پیام خوزستان

آخرين مطالب

گردشگری آبی در خرمشهر ممنوع شد فرهنگي

گردشگری آبی در خرمشهر ممنوع شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - دبیر ستاد نوروزی و رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر گفت: با توجه به شرایط نامساعد جوی و افزایش سرعت باد همچنین افزایش حجم آب رودخانه کارون و اروندرود هر گونه فعالیت گردشگری آبی در خرمشهر تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.
سجاد پاک گهر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دستور سرپرست فرمانداری خرمشهر برای جلوگیری از هر گونه حادثه احتمالی فعالیت گردشگری در رودخانه اروند و کارون از امروز ممنوع اعلام شد.
وی افزود: در ایام نوروز امسال حدود 10 تا 12 شناور لنج و کشتی و 200 قایق موتوری در رودخانه کارون با نظارت و اسکورت گارد و ایمنی بندر و دریانوردی و هلال احمر خرمشهر در زمینه گردشگری آبی به مسافران نوروزی خدمات ارائه می کردند.
پاک گهر در ادامه گفت: همچنین گارد بندر و دریانوردی با پایش سواحل و اسکله ها و جلوگیری از فعالیت خطرآفرین در رودخانه های اروند و کارون مهمانان نوروزی را در زمینه رعایت نکات ایمنی راهنمایی می کنند.
وی گفت: از ابتدای سال جدید تاکنون روزانه به طور میانگین بین 12 تا 15 هزار نفر مسافر نوروزی از ظرفیت گردشگری آبی در رودخانه کارون استفاده کرده اند که این مسئله موجب ایجاد اشتغال چشمگیری در این منطقه شده است.
وی با بیان اینکه در این حوزه به طور متوسط 400 نفر مستقیم شغل ایجاد شده است، گفت: 12 اسکله در رودخانه کارون با همکاری اداره کل بندر و دریانوردی، شهرداری، فرمانداری و نیروی انتظامی برای افزایش ایمنی و کیفیت فعالیت گردشگری قبل از نوروز مورد نظارت و بازرسی قرار گرفتند.
شهرستان خرمشهر دارای ظرفیت های گردشگری در یادمان های دفاع مقدس، گردشگری آبی ، تجاری و بازاری و بوم گردی عمدتا در روستاهای جزیره مینو و حفار غربی و شرقی است.
7100/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield