پیام خوزستان

آخرين مطالب

مردم اهواز در 13 فروردین به دامان طبیعت رفتند فرهنگي

مردم اهواز در 13 فروردین به دامان طبیعت رفتند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - اهوازی ها در روز 13 فروردین به دامان پر مهر و محبت طبیعت رفتند و ساعاتی را در کنار خانواده گذراندند و در دست آخر نیز سبزه ها را به هم گره زدند.
به گزارش ایرنا هزاران شهروند اهوازی در یک روز کاملا" آفتابی با اتراق کردن در بوستان ها و باغات اطراف شهر دل به طبیعت زدند و برخی نیز بدون توجه به هشدارهای مسئولان در نزدیکی رودخانه کارون بیتوته کرده و به تماشای آب خروشان کارون نشستند ، عکس سلفی و خانوادگی گرفتند.
اغلب اهوازی ها بنا به توصیه مسئولان شهری و استانی به علت شرایط خاص و بحرانی ناشی از سیلاب کمتر از شهر خارج شدند و ترجیح دادند در زمین های مملو از سبزه و گل ، اوقات خوشی را سپری کنند.
در کنار جمع های خانوادگی ، رادیو میهمان سفره ها بود برخی نیز بهره مندی از شبکه های اجتماعی ترجیح دادند تا اخبار و هشدارهای مربوط به سیلاب و تعطیلی مدارس را رصد کنند.
بوستان های چسبیده به کارون همچون بوستان 100هکتاری دولت به دلیل بسته بودن جاده های 2 سوی کارون بر روی خودروهای عبوری ، نسبت به سال های گذشته بسیار خلوت بودند ولی برخی به خصوص جوانان به صورت مجردی چادر برپا کردند.
در همین حال شمار دیگری از شهروندان خوزستانی ترجیح دادند برای همدردی با هموطنان آسیب دیده از سیلاب اخیر در برخی مناطق خوزستان ، لرستان و ایلام در منازل بمانند.
برخی از شهروندان نیز بدون توجه به توصیه های شهرداری مبنی بر جمع آوری زباله ، پسماندهای خود را در این روز که به نام طبیعت نامگذاری شده رها کردند و دل دوستداران طبیعت را به درد آوردند.
شهرداری اهواز و منابع طبیعی خوزستان از شهروندان خواسته است در موقع ترک بوستان ها ، سبزه زارها و مناطق جنگلی از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.
رییس پلیس راه خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ترافیک ورودی به شهر اهواز را پرحجم ولی روان توصیف کرد.
سرهنگ رضا دولتشاهی افزود:همه جاده ها و شریان های اصلی خوزستان بجز محور اندیکا به شهرکرد و مسیر قدیم بستان به چذابه به علت آبگرفتگی مسدود است.
وی ترافیک کنونی در جاده های سوسنگرد به اهواز و مسجدسلیمان به اهواز و شوشتر به دزفول و شوش به دزفول سنگین عنوان کرد.
6065/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield