پیام خوزستان

آخرين مطالب

452هزار گردشگر از شهرستان اندیکا دیدن کردند فرهنگي

452هزار گردشگر از شهرستان اندیکا دیدن کردند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان اندیکا گفت: 452 هزار و 713گردشگر و میهمان نوروزی از 28اسفند پارسال تا پایان تعطیلات نوروزی از جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن کردند.
نبی ا... باقری نسب روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:این گردشگران از جاذبه های طبیعی، آثار تاریخی،سدها و نیروگاه های برق آبی، صنایع دستی و دیگر جاذبه های این شهرستان دیدن کردند.
وی افزود: 305هزار و 443نفر از این گردشگران در مکان های مختلف از جمله مدارس و مجتمع های گردشگری این شهرستان اقامت کردند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اندیکا با اشاره به اینکه در چهار فصل سال می توان به این شهرستان سفر کرد ادامه داد: سدها و نیروگاه های آبی، منطقه گردشگری تاراز،شیمبار و بقعه متبرکه بابااحمد پربازدیدترین جاذبه های گردشگری در این ایام بودند.
شهرستان اندیکا یکی از شهرستان‌های شمالی استان خوزستان است.
این شهرستان از شمال غرب به لالی از شمال به سردشت دزفول،از شمال و شمال شرق به استان چهارمحال و بختیاری از مشرق به ایذه و از جنوب به مسجدسلیمان محدود می‌شود.
شهرستان اندیکا با داشتن آثار تاریخی، بقاع متبرکه، طبیعت بکر، کوه های به برف نشسته ، جنگل های انبوه و چشمه ها و رودخانه های خروشان در چهار فصل سال پذیرای گردشگران و دوستداران طبیعت است.
این شهرستان شهرستان دارای 700 محوطه تاریخی از دوره های مختلف و بیش از 48 اثر ثبت ملی است.
منطقه گردشگری شیمبار، تاراز، سوسن سرخاب، امامزاده بابا احمد، امام زاده عبداله قطب الدین، دژ اسدخان، آبشار موری، للر، کتک، بابازاهد چلو ، سد شهید عباسپور و گدار از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهرستان اندیکا هستند.
اندیکا با مرکزیت شهر کوچک قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود 80 هزار نفر و مساحت 2هزار و 300 کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع است.
/6002/7159


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield