پیام خوزستان

آخرين مطالب

250 دانشجوی خوزستان در المپیاد منطقه 10 کشوری شرکت می کنند فرهنگي

250 دانشجوی خوزستان در المپیاد منطقه 10 کشوری شرکت می کنند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز – رئیس گروه استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز از برگزاری بیست و چهارمین دوره المپیاد کشوری منطقه 10 کشور به میزبانی این دانشگاه خبر داد و گفت: این دوره از المپیاد با حضور 250 دانشجو از دانشگاه های دولتی و پیام نور خوزستان برگزار می شود.
دکتر امیرمحمد احدی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق آیین نامه سازمان سنجش کشور هر دانشگاه به ازای هر رشته می تواند پنج دانشجوی منتخب را برای شرکت در المپیاد معرفی کند که برگزیدگان این دوره در مرحله نهایی که تیرماه امسال به صورت متمرکز برگزار می شود، حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه مجری برگزاری آزمون المپیاد قطب 10 کشوری، دانشگاه شهید چمران اهواز است، ادامه داد: 250 داوطلب منتخب از سوی دانشگاه های دولتی و پیام نور استان در 22 رشته به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت که از این تعداد 45 درصد داوطلبین از دانشگاه شهید چمران اهواز و 55 درصد نیز از سایر دانشگاه ها هستند .
احدی بیان کرد: آزمون امسال در رشته های روان شناسی و علوم تربیتی، زبان و ادبیات فارسی، مهندسی مواد، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، حقوق، ریاضی، آمار، شیمی، فیزیک، اقتصاد، زمین شناسی، علوم قرآن و حدیث، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، مهندسی شیمی سلول های بنیادی و مهندسی بافت شناسی برگزار می شود.
رئیس گروه استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: مرحله نیمه نهایی بیست و چهارمین دوره المپیاد کشور در روزهای 12 و 13 اردیبهشت ماه از هشت صبح روز پنج شنبه تا 17 عصر و جمعه از هشت صبح تا 12:30 در دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی برگزار می شود و داوطلبان باید نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون جهت دریافت کارت ورود به جلسه در محل حضور داشته باشند.
وی اظهار داشت: برای هر گروه از سوی سازمان سنجش یک نفر مسئول کمیته علمی المپیاد انتخاب شده است که در منطقه 10 کشور 22 نفر مسئولیت طرح سوال، حفاظت از سوال، تصحیح اوراق را برعهده دارند.
احدی ادامه داد: انتظار داریم تصحیح اوراق بین 10 روز تا 2 هفته طول بکشد و پیش از شروع خردادماه منتخبین معرفی می شوند.
رئیس گروه استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: در این دوره از المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های شهید چمران اهواز، پیام نوراستان خوزستان، صنعتی جندی شاپور دزفول، صنعتی شهدای هویزه، علوم و فنون دریایی خرمشهر، خاتم الانبیاء بهبهان، کشاورزی رامین و دانشگاه صنعت نفت به رقابت می پردازند که امیدواریم با تلاش دانشجویان آماده قطب10 شاهد یک رقابت علمی پویا باشیم.
3004/6002


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield