پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان خواستار شد:

برگزاری کنکور سراسری با تاخیر دو هفته‌ای/اختصاص سهمیه 10درصدی به دانش‌آموزان سیل‌زده علمي

برگزاری کنکور سراسری با تاخیر دو هفته‌ای/اختصاص سهمیه 10درصدی به دانش‌آموزان سیل‌زده
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه از 34 هزار و 694 دانش‌آموز پایه دوازدهم استان، 15 هزار و 797 دانش‌آموز در مناطق سیل زده هستند، گفت: انتظار داریم کنکور سراسری با تاخیر دو هفته‌ای برگزار شود و همچنین سهمیه 10 درصدی به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده اختصاص داده شود تا این دانش‌آموزان آسیب کمتری ببینند.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، جمشید کمایی در شورای آموزش و پرورش استان که امروز (چهارشنبه، 18 اردیبهشت‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: خوزستان جزو استان‌های گرم کشور است و به همین دلیل امتحانات پایان سال تحصیلی حدود دو هفته زودتر برگزار می‌شود. دو هفته دیگر از سال تحصیلی را نیز به دلیل سیل از دست دادیم و درکل دانش‌آموزان ما حدود یک ماه از نظر زمانی، عقب‌ماندگی درسی دارند.
وی افزود: امسال اولین سالی است که دانش‌آموزان ما وارد پایه دوازدهم شدند. با توجه به اینکه امسال کتب و محتوای درسی دانش‌آموزان پایه دوازدهم جدید بود و بلافاصله بعد از امتحانات نهایی، دانش‌آموزان باید در کنکور شرکت می‌کردند، نگرانی‌هایی برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم در سراسر کشور وجود داشت.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: در خوزستان مساله سیل موجب شد این مشکل حادتر شود. چرا که این دانش‌‌آموزان هم کلاس درس و هم شرایط مطالعه را از دست دادند. در زمان بروز ریزگردها شاید دانش‌آموزان در خانه می‌توانستند درس بخوانند، اما حالا چنین چیزی نیز برای آن‌ها فراهم نیست.
کمایی افزود: ما امسال در پایه دوازدهم 34 هزار و 694 دانش‌آموز داریم که از این تعداد 15 هزار و 797 دانش‌آموز در مناطق سیل زده بودند. به همین دلیل به دنبال این بودیم که کمک‌هایی را به دانش‌آموزان ارائه دهیم تا بخشی از مشکلات آن‌ها را جبران کنیم.
وی تصریح کرد: در 14 منطقه آموزش و پرورش، 28 پایگاه ویژه دانش‌آموزان پایه دوازدهم ایجاد کردیم تا دانش‌آموزان در این پایگاه‌ها تجمیع شوند و درس بخوانند. فعالیت این پایگاه‌ها از هشتم اردیبهشت آغاز شده است و تا 27 این ماه ادامه دارد. اولین امتحان نهایی این دانش‌آموزان نیز 31 اردیبهشت ماه است.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان خاطرنشان‌کرد: برگزاری این کلاس‌ها هزینه‌بر هستند. هزینه مدرسین و اختصاص سرویس ایاب و ذهاب به دانش‌آموزان از هزینه‌های این کلاس‌ها است. در این کلاس‌ها 95 جلسه و در مجموع 190 ساعت برای هر رشته با اولویت پایه دوازدهم، کلاس درس در نظر گرفته‌ایم. چرا که امتحانات نهایی پایه دوازدهم در قبولی دانش‌آموز در کنکور 30 درصد تاثیر مثبت دارد.
کمایی افزود: با همکاری با صدا و سیما، 20 جلسه آموزشی را ضبط کرده‌ایم و در 20 روز این کلاس‌ها از طریق صداوسیما پخش خواهند شد. پخش این برنامه‌ها از 14 اردیبهشت‌ماه آغاز شده است و تا دوم خردادماه ادامه خواهد داشت.
وی خاطرنشان‌کرد: امتحان کنکور سراسری فعلا قرار است 13 و 14 تیرماه برگزار شود و امتحانات پایه دوازدهم تا 25 خردادماه ادامه خواهد داشت. در بخش دوم برای تقویت وضعیت درسی دانش‌آموزان قرار است از 28 خرداد تا 8 تیرماه کلاس‌های کنکوری را در همین پایگاه‌ها ادامه دهیم.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص لزوم تغییر زمان کنکور، گفت: ما انتظار داریم زمان برگزاری کنکور سراسری حداکثر دو هفته به تعویق بیافتد و زمان آن از 13 و 14 تیرماه به 27 و 28 این ماه تغییر پیدا کند. وزارت آموزش و پرورش نیز با این مساله موافق است. همچنین اختصاص سهمیه 10 درصدی به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده موجب می‌شود این دانش‌آموزان آسیب کمتری ببینند.
کمایی خاطرنشان‌کرد: بخشی از کمک‌های مردمی استان‌ها به شکل نقدی دریافت شدند. از شورای آموزش و پرورش انتظار داریم این اعتبارات به مدارس اختصاص پیدا کنند و به حساب آن‌ها واریز شوند تا تامین هزینه‌های ایاب و ذهاب و سایر هزینه‌ها از این محل انجام شود.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان تاکید کرد: دانش‌آموزان پایه دوازدهم خروجی آموزش و پرورش هستند و پس از کنکور، آموزش و پرورش دیگر امکان کمک به آن‌ها در مسائل درسی را ندارد، به همین دلیل این دانش‌آموزان به توجه ویژه‌ای نیاز دارند.
کمایی گفت: بازگشایی مدارس به نوعی بازگشت به حیات در مناطق سیل‌زده بود. برگزاری کلاس‌های دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه دارد. امتحانات پایه ششم نیز از 28 این ماه آغاز می‌شود. برای پایه هفتم، هشتم و نهم نیز کلاس‌های جبرانی در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: امتحانات پایه نهم به صورت هماهنگ استانی برگزار می‌شود. بر اساس تصمیمات اخذ شده، امتحانات مناطق سیل‌زده به صورت منطقه‌ای برگزار خواهد شد.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با توجه به اینکه قرار است نمرات امتحانات مرداد و شهریور برای دانش‌آموزان سیل‌زده به عنوان قبولی خرداد تلقی شوند و تا شهریورماه نیز نتایج کنکور اعلام شده است، پیشنهاد می‌کنیم که برای دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده نتایج کنکور بار دیگر با احتساب نمره کتبی شهریورماه، دوباره اعلام شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تبدیل جزیره کیش به مرکز علمی ایران در میان مناطق آزاد کشور

افتتاح بزرگترین بخش فوق‌تخصصی جراحی مغز و اعصاب جنوب غرب کشور در اهواز

وقوع 3 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع خوزستان

شجاعی برهان در مراسم معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: شفافیت و تکریم منابع انسانی شعار و محور عملکردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

دستگیری 7 سارق حرفه‌ای در خرمشهر

سفر معاون درمان وزارت بهداشت به اهواز

معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان‎‎های رازی و سینا در اهواز بازدید کرد

آخرین وضع 6 پروژه عمرانی در غیزانیه اهواز تشریح شد

نماینده ولی فقیه در خوزستان پیگیر بی‌آبی بارانگرد باغملک

وقوع سه فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع خوزستان

عضو شورای غیزانیه: وعده تأمین آب پایدار غیزانیه در یک ماه آینده عملی نیست

ممنوعیت کشت برنج در خوزستان با چه شرایطی لغو شد؟

دریاچه‌ای از فاضلاب مقابل ورودی بیمارستان سینا کوت عبدالله!

رئیس مجلس یازدهم انتخاب شد

تکلیف خانوارهای جامانده از وام یک میلیونی چه شد؟

صلح و سازش 2 طایفه در بخش عقیلی گتوند

شیرین‌شهر،سکونتگاهی در اهواز که مورد استقبال قرار نگرفت

کارگران جامانده از سهام عدالت چکار کنند؟

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

بازگشایی حرمین شریفین در دمشق

زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشخص شد

تست کرونای 3 عضو تیم نفت آبادان مثبت اعلام شد

اجرای بندهای مغفول مانده قانون جدید چک در زمان کوتاه ممکن است

به دام‌اندازی 80 درصد عوامل حساسیت‌زا در کالاهای خواب

روایت رهبر انقلاب از رابطه خیلی خوب ایشان با آیت‌الله منتظری و حضور نفوذی‌ها در بیت /ماجرای اصرار برای حضور سیدمهدی هاشمی در سپاه چه بود؟

مجازات‌ پدر در برابر کشتن‌ فرزند

چگونه باید از خرید اینترنتی انصراف داد؟

رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب‌وفاضلاب اهواز موافقت کردند

استاندار خوزستان: رهبری بااختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب‌وفاضلاب اهواز موافقت کردند

مراقب آتش‌سوزی‌های جنگلی خوزستان باشید

روایت رهبر انقلاب از رابطه خیلی خوبش با آیت‌الله منتظری و حضور نفوذی‌ها در بیت ایشان /ماجرای اصرار برای حضور سیدمهدی هاشمی در سپاه چه بود؟

مرگ دختربچه 10 ساله در واژگونی تیبا

فصل آتش‌سوزی‌های جنگلی خوزستان از راه رسیده است

محور دهدز - ایذه - سد کارون 4 بهسازی می‌شود

واژگونی تیبا در شهر رامین خوزستان با یک فوتی و 3 مصدوم

اضافه شدن بخش مراقبت‌های ویژه جدید به بیمارستان طالقانی آبادان

حفظ سلامت دانشجویان اولویت نخست ما است

استاندار خوزستان: رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند

استاندار خوزستان: رهبری با اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند

علوی: قبل از اردوی تهران، کرونایی نداشتیم / در اهواز میزبان استقلالیم

افزایش اعتبارات برای حل مشکلات آب خوزستان / فاز اول آبرسانی به غیزانیه اجرایی می‌شود

اجرای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در خوزستان

استاندار: مشکل بی‌آبی «دهدز، بارانگرد و رغیوه» برطرف می‌شود

پیکر نخستین سم‌شناس دارویی ایران در گتوند به خاک سپرده شد

معاون استاندار: آبرسانی به روستای دب حردان رو به اتمام است

تحویل یک قلاده توله‌خرس به حفاظت محیط‌زیست باغملک

احتمال اعلام پایان سال تحصیلی بدون برگزاری امتحانات

آمار تفکیکی 588 کرونایی جدید خوزستان