پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی :

اطلاع رسانی دقیق و سریع از ضرورت های شرایط بحرانی است فرهنگي

اطلاع رسانی دقیق و سریع از ضرورت های شرایط بحرانی است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی اطلاع رسانی شایسته و دقیق را از ضرورت های شرایط بحرانی از جمله سیل برشمرد و گفت: اطلاع رسانی به موقع از انتشار شایعات مخرب جلوگیری کرده و از دغدغه های آسیب دیدگان می کاهد.
سیدضیا هاشمی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه بازدید از مرکز مانیتورینگ مدیریت بحران در محل استانداری خوزستان اظهار داشت: خوزستان به دلیل بارندگی های گسترده در بالادست با پدیده سیلاب مواجه شده که بخش عمده ای از روستاهای این استان به همین جهت زیر آب رفته و به ناچار تخلیه شده است.
وی افزود: باتوجه به بازدید هوایی از برخی از مناطق سیل زده استان، مشاهده شد که علاوه بر روستاها، شهرهای مختلفی نیز در معرض سیلاب قرار گرفته و در روزهای آتی نیز پیش روی سیلاب ادامه خواهد داشت .
مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ادامه داد: عوارض پس از فروکش کردن سیلاب نیز تا هفته ها ادامه دارد که در این خصوص نیاز است همدلی، مشارکت و فعالیت های گسترده تری صورت گیرد و مسئولیت پذیری اجتماعی در تمامی حوزه ها در بین امداد رسانان،عموم مردم استان و خارج استان بیشتر شود.
وی همچنین بر افزایش سرعت اطلاع رسانی دقیق تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی به موقع در این شرایط یکی از خواسته های اساسی مردم است چرا که بعضا برخی ها با شایعات خواسته و یا ناخواسته و بدون دقت به اعتبار منابع، اخباری را منتشر می کنند که مردم را نگران تر می کند.
هاشمی بیان کرد: در این شرایط نیاز است خبرنگاران و همکاران رسانه ای با دقت بیشتر و مسئولیت پذیری بیشتر اطلاعات دقیق و معتبر را با سرعت مناسب در اختیار مخاطبان قرار دهند تا مردم خوزستان بخصوص آسیب دیدگان سیلاب، این شرایط بحرانی را با نگرانی کمتر سپری کنند.
مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در راس هیاتی بلندپایه از مسئولان ایرنا و موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران به منظوربررسی وضعیت بحران سیل در خوزستان و دیدار با خبرنگاران این سازمان در استان روز یکشنبه به اهواز آمد.
سیدضیاء هاشمی را در این سفر، مهدی شفیعی مدیرعامل موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران و معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ایرنا، جواد دلیری سردبیر روزنامه ایران، فرید مدرسی مشاور مدیرعامل و فاطمه نوری جهانگرد مدیرکل اخبار استانهای خبرگزاری جمهوری اسلامی همراهی کردند.
دکتر هاشمی و هیات همراه در جریان این سفر یک روزه، علاوه بر حضور و دیدار با رییس، دبیران، خبرنگاران و کارکنان مرکز خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان خوزستان، روند فعالیت خبری ایرنا و روزنامه ایران را در زمینه پوشش رخدادهای مربوط به بحران سیل مورد بررسی قرار داده و تصمیمات و هماهنگی های لازم را در این زمینه اتخاذ کردند.
دیدار با مقامهای بلندپایه استان خوزستان و بازدید از مناطق بحرانی از جمله سدهای کرخه و دز از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود.
مدیر عامل ایرنا هفته گذشته و در آغاز بارش های شدید بهاری نیز به استان خوزستان سفر کرد.
7152/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield