پیام خوزستان

آخرين مطالب

لیگ برتر فوتبال؛

نگاهی به دیدار نمایندگان خوزستان در هفته بیست و هشتم ورزشي

نگاهی به دیدار نمایندگان خوزستان در هفته بیست و هشتم
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - چهار نماینده فوتبال خوزستان در رقابت های لیگ برتر در هفته بیست و هشتم مسابقات به مصاف حریفان خود می روند.
به گزارش ایرنا هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در حالی برگزار می شود که تیم های فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان در خانه و تیم های استقلال خوزستان و نفت آبادان بیرون از خانه برابر رقبای خود به میدان می روند این در حالی است که تیم های نفت مسجدسلیمان و استقلال خوزستان برای بقا در لیگ نیاز مبرمی به برد دارند.
** فولاد - پیکان
در این هفته از رقابت ها تیم های فولاد خوزستان و پیکان در حالی به مصاف یکدیگر می روند که پیروزی فولادی ها در این دیدار تاثیری در جایگاه آنها در جدول رده بندی نخواهد داشت.
فولادی ها در این فصل به همراه افشین قطبی تاکنون چهار شکست تجربه کردند و این موضوع باعث شده فولادی ها کسب سهمیه آسیایی و قهرمانی در لیگ را از دست دهند؛ شاگردان قطبی در چند بازی گذشته نشان دادند که در بازی های خانگی می توانند برای حریفان مشکل ساز هستند.
افشین قطبی برای نخستین بار در لیگ هجدهم، تقابل با پیکان را تجربه می کند چرا که این مربی در زمان برگزاری بازی رفت 2 تیم، هنوز هدایت فولادی ها را به عهده نگرفته بود. در دیدار رفت پیکان و فولاد، با سر مربیگری عزیز فریسات با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید.
فولادی ها که در فصل های 84-83 و 93-92 موفق به قهرمانی در لیگ برتر ایران شدند با آمدن قطبی این امیدواری برای آنها به وجود آمد که باز هم شانس قهرمانی در لیگ و یا کسب سهمیه آسیایی را داشته باشند اما شکست مقابل تیم های نساجی، استقلال، سایپا و نفت آبادان موجب شد که این فرصت را از دست بدهند.
حال باید دید افشین قطبی در برابر تیم جوان و جنگنده پیکان که برای بهبود جایگاه خود در جدول نیاز به سه امتیاز بازی دارد چه تفکری در پیش خواهد گرفت تا بتواند علاوه بر کسب یک نتیجه ایده آل، با دست پر از میدان خارج شود. هم اکنون تیم های فولاد و پیکان با نتایج 36 و 31 به ترتیب در رده های ششم و نهم رده بندی هستند.
** استقلال – استقلال خوزستان
استقلال خوزستان که هم اکنون با کسب 3 برد، 9 تساوی و 15 باخت در مکان شانزدهم رده بندی قرار دارد در این هفته به مصاف تیم استقلالی می رود که حال و روز خوبی دارد و با 51 امتیاز در کورس قهرمانی قرار دارد؛ آبی های پایتخت روز گذشته سرمربی آلمانی خود را برکنار کردند و فرهاد مجیدی را جایگزین وی کردند که این موضوع می تواند به نتیجه گرفتن آبی های خوزستانی در این دیدار کمک کند.
استقلال تهران بر خلاف هم نام خوزستانی خود که در قعر جدول قرار دارد اکنون در رده دوم جدول رده بندی جای گرفته است و برد در این دیدار آنها را به رقیب همیشگی شان یعنی تیم پرسپولیس نزدیک تر می کند؛ از سویی استقلالی های خوزستان می توانند با امتیاز گرفتن از این دیدار نسبت به بقا در لیگ امیدوار شوند در غیر این صورت باید با لیگ برترخداحافظی کنند.
آبی های خوزستان هفته گذشته مقابل حریف شمالی خود تیم نساجی مازندران نهمین تساوی خود را در لیگ تجربه کردند؛ باخت استقلال خوزستان به هم نام تهرانی خود در واقع کار استقلال خوزستان را 2 هفته مانده به پایان رقابت ها تمام می کند و این تیم به لیگ یک سقوط خواهد کرد.
تیم استقلال خوزستان به دلیل پرداخت نشدن بدهی دیوید ساکونی بازیکن سابق خود، چندی پیش از سوی فیفا جریمه شد و 6 امتیاز از این تیم جنوبی کسر شد؛ این بدهی هنوز پرداخت نشده و این موضوع می تواند این تیم را وارد بحرانی به مراتب دشوارتر از وضعیت کنونی کند.
** نساجی - نفت آبادان
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان هفته گذشته در یک دیدار خانگی برابر تیم نفت مسجدسلیمان به یک پیروزی شیرین رسید و این موضوع باعث شد که برزیلی های فوتبال ایران از منطقه خطر فاصله بگیرند و نسبت به بقا در لیگ امیدوار باشند.
نفتی های آبادان از دوازده بازی انجام شده در نیم فصل دوم 14 امتیاز کسب کرده اند که نتیجه خوبی به نظر نمی رسد و این موضوع اعتراض هواداران آبادانی را به همراه داشته است هر چند تیم نفت آبادان در نیم فصل دوم بازیکنان مطرحی همچون جاسم کرار، بهنام برزای و اکبر ایمانی را از دست داد که این موضوع به خط هافبک این تیم آسیب وارد کرد.
تیم نفت آبادان در این هفته میهمان نساجی مازندران است که هفته گذشته برابر استقلال خوزستان متوقف شد؛ صنعت نفت آبادان پس از گذشت 27 هفته از رقابت ها، 15 مساوی، هفت باخت و پنج برد به دست آورده و در مکان دهم رده بندی قرار دارد. نفت آبادان در این فصل بیشترین تساوی را در بین تیم های لیگ کسب کرده و در بازی های خانگی امتیازات بسیاری از دست داده است. نفتی ها در صورت پیروزی برابر نساجی می توانند 2 پله در جدول صعود کنند.
نساجی ها اگر چه در نیم فصل دوم و با آمدن مجید جلالی نتایج خوبی کسب کردند و موفق به شکست تیم فولاد شدند اما هفته گذشته برابر استقلال خوزستان متوقف شدند و این موضوع باعث تنزل جایگاه این تیم در جدول شد لذا تمام تلاش خود را برای شکست نفت آبادان انجام می دهند.
مصاف تیم های نساجی و نفت آبادان در شرایطی برگزار می شود که بازی رفت 2 تیم در آبادان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
** نفت مسجدسلیمان – سپیدرود
تیم نفت مسجدسلیمان در نیم فصل دوم رقابت ها با علیرضا مرزبان نتایج ضعیفی کسب کرد و این موضوع باعث شد تا مسئولان باشگاه فیروز کریمی را جایگزین این مربی کنند. در تعطیلات زمستانی محمد پاپی، محمد شادکام، مهرداد طهماسبی و هیثم هاشمی زاده به تیم نفت مسجدسلیمان اضافه شدند این در حالی است که میلاد فراهانی، پیمان میری و محمود قائد رحمت از جمع بازیکنان این تیم جدا شدند.
وجود مشکلات مالی و حواشی اطراف تیم نفت مسجدسلیمان در نیم فصل اول رقابت ها، آسیب جدی به تیم وارد کرد و این امر موجب شد تا این نماینده خوزستان شرایط نامطلوبی در جدول رده بندی داشته باشد و اکنون برای بقا در لیگ تلاش کند.
زنگ خطر سقوط به لیگ یک برای تیم نفت مسجدسلیمان به صدا درآمده و شاگردان کریمی اگر به دنبال بقا در لیگ هستند باید از سه بازی باقی مانده امتیاز کسب کنند؛ نفتی های مسجدسلیمان در صورت پیروزی در دیدار با تیم سپید رود 23 امتیازی شده و جایگاه خود را در رده چهاردهم تثبیت می کنند.
تیم نفت مسجدسلیمان اگر چه در هفته های انتهایی لیگ چند بازیکن مصدوم دارد اما حضور پرشور هواداران این تیم در بازی مقابل سپیدرود می تواند کمک موثری به نماینده خوزستان کند و باعث ایجاد انگیزه در بین بازیکنان شود.
به گزارش ایرنا تا پایان لیگ، سه هفته باقی مانده و نمایندگان خوزستان می توانند با نتیجه گیری مناسب و برطرف کردن و جلب رضایت خاطر هوادارانشان جایگاهشان را در جدول بهبود دهند.
دیدار نمایندگاه خوزستان در هفته بیست و هشتم لیگ برتر به شرح ذیل است:
چهارشنبه 11 اردیبهشت:
استقلال - استقلال خوزستان (ساعت 20:15 ورزشگاه آزادی)
پنجشنبه 12 اردیبهشت:
فولاد خوزستان - پیکان تهران (ساعت 19:15 ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان)
جمعه 13 اردیبهشت:
نساجی مازندران - نفت آبادان ( ساعت 19 ورزشگاه شهید وطنی)
نفت مسجدسلیمان – سپیدرود (ساعت 19:15 ورزشگاه شهید بهنام محمدی)
9879/ 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جریمه سه میلیونی ایجاد آلودگی صوتی با خودرو

توزیع یک میلیون ماسک رایگان در بازارچه های محلی اهواز

خودسوزی معلم مسجدسلیمانی منجر به مرگ او شد

حریرچی:همکاری مردم آمار مبتلایان به کرونا را کاهش داد

آتش‌سوزی در جنگل‌های کرخه شوش مهار شد

نقص فنی کمباین، آتش به جان اراضی کشاورزی باغملک انداخت

جزییات تماس تلفنی رییس‌جمهور با استاندار خوزستان

دستگیری سارق حرفه‌ای با 26 مهر جعلی ادارات در ایذه

افزایش 50 درصدی حقوق کادر درمان بی‌سابقه بوده است

افزایش ظرفیت نمونه گیری از افراد بی علائم در دزفول ضروری است

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

آتش سوزی در جنگل‌های کرخه شوش مهار شد

حریرچی: 86 درصد اصناف کشور بارکد بهداشتی دریافت کرده اند

آتش‌سوزی پنج میلیارد به کشاورزان ایذه خسارت زد

جزئیات تماس روحانی با استاندار خوزستان / مجوز کشت شلتوک صادر شد

فاصله گذاری ها در خوزستان تشدید می‌شود

فشار کمتری به اصناف خوزستان واردشود/شیوع کرونا دراستان دیر آغازشد

دوشنبه، تصمیم‌گیری برای تعطیلی آخر هفته / امتحانات پایه نهم حضوری برگزار نمی‌شود

چک صیاد چیست؟

معاون وزیر بهداشت: بیمارستان‌های خوزستان از آمادگی بالایی برای مقابله با کرونا برخوردارند

جزییات تماس تلفنی رییس جمهوری با استاندار خوزستان

دستگیری سارق حرفه ای با 26 مهر جعلی ادارات در ایذه

دکتر حریرچی: 86 درصد اصناف کشور بارکد بهداشتی دریافت کرده اند

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران: تمام خطوط تولید در مدار هستند

فردا برای فعالیت ادارات و اصناف در خوزستان تصمیم گیری می شود

اینفوگرافیک/ آخرین آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در خوزستان

امتحانات پایه نهم در خوزستان حضوری برگزار نمی‌شود

حریرچی: کشف واکسن کرونا حداقل یک سال طول می‌کشد

12 هکتار از مزارع باغملک در آتش سوخت

مردم خوزستان از دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند

رسم تیراندازی در عیددیدنی، مرگ نوجوان شادگانی را رقم زد

پیش‌بینی افزایش موارد ابتلا در خوزستان در چند روز آینده

دستور روحانی به رئیس بانک مرکزی: تورم را کنترل کنید

تاکنون تصمیمی درخصوص تعطیلی پایان هفته گرفته نشده است

ماجرای عجیب «اتحادیه ضد ماسک» در دوران آنفولانزای 1918

جزئیات سوءقصد به جان هاشمی رفسنجانی در خرداد 58 / «آقای رفسنجانی دست یکی از تروریست‌ها را گرفته بود و تروریست دیگر ناگهان شلیک کرد»

اصناف شوشتر هر چه سریع تر در سامانه سلامت ثبت نام کنند

هشدار نمایندگان مجلس درباره آینده بازار بورس

تولید باتری جدیدی از هوا که از لیتیوم-یون بهتر است

آیین‌های عروسی و عزا مهمترین عامل انتشار بیماری کرونا در خوزستان

وزش باد و گرد و غبار در راه خوزستان

آمادگی طلبه ها و بسیجیان خوزستان در خدمت به بیماران مبتلا به کرونا

معاون وزیر بهداشت: به زندگی با کرونا باید عادت کنیم

امتحانات پایه نهم در خوزستان به صورت حضوری برگزار نمی شود

مردم دزفول حسرت تسلیم شهر را بر دل صدامیان باقی گذاشتند

25 پروژه عمرانی و خدماتی توسط شهرداری دزفول افتتاح و کلنگ زنی شد

انفجار گاز در شهرستان اهواز 2مصدوم برجا گذاشت

روند صعودی کرونا در خوزستان اکنون کنترل شده است

جشنواره مجازی هنرهای تجسمی به مناسبت «4 خرداد» در دزفول برگزار شد

آغاز نوبت‌دهی الکترونیکی«شاد» برای ثبت‌نام دانش آموزان خوزستانی