پیام خوزستان

آخرين مطالب

کتابخانه‌ های سیار کانون به مناطق سیل ‌زده خوزستان رفتند فرهنگي

کتابخانه‌ های سیار کانون به مناطق سیل ‌زده خوزستان رفتند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: سفر کتابخانه‌ های سیار کانون در قالب طرح امداد فرهنگی «پیک امید» به محل اسکان خانواده‌ های سیل‌ زده‌ در منطقه الهایی خوزستان آغاز ‌شد.
وحید کیانی روز دوشنبه در محل اسکان موقت خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل، در منطقه الهایی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:به‌ دنبال وقوع سیل در استان خوزستان جمعی از مربیان کتابخانه‌ های سیار کانون خوزستان صبح روز دوازدهم فروردین در محل اسکان موقت خانواده ‌های آسیب‌ دیده از سیل، در منطقه الهایی حاضر شدند و به اجرای فعالیت ‌های فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان این مناطق پرداختند.
وی ادامه داد: مربیان کانون در این طرح فعالیت ‌هایی مانند قصه ‌گویی، شعرخوانی، نمایش خلاق، کتاب ‌خوانی و برگزاری کارگاه‌ های هنریِ نقاشی، کاردستی و... را برای کودکان و نوجوانان اجرا کردند.
وی گفت: کانون در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود و ایجاد روحیه‌ امید، اقدام به اعزام واحدهای سیار خود در کمپ ‌های اسکان سیل زدگان کرده است.
کیانی ادامه داد: دامنه فعالیت‌ های کانون در مناطق سیل ‌زده استان خوزستان گسترش پیدا می ‌کند و گروه ‌های بیشتری از مربیان و کارشناسان به این مناطق اعزام خواهند شد.
بر اساس این گزارش، سفر کتابخانه ‌های سیار کانون با هدف خدمات ‌رسانی فرهنگی به کودکان و نوجوانان مناطق کم ‌برخوردار از آبان 1397 در خوزستان آغاز شده و تاکنون در روستاها و مناطق شهری اندیکا، لالی، باغملک، آبادان و کارون با حضور مربیان خدمت ‌رسانی فرهنگی کرده است.
از چهار روز پیش اردوگاه اسکان اضطراری برای ساکنان روستا‌هایی که دچار آبگرفتگی شدند در الهایی پیش بینی شده است.
الهایی در 35 کیلومتری جاده اهواز-اندیمشک واقع شده است.
9931/ 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield