش جنگی بگیرند.
امام جمعه دزفول افزود: ایران گرچه دیر هنگام ولی یک پیام قاطع برجامی بر اساس آموزه های قرآنی به اروپا و آمریکا داد.
وی با بیان اینکه نباید به وعده های دشمنان دل خوش کنیم، اظهار داشت: اروپایی ها و آمریکایی ها یک سیاست را دنبال می کنند و منافع مشترک دارند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: اروپا با مهلت 60 روزه ایران بر سر دوراهی قرار گرفته است که یا باید به تعهدات خود در خصوص برجام عمل کند یا باید از آن خارج شود.
وی تهدید را از ابزارهای دیرینه آمریکا دانست و گفت: اگر اروپایی ها قصد توطئه داشته باشند، ملت ایران برجام را به آتش خواهد کشید.
امام جمعه دزفول با اشاره به اعزام ناو جنگی آمریکا در خلیج فارس افزود: ایران حتی یک گام در مقابل تهدیدات دشمن عقب نمی ایستد و با تمام تجهیزات با آمریکا مقابله می کند.
وی اظهار داشت: موشک های ایران محل امنی برای آمریکایی ها باقی نمی گذارند و اگر آتش جنگی برافروخته شود به طور قطع همه منطقه به آتش کشیده می شود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به تجاوز اخیر اسراییل به غزه افزود: مقاومت فلسطین با تمام توان موشکی خود به مقابله با اسراییل پرداخت و نتانیاهو را مجبور به پذیرش آتش بس کرد.
وی با اشاره به 10 رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) گفت: این حضرت علاوه بر دادن ثروت خود برای گسترش اسلام، نخستین زنی بود که به اسلام ایمان آورد.
امام جمعه دزفول به دیدار طلاب با مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: تحقق عملی معارف دین ضروری است.
وی با بیان اینکه مردم از دین فاصله نگرفته اند، افزود: تشییع جنازه باشکوه طلبه همدانی، حضور پرشور طلاب در کنار مردم سیل زده و حضور جوانان در مجالس و محافل دینی نشان از نزدیکی مردم با دین است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با تاکید بر لزوم کنترل فضای مجازی گفت: بسیاری از ناهنجاری ها و بزهکاری ها از طریق فضای مجازی رخ می دهند و این فضا یکی از عوامل اصلی رعایت نکردن شئونات اسلامی اخلاقی است.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نباید فراموش شود، افزود: سامانه ناظر در نیروی انتظامی پیش بینی شده است که براساس آن مردم می توانند در صورت مواجه شدن با یک منکر نظیر کشف حجاب در خودرو و سگ گردانی از طریق این سامانه در شناسایی افراد متخلف کمک کنند.
وی اجرای قانون را در جلوگیری از بسیاری ناهنجاری ها موثر خواند و اضافه کرد: در صورت شناسایی فرد متخلف، خودوری وی به مدت یک هفته در پارکینگ توقیف می شود.
خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با تبریک انتصاب فرمانده جدید انتظامی دزفول گفت: امید است با همکاری همه عناصر نیروی انتظامی امنیت و نظم در سطح شهرستان برقرار شود.
وی با بیان اینکه هلال احمردر قضیه سیل سنگ تمام گذاشت، افزود: هلال احمر از ظرفیت های بسیار خوب امدادی کشور است و می تواند در حوادث نقش بسیار خوبی داشته باشد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای گرامیداشت چهارم خرداد روز دزفول گفت: برنامه های متعددی نظیر شب شعر و برپایی نمایشگاه کتاب در کنار همایش چهارم خرداد پیش بینی شده است.
به گزارش ایرنا نمازگزاران جمعه دزفول بعد از اقامه نماز جمعه از مصلای امام علی(ع) تا مسجد حضرت زینب(س) را در راستای حمایت از تصمیم ایران در قبال برجام و بدعهدی های اروپا و آمریکا راهپیمایی کردند.
***امام جمعه موقت شوشتر: مصداق عمل صالح در این زمان ایستادگی و مبارزه با آمریکاست
شوشتر_ ایرنا_ امام جمعه موقت شوشترگفت: این روزها دشمن اسلام و مسلمانان پوست انداخته است یعنی دشمنی که گاهی در استتار خود را نشان می داد الان با تمام قوا علیه اسلام و قرآن به میدان آمده و مصداق عمل صالح در این زمان ایستادگی،مقاومت و مبارزه با استکبار و آمریکای جهانخوار است.
حجت الاسلام ابراهیم ظاهری عبده وند در خطبه های این هفته نماز جمعه شوشتر بیان کرد:اگر امروز کسی بنا دارد که در ردیف بندگان صالح خداوند قرار گیرد شعارش باید مرگ بر آمریکا و اقدامش مقاومت و ستیز با آمریکا باشد.
وی افزود:به تعبیر مقام معظم رهبری ملتی که خداوند متعال به آن نعمتی عنایت کند و قدر آن را نداند،بی شک چوب آن را خواهد خورد و این سرنوشت کشورهایی است که از ابتدا در مقابل یاوه گویی های آمریکا مقاومت نکردند.
امام جمعه موقت شوشتر ادامه داد: ملت شریف ایران ملت عزتمند و شرافتمندی است چرا که رفتار و موضع گیری آنها براساس آیات و روایات اسلامی است و هیچ گاه تسلیم زورگویی های استکبارجهانی نخواهد شد.
وی خطاب به نمازگزاران گفت:نسبت به منکراتی که در جامعه صورت می گیرد بی تفاوت نباشید چرا که امروزه دشمن بنیان خانواده را هدف گرفته و باید مراقب باشیم که اگر جلوی آن را نگیریم دشمن قدم به قدم حرکت خواهد کرد.
امام جمعه موقت شوشترافزود: در فضای مجازی برخی بی خردان و بی سوادان با قیاس های نامتعارف،مطالبی را به هم می بافند و اخلاق جامعه را هدف قرار می دهند و برای برخی افراد که بصیرت ندارند شبهه ایجاد می کنند که نیاز است افرادی که در فضای مجازی فعال هستند جواب آنها را بدهند.
***امام جمعه آبادان: شرط عبور از جنگ اقتصادی داشتن روحیه انقلابی در جامعه است
آبادان - امام جمعه آبادان داشتن روحیه انقلابی و انقلابی گری را باعث حرکت رو به جلو و پیشرفت کشور دانست و گفت:در شرایط فعلی کشور شرط عبور از جنگ اقتصادی داشتن روحیه انقلابی در جامعه است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های نماز آبادان اظهار داشت: به واسطه بیداری و هوشیاری نیروهای نظامی آرایش دشمن علیه کشور آرایش جنگ اقتصادی است و برای مقابله با این توطئه دشمن نیازمند این هستیم که روحیه انقلابی در جامعه ضعیف نشود.
وی لازمه باطل کردن نقشه های شوم آمریکا علیه کشور در جنگ اقتصادی را داشتن روحیه انقلابی و انقلابی گری عنوان کرد و گفت:برای پیشرفت و تعالی کشور نیازمند روحیه انقلابی در همه سطوح هستیم.
حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت:آمریکا با ایجاد فشار اقتصادی به کشور قصد بهره برداری سیاسی دارد و برای مقابل با جنگی اقتصادی دشمن باید آرایش اقتصادی داشته باشیم.
وی افزود:متاسفانه برخی در کشور تحریم های دشمن را بزرگنمایی می کنند و با تبلیغات رسانه ای و بهره گیری از فضای مجازی فضای جامعه را ملتهب می کنند.
امام جمعه آبادان بر مقابله و مبارزه با گرانی ها در کشور و داشتن برنامه ی مدون و سازماندهی شده با گرانی و گران فروشی در کشور تاکید کرد و اظهار داشت:با مخلان اقتصادی باید برخورد شدید شود.
وی از مواضع دولت و شورای امنیت ملی در خصوص برجام تقدیر کرد و افزود:این اقدام باید زودتر از این اتفاق می افتاد و نیاید به اروپایی ها که دنباله روی آمریکا هستند اعتماد کنیم.
حجت الاسلام ابراهیمی پور توسعه اقدامات هسته ای را پاسخ محکمی به غربی های بد عهد در برجام دانست و گفت:برجام تجربه ای شکست خورده است و باید از آن درس گرفت.
وی افزود:بعد از خروج یکجانبه آمریکا از برجام به انتظار و پایبندی اروپایی‌ها ماندیم اما وعده های اروپایی ها نیز ثمری برای کشور نداشت.
به گزارش ایرنا مردم مؤمن، خداجوی و روزه دار آبادان بعد از برگزاری نماز جمعه در راهپیمایی حمایت خود را از بیانیه شورای عالی امنیت ملی و مقابله به مثل حداقلی در برابر نقض عهد و بدقولی‌های طرفین مذاکره کنند در برجام شرکت کردند.
*** خروج ایران از برجام برکات زیادی برای کشور به دنبال دارد
ماهشهر- امام جمعه بندرماهشهر گفت: در مقابل بدعهدی آمریکا و کشورهای اروپایی، ایران تمامی موارد عهدنامه برجام را عملیاتی کرد اما در پایان طبق بیانات مقام معظم رهبری بدعهدی آمریکا و هم پیمانانش بر همگان ثابت شد و بدون شک خروج ما از برجام برکات زیادی برای کشور به دنبال خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر به تصمیم به جا و شایسته شورای امنیت ملی برای خروج از برجام اشاره کرد و گفت: کشورهای طرف برجام هیچ گاه ایران را کشور همتای خود نمی دانند، چون خوی استکبار دارند، حرف هایشان از روی امر و نهی است، هر چند در مذاکرات صحبت های دیپلماسی دارند، آمریکا که از همان ابتدا از این تعهد خارج شد، کشورهای اروپایی نیز به تدریج به بدعهدی به این پیمان روی آوردند.
وی افزود: این صهیونیست ها هستند که برای آمریکا و کشورهای اروپایی تصمیم می گیرند و هربار بهانه ای برای نپذیرفتن مواد عهدنامه داشتند، این اخلاق یک مستکبر است.
حجت الاسلام و المسلمین غبیشاوی در فراز دیگری با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: یکی از فرصت های این ماه عزیز افطاری دادن است.
وی گفت: عبور از پل صراط یکی از پراسترس ترین مراحل پس از مرگ است که بنا به بیانات رسول اکرم (ص)، افطاری دادن با نیت رضایت خداوند به فقرا و مستعضفین به سهولت عبور از این پل کمک می کند.
خطیب جمعه بندرماهشهر در ادامه خاطرنشان کرد: انتظار داریم ماموران نیروی انتظامی و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ایام ماه مبارک رمضان برخورد جدی تری با روزه خواری علنی داشته باشند.
امام جمعه بندرماهشهر در پایان با اشاره به افت فشار آب در بعضی از نقاط شهرستان خاطرنشان کرد: معضل افت فشار آب در ایام ماه مبارک رمضان یک مشکلی است که هر سال علی رغم گلایه مندی های مکرر شهروندان، تکرار می شود و همچنان این مشکل وجود دارد در صورتی که مسئولان آبفا می توانند با یک تدبیری در ساعات استراحت مردم به قطع و یا افت فشار آب اقدام کنند.
9858/3015/3022/6064/7159


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خودسوزی معلم مسجدسلیمانی منجر به مرگ او شد

حریرچی:همکاری مردم آمار مبتلایان به کرونا را کاهش داد

آتش‌سوزی در جنگل‌های کرخه شوش مهار شد

نقص فنی کمباین، آتش به جان اراضی کشاورزی باغملک انداخت

جزییات تماس تلفنی رییس‌جمهور با استاندار خوزستان

دستگیری سارق حرفه‌ای با 26 مهر جعلی ادارات در ایذه

افزایش 50 درصدی حقوق کادر درمان بی‌سابقه بوده است

افزایش ظرفیت نمونه گیری از افراد بی علائم در دزفول ضروری است

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

آتش سوزی در جنگل‌های کرخه شوش مهار شد

حریرچی: 86 درصد اصناف کشور بارکد بهداشتی دریافت کرده اند

آتش‌سوزی پنج میلیارد به کشاورزان ایذه خسارت زد

جزئیات تماس روحانی با استاندار خوزستان / مجوز کشت شلتوک صادر شد

فاصله گذاری ها در خوزستان تشدید می‌شود

فشار کمتری به اصناف خوزستان واردشود/شیوع کرونا دراستان دیر آغازشد

دوشنبه، تصمیم‌گیری برای تعطیلی آخر هفته / امتحانات پایه نهم حضوری برگزار نمی‌شود

چک صیاد چیست؟

معاون وزیر بهداشت: بیمارستان‌های خوزستان از آمادگی بالایی برای مقابله با کرونا برخوردارند

جزییات تماس تلفنی رییس جمهوری با استاندار خوزستان

دستگیری سارق حرفه ای با 26 مهر جعلی ادارات در ایذه

دکتر حریرچی: 86 درصد اصناف کشور بارکد بهداشتی دریافت کرده اند

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران: تمام خطوط تولید در مدار هستند

فردا برای فعالیت ادارات و اصناف در خوزستان تصمیم گیری می شود

اینفوگرافیک/ آخرین آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در خوزستان

امتحانات پایه نهم در خوزستان حضوری برگزار نمی‌شود

حریرچی: کشف واکسن کرونا حداقل یک سال طول می‌کشد

12 هکتار از مزارع باغملک در آتش سوخت

مردم خوزستان از دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند

رسم تیراندازی در عیددیدنی، مرگ نوجوان شادگانی را رقم زد

پیش‌بینی افزایش موارد ابتلا در خوزستان در چند روز آینده

دستور روحانی به رئیس بانک مرکزی: تورم را کنترل کنید

تاکنون تصمیمی درخصوص تعطیلی پایان هفته گرفته نشده است

ماجرای عجیب «اتحادیه ضد ماسک» در دوران آنفولانزای 1918

جزئیات سوءقصد به جان هاشمی رفسنجانی در خرداد 58 / «آقای رفسنجانی دست یکی از تروریست‌ها را گرفته بود و تروریست دیگر ناگهان شلیک کرد»

اصناف شوشتر هر چه سریع تر در سامانه سلامت ثبت نام کنند

هشدار نمایندگان مجلس درباره آینده بازار بورس

تولید باتری جدیدی از هوا که از لیتیوم-یون بهتر است

آیین‌های عروسی و عزا مهمترین عامل انتشار بیماری کرونا در خوزستان

وزش باد و گرد و غبار در راه خوزستان

آمادگی طلبه ها و بسیجیان خوزستان در خدمت به بیماران مبتلا به کرونا

معاون وزیر بهداشت: به زندگی با کرونا باید عادت کنیم

امتحانات پایه نهم در خوزستان به صورت حضوری برگزار نمی شود

مردم دزفول حسرت تسلیم شهر را بر دل صدامیان باقی گذاشتند

25 پروژه عمرانی و خدماتی توسط شهرداری دزفول افتتاح و کلنگ زنی شد

انفجار گاز در شهرستان اهواز 2مصدوم برجا گذاشت

روند صعودی کرونا در خوزستان اکنون کنترل شده است

جشنواره مجازی هنرهای تجسمی به مناسبت «4 خرداد» در دزفول برگزار شد

آغاز نوبت‌دهی الکترونیکی«شاد» برای ثبت‌نام دانش آموزان خوزستانی

2600 بسته معیشتی بین نیازمندان دزفول توزیع شد

9043 مجموع بهبودیافتگان مبتلابه کرونا در خوزستان/ 490 ابتلای جدید