پیام خوزستان

آخرين مطالب

اهالی هنر می‌توانند در کاهش آسیب‌های روحی ناشی از سیل موثر باشند فرهنگي

اهالی هنر می‌توانند در کاهش آسیب‌های روحی ناشی از سیل موثر باشند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مشاور امور هنری استاندار خوزستان گفت: در روزهای اخیر (بحران سیل) هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه در جای‌جای استان در کنار سایر اقشار جامعه با احساس مسؤولیتی مثال‌زدنی و حرکت‌های خودجوش به یاری مردم شتافتند؛ به عنوان نمونه تشکیل پایگاه‌های جذب کمک‌های مردمی با درایت و تلاش هنرمندان و انجمن‌های هنری استان است.
رضا کیانی در گفت‌وگو با ایسنا ـ منطقه خوزستان، اظهار داشت: شایسته است تقدیر و تشکر کنم از افراد حقیقی و حقوقی از هنرمندان از فعالان فرهنگی هنری و سازمان‌های مردم‌نهاد و همچنین دستگاه‌های دولتی و اجرایی که شاهد حمایت و تلاش تحسین‌برانگیز آنها در ارج نهادن به فعالیت‌های فرهنگی هنری در راستای کمک به مردم در بحران سیل بودیم. نظیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان نمایش، موسیقی، شعر و داستان، تجسمی و انجمن سینمای جوانان، صدا و سیما و... .
وی با بیان این که هنرمندان به نظر من در سه زمینه بسیار مهم می‌توانند در این ایام نقش سازنده و ماندگاری رو ایفا کنند ادامه داد: نخست در جلب کمک‌های مردمی که بی‌تردید با توجه به توانمندی و خلاقیت در برقراری ارتباط با جامعه و همچنین محبوبیتی که هنرمندان در بین اقشار مختلف جامعه دارند می‌توانند دامنه مشارکت مردم را امور خیریه افزایش دهد.
کیانی در همین زمینه افزود: دوم از طریق خلق آثار با محتوای شعارهای مرتبط با مدیریت بحران، خلاقیت هنرمندان می‌تواند در تبیین شعارهای پیشگیری از وقوع سیل و بسیار بر ذهن و ضمیر مردم تاثیرگذار باشد. هنرمندان با خلق آثاری با موضوع شعارهای مدیریت بحران و حفظ سلامت به گونه‌ای زیبا و سرشار از خلاقیت به آگاهی‌بخشی جامعه در این برهه حساس کمک کنند.
مشاور امور هنری استاندار خوزستان در تبیین نقش سازنده و ماندگار هنرمندن در روزهای بحران سیل خوزستان توضیح داد: زمینه سوم اهمیت حضور هنرمندان در اردوگاه‌ها و ارتباط با مردم شریف سیل‌زده استان و تلطیف روحی آنها از طریق هنرنمایی و ارایه محصولات فرهنگی و هنری از جمله نقش‌ها و وظایفی است که هنرمندان می‌توانند به خوبی و با خلاقیت و قدرت ارتباط والا و احساسات ارزشمند انسانی ایفا کنند.
او با اشاره به این که در این روزها آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی باید توام با تقویت روحیه امید و سرزندگی و تلاش باشد خاطرنشان کرد: تبعات منفی سیلاب تنها معطوف به مباحث اقتصادی و عمرانی نیست بلکه جلوگیری از بروز آسیب‌های روحی نیز مهم و درخور اعتنا است. به همین در دلیل، زبان هنر می‌تواند در این وادی موثر و سازنده باشد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield