پیام خوزستان

آخرين مطالب

دومین گروه مهندسان ارزیاب نوسازی مدارس راهی خوزستان شد فرهنگي

دومین گروه مهندسان ارزیاب نوسازی مدارس راهی خوزستان شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - دومین گروه مهندسان ارزیاب سازمان نوسازی مدارس، از استان‌های خراسان رضوی، بوشهر، هرمزگان، کرمان، زنجان، اردبیل، کردستان و فارس برای بررسی وضعیت فضاهای آموزشی و ارزیابی میزان خسارات وارده به مدارس به استان خوزستان اعزام شدند.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، این گروه مهندسان ارزیاب که برای مرحله دوم اعزام می‌شوند به ‌صورت داوطلبانه برای کمک‌رسانی‌ تخصصی اعلام آمادگی کرده‌ بودند و از روز سه شنبه به مدت یک هفته در مناطق سیل‌زده استان خوزستان خواهند بود.
در مرحله دوم، 20 نفر از مهندسان ادارات کل نوسازی مدارس از هشت استان خراسان رضوی، بوشهر، هرمزگان، کرمان، زنجان، اردبیل، کردستان و فارس اعزام می‌شوند.
در مرحله نخست نیز 24 نفر از 9 استان تهران، گیلان، آذربایجان شرقی، اصفهان، قزوین، کرمانشاه، همدان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام ‌شده بودند.
دریافت نظر تخصصی و علمی مهندسان ارزیاب برای ارزیابی میزان خسارات و همچنین جانمایی جدید مدارس جایگزین، ضروری است و این گروه‌ها در قالب تیم‌های ناظر از ابنیه و تاسیسات، ساختمان‌ها، تجهیزات و تاسیسات دستگاه‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس به صورت تخصصی و میدانی دیدن کرده، و میزان خسارات وارده را به‌ صورت دقیق محاسبه می‌کنند تا مشخص شود که فضاهای آسیب‌دیده نیازمند تخریب و بازسازی یا تعمیرات اساسی یا پاکسازی هستند.
یکی از مشکلاتی که مناطق سیل‌زده با آن گریبان گیر هستند زمان‌بر بودن ارزیابی‌ها است که به دلیل کمبود نیروی انسانی متخصص و همچنین فقدان امکان تردد در برخی مناطق، این موضوع به ‌کندی پیش می‌رود؛ اما با اعزام تعداد افراد بیشتر و فراهم کردن امکانات حداقلی لازم برای این کار می‌توان به امر ساماندهی فضاهای آموزشی سرعت بخشید.
7158 /6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield