پیام خوزستان

آخرين مطالب

به دلیل خطرات ناشی از بروز سیلاب؛

عزیمت زائران عتبات عالیات از پایانه مسافری چذابه ممنوع شد فرهنگي

عزیمت زائران عتبات عالیات از پایانه مسافری چذابه ممنوع شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: عزیمت زائران عتبات عالیات به عراق از پایانه مسافری چذابه به دلیل خطرات ناشی از بروز سیلاب در شهرستان دشت آزادگان از روز سه شنبه 13 فروردین تا اطلاع بعدی ممنوع است.
ناصر حویزاوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اعلام فرمانداری دشت آزادگان و احتمال بروز سیلاب و مسدود شدن مسیرهای دسترسی به مرز بین المللی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز ، حرکت کاروان های زائران عتبات عالیات از مسیر اهواز - سوسنگرد - بستان - چذابه و الوان - بستان - چذابه ممنوع خواهد بود و ماموران پلیس راه از تردد کاروان های زیارتی در این مسیرها جلوگیری خواهند کرد.
وی گفت: پایانه مرزی شلمچه در 15کیلومتر غرب خرمشهر به صورت جایگزین برای عزیمت کاروان های زیارتی عتبات عالیات در نظر گرفته شده و این پایانه در ایام تعطیلات رسمی و غیررسمی فعال خواهد بود.
مدیرکل حج و زیارت خوزستان از عموم زائران و مدیران کاروان های زیارتی که قصد تشرف به شهرهای مقدس عراق را دارند خواست از طریق پایانه مسافری شلمچه به عراق سفر کنند.
مسیر قدیم بستان - چذابه به طول 30 کیلومتر به دلیل آبگرفتگی بخش هایی از جاده در چند روز گذشته بسته شده و مسیر دسترسی از طریق جاده جدید در بخش شمالی جاده قدیمی که 2 سال پیش به منظور تردد آسان تر کاروان های زیارتی اربعین احداث شده امکان پذیر است.
پایانه های مرزی چذابه و شلمچه ، 2 گذرگاه رسمی و بین المللی زائران عتبات عالیات هستند.
به گزارش ایرنا بروز سیلاب و طغیان رودخانه کرخه و انشعابات آن، شهر سوسنگرد و روستاهای حاشیه این رودخانه را تهدید می کند به گونه ای که از روز سه شنبه دستور فوری تخلیه 29 روستای شهرستان دشت آزادگان صادر شد.
6065/ 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield