پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبرداد:

جمع‌آوری 70 میلیارد تومان برای بازسازی و تعمیر مدارس مناطق سیل‌زده استان علمي

جمع‌آوری 70 میلیارد تومان برای بازسازی و تعمیر مدارس مناطق سیل‌زده استان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین در تهران، گفت: در این جشنواره تمام هزینه‌های ترمیم، تعمیر و بازسازی مدارس ما در پی سیل اخیر جمع‌آوری شدند و خیرین تعهد کردند حدود 70 میلیارد تومان را برای مدارس استان اختصاص دهند .
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، محمد تقی‌زاده در سی و پنجمین یادواره بزرگداشت مقام معلم، گرامی‌داشت معلم شهید مرتضی مطهری و 305 شهید فرهنگی خوزستان که امروز شنبه (14 اردیبهشت‌ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امروز سی و پنجمین یادواره مقام معلم را بعد از انقلاب جشن می‌گیریم. همیشه عنوان کرده‌اند که ای کاش در یکی از این سال‌ها یکی از نهادها و ارگان‌ها به جای آموزش و پرورش متولی برگزاری هفته گرامیداشت معلم می‌شد اما تاکنون چنین چیزی مشاهده نکرده‌ایم.
وی افزود: هر تغییر، تحول و تکاملی در هر سرزمین و ملتی اگر قرار باشد به وجود بیاید، ابتدا باید در آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت رخ دهد. اگر حال آموزش و پرورش خوب باشد و ما آموزش و پرورش موفقی داشته باشیم، قطعا در لایه‌های مختلف اجتماعی استان افراد موفقی خواهیم داشت، چرا که دیگر تمدن‌های امروزی با سیل، زلزله و هجوم اقوام بیگانه از بین نمی‌روند، بلکه یک تمدن زمانی آسیب می‌بیند که نسبت به معلم آن جامعه بی‌توجهی شود. به همین دلیل تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش باید اولویت اول جامعه باشد.
*تعلیم و تربیت چشم و چراغ هر تاریخ و تمدن
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت باید چشم و چراغ هر تاریخ و تمدنی باشد، چرا که اگر چشم‌ها آسیب ببینند، ما نمی‌توانیم مسیر را به خوبی تشخیص دهیم. اگر فتیله چراغ ما پایین بیاید، جامعه به خوبی نمی‌تواند چشم‌انداز آینده را پیش‌بینی کند. این چشم و چراغ همیشه باید روشن بماند. همه باید تلاش کنیم که معلم ما بالاترین جایگاه را در سرزمین ما داشته باشد.
تقی‌زاده تصریح کرد: آموزش و پرورش تنها یک مشکل دارد و چالش‌ها و آسیب‌های آن همه به این مساله برمی‌گردد که در طول تاریخ ایران به ویژه در تاریخ معاصر، آموزش و پرورش هرگز اولویت اول هیچ یک از دولت‌های ایرانی نبوده است و این تنها مشکلی است که همیشه به عنوان یک تهدید، جامعه تعلیم و تربیت ما را دنبال کرده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم یک جامعه موفق داشته باشیم و اگر قرار است توسعه‌ای صورت گیرد، اولویت اول در این سرزمین باید معلم باشد. اگر قرار است تغییری در فرهنگ عمومی جامعه ایجاد شود، نگاه همه باید به آموزش و پرورش باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان افزود: نگاه به خوزستان، یک نگاه منطقه‌ای نیست بلکه یک نگاه ملی است. چرا که خوزستان هویت تاریخی، ملی، مذهبی و دینی سرزمین ایران است. خوزستان دروازه تمدن اسلامی به ایران نیز است. باید به خوزستان نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. حدود یک میلیون و صدهزار دانش‌آموز در خوزستان مشغول به تحصیل هستند. در سیل اخیر نیز آسیب بسیار جدی به بدنه آموزش و پرورش خوزستان وارد شد.
*سالانه بیش از چهار هزار نفر از معلمان خوزستانی متقاضی انتقال به سایر استان‌ها هستند
تقی‌زاده گفت: شاخص‌های علمی و آموزشی استان در مقایسه با گذشته بسیار شکسته شدند. استانی مانند یزد در 22 سال اخیر همیشه در شاخص کنکور رتبه اول کشور را دارد. خوزستان در سال‌های اخیر رتبه 27 کشوری را داشت که با تلاش همکاران به رتبه 19 ارتقا پیدا کرد. آیا در یزد دانش‌آموزان مستعدتر یا معلمین تلاش‌گری وجود دارند یا فعالیت علمی آموزشی بهتری انجام می‌شود؟
وی ادامه داد: خوزستان در طول تاریخ ایران به ویژه در تاریخ معاصر همیشه کانون بحران‌های ملی و بین‌المللی بوده است. جنگ تحمیلی برای ما جنگ جهانی سوم بود. سالانه بیش از چهار هزار نفر از معلمان با تجربه و باسابقه ما متقاضی انتقال به سایر استان‌ها هستند. در این سال‌ها یزد در یک آرامش مطلق بوده است و با این وجود با همان شاخص‌هایی که دانش‌آموزان خوزستانی ارزیابی می‌شوند، ارزیابی می‌شود. این کار یک ارزیابی علمی و کارشناسی نیست.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: به طور طبیعی به دلیل موقعیت جغرافیایی استان، سال تحصیلی در خوزستان 15 روز از سایر استان‌ها کمتر است. در طول سال‌های اخیر نیز 15 روز در طول سال به دلیل پدیده ریزگردها به تعطیلی‌ها اضافه شد.
تقی‌زاده ادامه داد: یعنی دانش‌آموز ما سالی یک ماه کمتر به مدرسه می‌رود. دانش‌آموزان سایر استان 12 سال درس می‌خوانند. اما دانش‌آموز ما در نهایت 10 سال درس می‌خواند. امسال خوشحال بودیم که تعطیلی‌ها به دلیل ریزگردها زیاد نبودند اما سیل موجب شد که همان 15 روز تعطیلی دوباره تکرار شود. با تلاش‌هایی که انجام شد، استاندار پذیرفت که در خوزستان اولویت اول آموزش و پرورش باشد.
*تامین 70 میلیارد تومان برای تعمیر و بازسازی مدارس سیل زده استان
وی تصریح کرد: یک جشنواره خیرین در تهران برگزار شد که در این جشنواره تمام هزینه‌های ترمیم، تعمیر و بازسازی مدارس ما جمع‌آوری شدند. خیرین تعهد کردند حدود 70 میلیارد تومان را برای مدارس استان اختصاص دهند. در حال حاضر آمادگی داریم که تمام 114 مدرسه ما که به زیر آب رفته است را به محض خارج شدن از آب در طی 3 یا 4 ماه اخیر تعمیر یا بازسازی کنند. تلاش‌های زیادی برای برچیده شدن مدارس کانکسی انجام شده بود و ما نگران بودیم در شرایط موجود دوباره به مدارس کانکسی روی بیاوریم که خوشبختانه این اتفاق نخواهد افتاد.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تاکید کرد: چیزی که به دانش‌آموزان ما هویت می‌دهد، معلم این سرزمین است. اگر ما معلم بی‌دغدغه‌ای داشته باشیم، جامعه بی‌دغدغه‌ای خواهیم داشت. اگر معلم ما با خوشحالی یا نگرانی وارد کلاس شود، این خوشحالی و نگرانی را حداقل به 30 دانش‌آموز منتقل می‌کند. جامعه و مسوولان باید درک کنند که تکیه‌گاه هویت جامعه ما در همه زمینه‌ها معلم است.
به گزارش ایسنا، در این مراسم از 86 معلم نمونه استانی تقدیر شد. آموزش و پرورش کرمان 19 کامیون تجهیزات به دانش‌آموزان سیل زده اهدا کردند. همچنین آموزش و پرورش کرمان برگزاری مراسم بزرگداشت هفته معلم در حمیدیه را بر عهده گرفت. همچنین اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش کرمان نیز ساخت یک مدرسه در حمیدیه را بر عهده گرفت.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فشار 4 جانبه بر بورس

43 کارفرمای متخلف استان سمنان به دستگاه قضا معرفی شدند

صرفه‌جویی 960 میلیون دلاری سالانه سوخت ارمغان نوسازی ناوگان جاده‌ای

سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی جهان 20 درصد کاهش می‌یابد

60 نفر از پرسنل بیمارستان بزرگ دزفول به کرونا مبتلا شده اند

سوءمدیریت عامل بروز مشکل غیزانیه است/ دام روستاییان درمعرض هلاکت

یک دستگاه ضد عفونی کننده دست در خوزستان رونمایی شد

400 نهال در بلوار جدید الاحداث 90 هکتاری خرمشهر کاشته شد

رهایی 46نفر از چوبه دار در خوزستان/پرونده‌ها با مصالحه مختوم شوند

1000 واحد مسکونی دیگر برای کارکنان ارتش در خوزستان احداث می‌شود

تولد نخستین گوساله گوزن زرد ایرانی خوزستان در سال 99

«آب شرب» و «آب شغل» نیاز اساسی غیزانیه است

260 واحد مسکونی تیپ 292 زرهی دزفول بهره‌برداری شد

احداث یک حلقه چاه جدید برای تامین آب دهدز/کمبود تانکر، علت اعتراض

67 درصد از مبتلایان کرونا در دزفول 30 تا 65 ساله هستند

ابتلای 588 خوزستانی به کرونا/ شناسایی بیماران در مرحله اولیه

ورود بسیج سازندگی استان خوزستان برای رفع مشکل غیزانیه اهواز

38 باغ ویلای متخلف در دزفول پلمب شدند/کمبود نیروی یگان حفاظت

اختصاص 8بخش دربیمارستان بزرگ دزفول به کرونا/ فوت 3.5درصد مبتلایان

دستگیری 14 عامل وابسته به گروه‌های تکفیری در ماهشهر

بی‌توجهی مردم منجر به تداوم وضعیت قرمز کرونایی در دزفول می شود

وقوع گرد و خاک برای خوزستان پیش‌بینی می شود

پنج عضو تیم فوتبال فولاد کرونا گرفتند/ نکونام ممنوع المصاحبه کرد

خشکه کاری برنج راهکار غلبه بر کم آبی/صرفه جویی 40 درصدی در آب

کشف 16 تن چوب قاچاق در تاکستان

ادعای حمله ملخ‌ها به تهران قابل قبول نیست

صدور و ابلاغ 32 اخطاریه محیط زیستی برای واحدهای متخلف در تهران/ 81 مورد نمونه برداری پساب واحدهای صنعتی و خدماتی

80 درصد دریاچه تالاب میقان اراک آبگیری شد

طی عملیات بیت‌المقدس، نیروهای ایرانی چه به دست آوردند؟

112 طلبه و روحانی با کرونا کشته شدند

بازی برد- برد در سهام عدالت

سهامداران عدالت برای فروش سهام خود به بانک مراجعه نکنند

زمان آزاد سازی سهام عدالت تمدید شد

چرا میزان سهام عدالت مشمولان با هم متفاوت است؟

بورس‌های جهانی به پرواز درآمدند!

همتی: بنای جدی برای کنترل نقدینگی داریم

شاخص بورس، امروز 7 خرداد 99

فرزندان پرورشگاهی ارث نمی‌ برند

واکنش روحانی به قتل دختر 13 ساله توسط پدرش در تالش

شمارش معکوس برای اجرای ساعت جدید کاری در ادارات

ساعت کاری کلیه کارکنان 7:30 تا 14:30 شد/ شروط جدید دورکاری

چگونه تورم 12 درصد کم می‌شود؟

از واریز بیمه بیکاری کرونا خبری نیست!

تمام بخش‌های دولتی باید سهام خود را در بازار بورس به فروش برسانند

با 100 اپلیکیشن محبوب‌ و سازگار با HMS آشنا شوید

با این سیستم مانیتورینگ سلامت کودک خود را تضمین کنید

کرونا کشی با فرابنفش/ ویروس‌های‌هوا ضدعفونی می‌شوند

غیزانیه؛ سیراب نفت، تشنه آب! + عکس

کشف داروی قاچاق در آبراه اروند خوزستان

تست کرونای 5 عضو فولاد خوزستان مثبت اعلام شد