پیام خوزستان

آخرين مطالب

فراخوان جشنواره تئاتر فتح خرمشهر منتشر شد فرهنگي

فراخوان جشنواره تئاتر فتح خرمشهر منتشر شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - فراخوان بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر که قرار است از 15 تا 19 آبان ماه برگزار شود منتشر شد.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند این جشنواره به دبیری حمیدرضا آذرنگ توسط سازمان منطقه آزاد اروند، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی برگزار می‌شود.
براساس فراخوان منتشر شده، بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر شامل چهار بخش تئاتر صحنه‌ای، نمایش‌های محیطی و خیابانی (میدانی)، نمایش‌های کوتاه و مسابقه نمایشنامه‌نویسی است.
بخش تئاتر صحنه‌ای به صورت رقابتی برگزار می‌شود و موضوعات آثار نمایشی حاضر در آن شامل "مقاومت و دفاع مقدس" و " آزاد با مضامین جلوه مقاومت و ایثار در آثار نمایشی آئینی و سنتی با مولفه‌های بومی" است.
بخش نمایش‌های محیطی و خیابانی (میدانی) هر چند به صورت غیررقابتی برگزار می‌شود اما آثار منتخب مردمی در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار می‌گیرند و موضوع آثار نمایشی در این بخش همانند بخش صحنه‌ای است.
بخش نمایش‌های کوتاه به شکل رقابتی برگزار می‌شود. موضوع آثار نمایشی در این بخش آزاد است اما نمایش‌های ارسالی با موضوع "مقاومت و دفاع مقدس" در اولویت قرار دارند.
بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در این بخش، پذیرای نمایش‌هایی خواهد بود که در بازه‌ زمانی یک تا 20 دقیقه تعریف شده باشند.
بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی مختص نمایشنامه‌هایی با مضامین و موضوعات هشت سال دفاع مقدس، آسیب‌شناسی دوران بعد از جنگ تحمیلی و موضوع اصلی جشنواره یعنی حماسه فتح خرمشهر است.
آخرین مهلت پذیرش متون، طرح و ایده ششم خرداد، زمان اعلام نتایج بازخوانی متون اول تیر، بازبینی آثار در بخش صحنه‌ای (به صورت حضوری) از اول شهریور و اعلام نتایج نهایی بازبینی 15 مهر 1398 است.
دبیرخانه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در منطقه آزاد اروند خرمشهر، بلوار آیت‌الله خامنه‌ای (40 متری)، سایت اداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره تماس 53513070- 061 قرار دارد.
همچنین دبیرخانه دائمی جشنواره‌ در تهران در مرکز هنرهای نمایشی واقع شده است.
7100/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield