پیام خوزستان

آخرين مطالب

رییس هیات: تیراندازی خوزستان از نظر آموزشی و فنی متحول می‌شود گفتگو

رییس هیات: تیراندازی خوزستان از نظر آموزشی و فنی متحول می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- سیدسالار محمدنیا درباره حضور سرمربی اوکراینی تیم‌ملی تپانچه در استان و برگزاری چند دوره آموزشی برای تیراندازان و مربیان، اظهارکرد: برای حضور آقای سماکیان در خوزستان به فدراسیون درخواست داده بودیم که خوشبختانه موافقت شد و سفری سه روزه به استان داشت. او لیگ تیراندازی خوزستان را از نظر کیفی و کمی بررسی کرد که بسیار نیز راضی بود، ضمن این‌که یک کلاس آموزشی برای نفرات استان در رشته تپانچه برگزار کرد که استقبال هم خیلی خوب بود. حضور او در انگیزه ورزشکاران استان تاثیر بسیاری داشت.

وی بیان کرد: همچنین یک کارگاه آموزشی برای مربیان استان با حضور این سرمربی خارجی برگزار شد و مربیان با روش‌های روز دنیا آشنا شدند. در مجموع حضور آقای سماکین هم از نظر فنی، هم از نظر روحی و هم بعد انگیزشی برای تیراندازان و مربیان خوزستان تاثیر بسیاری داشت. به  هر حال همه نمی‌توانند در مسابقات کشوری و تهران حاضر شوند و حضور این مربی اوکراینی در استان‌های مختلف فرصت بسیار خوبی است تا تیراندازان بهره لازم را ببرند. وحید گلخندان ملی‌پوش تپانچه نیز آقای سماکیان را همراهی داشت که حضور وی نیز واقعا تاثیرگزار بود.

رییس هیات تیراندازی خوزستان در ادامه، گفت: باتوجه به این‌که سالن تیراندازی خوزستان واقع در مجموعه ورزشی قدس اهواز بازسازی و سیبل‌های الکترونیکی نصب شده‌اند، این مهم در افزایش رکورد تیراندازان استان بسیار تاثیرگزار بوده و سطح رکوردی آن‌ها به ملی‌پوشان نزدیک شده است و حتی خود آقای سماکیان به این موضوع اشاره داشت. آینده درخشانی در انتظار تیراندازان خوزرستانی است و به گفته سرمربی اوکراینی تیم‌ملی نیز اگر تمرینات مستمر باشد مطمئنا نفرات ما خیلی سریع‌تر به سطح ملی می‌رسند.

وی بااشاره به وضعیت شهرستان‌ها در این رشته، عنوان کرد: ‌بیشتر شهرستان‌ها فعال هستند ولی نیاز به تجهیزات است. بیشتر تجهیرات تیراندازی وارداتی هستند که با توجه به افزایش دلار، قیمت این تجهیزات هم افزایش بافته است. به هر حال می‌طلبد اداره کل ورزش و جوانان استان در این زمینه به ما کمک کند.

محمدنیا گفت: ‌در حالت کلی از روند رشد و پیشرفت تیراندازی خوزستان رضایت دارم. در هر دو بخش بانوان و آقایان فعالیت داریم و به نظر در آینده از خوزستان بیشتر شنیده می‌‌شود. در گذشته بهترین رتبه ورشکاران ما در کشور، پانزدهم یا شانزدهم بود ولی اکنون روی سکو هستیم و شرایط بهتر از این هم می‌شود.

وی در خصوص احداث دهکده تیراندازی در اهواز نیز عنوان کرد:‌ هنوز پیگیر این موضوع هستیم و در حال طی کردن مراحل پایانی گرفتن یک زمین 45 هکتاری در اهواز هستیم. این دهکده شامل تقریبا تمام رشته‌های همگانی و قهرمانی تیراندازی و 20 سایت تفریحی است که در بحث گردشگری، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی بسیار کمک خواهد داشت.

رییس هیات تیراندازی خوزستان همچنین گفت: در ابن دهکده، سایت‌های بین‌المللی اهداف‌پروازی پیش‌بینی شده است که البته یک طرح بلندمدت است و باتوجه به این‌که می‌خواستیم این رشته را در اهواز نیز فعال کنیم یک زمین در ورزشگاه غدیر گرفتیم که قرار بود در ایام نوروز راه‌اندازی شود که وقوع سیل مانع از این کار شد و ان‌شاءالله در ادامه این رشته در اهواز فعال می‌شود و برای انجام این کار مصمم هستیم.

وی با بیان این که در سال 97 تقریبا برنامه‌های مدنظر پیش رفتند، افزود: سال گذشته هیات استان در بین چهار پنج هیات برتر کشور قرار گرفت چراکه در راه‌اندازی یک سالن استاندارد و برگزاری لیگ در سطح خیلی خوب، موفق بودیم. در سال 98 نیز بحث آموزش برای ما بسیار اهمیت دارد و فکر می‌کنم امسال یکی از پرکارترین سال‌های آموزشی تیراندازی خوزستان خواهد بود و قصد داریم هیات را با توجه به برنامه‌های مدنظر هم از نظر آموزشی و هم فنی متحول کنیم. فکر می‌کنم اگر بتوانیم تقویم ورزشی‌مان را اجرا کنیم، شاید رکوردارترین هیات‌های ورزشی استان در برگزاری مسابقات باشیم. همچنین از دیگر برنامه‌های ما سرمایه‌گذاری روی رده‌های سنی نوجوانان و جوانان برای رسیدن به تیم‌ملی هستیم. به زودی نیز مربی تیم‌ملی تفنگ را هم به خوزستان می‌آوریم تا شاهد رشد بیشتر تیراندازان استان باشیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield