پیام خوزستان

آخرين مطالب

دانش آموزان مناطق سیل زده خوزستان از تحصیل باز نمی مانند فرهنگي

دانش آموزان مناطق سیل زده خوزستان از تحصیل باز نمی مانند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: آموزش به دانش آموزان مناطقی از استان که درگیر سیلاب هستند و امکان حضور در مدرسه را ندارند در محل های استقرار آن ها انجام می شود و از ادامه تحصیل خود باز نخواهند ماند.
محمد تقی زاده با اشاره به اختصاص 160 مدرسه برای اسکان سیل زدگان در استان بیان کرد: دانش آموزان مدارسی که برای اسکان در سطح استان در نظر گرفته شده اند به مدارس دیگر برای ادامه تحصیل منتقل می شوند و دانش آموزان مناطق سیل زده در اردوگاه ها و مناطقی که استقرار یافته اند آموزش می بینند .
وی گفت: درمدارس شهرهای شوش یکصد خانوار، شاوور (از توابع شهرستان شوش) 800 خانوار ، شادگان 250 خانوار، حمیدیه یکصد خانوار، شوشتر هزار خانوار و در مدارس ناحیه یک و چهار اهواز یک هزار و 834 خانوار سیل زده استان مستقر شده اند.
مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: تا زمان نیاز و اعلام مدیریت بحران استان از فضای مدارس برای اسکان مردم سیل زده استفاده می شود.
گفتنی است از روز شنبه تا دوشنبه هفته جاری مدارس مناطق سیل زده در استان از سوی ستاد بحران تعطیل اعلام شد، در شهرستان دشت آزادگان نیز مدارس تا آخر هفته جاری تعطیل اعلام شدند.
فروردین ماه امسال بر اثر بارش باران و رهاسازی آب از سد کرخه و دز بسیاری از مناطق خوزستان دچار سیلاب شدند.
از زمان وقوع سیلاب تاکنون 182 روستا به صورت کلی و جزیی در سطح این استان تخلیه شده اند و به چهار هزار و 600 واحد مسکونی آسیب وارد شده است و 33 هزار و 500 واحد مسکونی در معرض خطر قرار دارند.
ستاد مدیریت بحران استان خوزستان تاکنون به 182 روستا و 6شهر در معرض خطر جدی سیلاب دستور تخلیه داده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield