پیام خوزستان

آخرين مطالب

سوسنگرد اولین مقصد تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری است فرهنگي

سوسنگرد اولین مقصد تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با اشاره به اجرای طرح امداد فرهنگی کانون تحت عنوان پیک امید در مناطق سیل زده کشور، گفت: تماشاخانه سیار با ورود به استان خوزستان قرار است در مناطق سیل زده به ارائه برنامه های فرهنگی، هنری و نمایشی بپردازد.
وحید کیانی شامگاه جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این تماشاخانه امشب وارد استان خوزستان شده است، گفت: مربیان و گروه‌ های داوطلب تئاتر انجمن نمایش کانون کاروان پیک امید را همراهی می ‌کنند و ضمن اجرای برنامه ‌های فرهنگی هنری، سه هزار بسته فرهنگی و اقلام اهدایی شورای نظارت و انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان اسباب بازی را به کودکان سیل‌ زده اهدا خواهند کرد.
وی ادامه داد: تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور صبح شنبه (فردا) در اولین برنامه خود به محل اسکان سیل‌ زدگان در شهر سوسنگرد سفر می کند و به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
این عضو شورای اجتماعی استان خوزستان افزود: کاروان امداد فرهنگی کانون کشور در چهار روز حضور خود در استان خوزستان صبح، بعدازظهر و شب برنامه‌ های فرهنگی، هنری و ادبی را برای سیل ‌زدگان برگزار می ‌کند.
*توزیع چهار هزار جلد کتاب بین کودکان سیل زده
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان همچنین با اشاره توزیع بیش از چهار هزار جلد کتاب بین کودکان مناطق سیل زده، گفت: کتابخانه های سیار کانون همزمان با اسکان اضطراری سیل زدگان در اردوگاه ها به ارائه خدمات فرهنگی پرداخت.
کیانی یادآور شد: این فعالیت ها از 12 فروردین ماه آغاز شده است و همچنان این خدمات رسانی ها ادامه دارد.
وی تصریح کرد: این کتابخانه ها تاکنون در کمپ های الهایی اهواز ، جوادالائمه حمیدیه، نیشکر فارابی شادگان، آهودشت شوش و گوریه شوشتر حضور یافته و خدمت رسانی فرهنگی به کودکان و نوجوانان ارائه کردند.
این عضو شورای اجتماعی استان خاطرنشان کرد: این مراکز سیار طی این مدت به اجرای برنامه ‌های قصه‌ گویی، شعرخوانی، نمایش فیلم، نمایش خلاق، کتاب ‌خوانی و کارگاه ‌های نقاشی، کاردستی و... برای کودکان و نوجوانان پرداخته اند.
تماشاخانه سیار کانون کشور با هدف خدمت رسانی فرهنگی به سیل‌ زدگان تا 9 اردیبهشت ماه 1398 در استان خوزستان حضور دارد.
6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield