پیام خوزستان

آخرين مطالب

تجمع برای تعطیل کردن تئاتر اهواز فرهنگي

تجمع برای تعطیل کردن تئاتر اهواز
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - روز جمعه 16 فروردین 98 در تجمع چندین نفر از هنرمندان تئاتر اهواز که در تالار آفتاب برگزار شد جامعه تئاتری اهواز در حرکتی خودجوش و همگانی با رای اکثریت تصمیم گرفتند تا به نشانه اعتراض در نبود پلاتویی مجهز و استاندارد در سطح شهر اهواز، تمامی فعالیت‌های هنری جامعه تئاتر اهواز را متوقف و شرکت در تمامی رویدادهای نمایشی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان را تحریم کنند.
به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، به همین منظور انجمن هنرهای نمایشی اهواز در بیانیه‌ای تمامی فعالیت‌های نمایشی اهواز را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است.
این بیانیه به شرح زیر است:
«به استحضار می‌رساند که با توجه به مشکلات پیش آمده در فعالیت جمعی هنرمندان تئاتر شهر اهواز در زمینه تولید، آن هم در سالی که به نام "رونق تولید" مزین شده است، به منظور تسریع و حمایت از ساخت و تجهیز پلاتوهای نیمه‌کاره مربوط به انجمن هنرهای نمایشی اهواز، تصمیم بر قطع کلیه فعالیت‌ها اعم از تولید، تمرین و یا حضور در هر گونه جشنواره استانی و ملّی گرفته‌ایم. علاوه بر این ما برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز را آن هم در حالی که کلانشهر اهواز از فقر شدید زیرساخت‌های سخت‌افزاری حداقلی از جمله پلاتو رنج می‌برد، توهینی نابخشودنی به خود دانسته و قرار گرفتن پلاتوها در اولویت اول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را حق طبیعی شهری با مساحت و جمعیت اهواز می‌دانیم. لذا تقاضا می‌شود تا تحقق مطالبات جمعی هنرمندان نسبت به توقف و تعطیلی قطعی هرگونه فعالیت در مجموعه تئاتر اهواز اقدام شود.»
در این گردهمایی که با حضور جمعی از تئاتری‌های اهواز از جمله حشمت‌الله قاسمی، سید صادق فاضلی، حسین محمدی، مهران نصرت‌پناه، منوچهر بهارلویی، مجتبی رستمی‌فر، ایوب بختیاری، مهرداد بهراد، امجد جلالی، امیرنصیر زاده، امیر موسوی، سیاوش‌عالی‌پور، رضا حیاتی، ناصر آل‌خمیس، علی بناییان و بسیاری دیگر از هنرمندان تئاتر برگزار شده بود، ناصر چنانی، معاون هنری سینمایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز که در این جمع حضور داشت، با بیان این که خود نیز تئاتری است اظهار کرد: در این که صنف هنرمندان تئاتر دور یکدیگر جمع شوند و مطالبات خودشان را بیان کنند، هیچ منعی وجود ندارد.
وی افزود: بنده بنا به احساس مسئولیتی که دارم، در این جمع حضور پیدا کردم تا به اتفاق شما هنرمندان به یک جمع‌بندی صحیح برای احقاق حقوق هنرمندان تئاتر برسیم. به همین منظور اگر نامه‌ای در این جمع نوشته شود، من نیز پای آن را همانند شما هنرمندان امضا می‌کنم. همچنین اگر تصمیم دارید تا در مقابل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تجمع کنید، من نیز همانند شما در جمع هنرمندان خواهم بود.
او با بیان این که مدیرکل ارشاد خوزستان نیز همین روحیه را دارد تصریح کرد: فکر می‌کنم آقای جوروند نیز برای اینکه شما به راحتی حرف‌های خود را بزنید و مطالبات و انتقادات خودتان را بیان کنید، در این جمع حضور پیدا نکرده است، اما اطمینان دارم که او نیز مانند شما همین دیدگاه را دارد. .

معاون هنری سینمایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان این که شکل‌گیری چنین گردهمایی‌هایی را به فال نیک می‌گیرد افزود: این بخش از موضوع که شما کنار یکدیگر بنشینید و مطالبات خود را عنوان کنید، اعتقاد دارم که باید رخ بدهد. چه اشکالی دارد اگر دولت بیاید و بسترها و فرصت‌هایی را فراهم کند تا صنوف مطالبات خود را بیان کنند؟
چنانی در خصوص مسایل پیش آمده در خصوص ساخت پلاتوهای اهواز و کمک 200 میلیون تومانی استانداری به انجمن هنرهای نمایشی و کوتاهی های صورت گرفته گفت: در خصوص این موضوع به آن‌هایی که فکر می‌کنند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مجرم و گناهکار است از مبادی قانونی پیگیری کنند، اما پیش از آن از این عزیزان می‌خواهم تا به شفاف‌سازی مالی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان که در سایت این اداره قرار دارد مراجعه کنند.
در پایان این گردهمایی هنرمندان تئاتر شهر اهواز برای تایید این رخداد این بیانیه را به امضای خود رساندند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield