پیام خوزستان

آخرين مطالب

عروسی در میان سیل خروشان دز فرهنگي

عروسی در میان سیل خروشان دز
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - جشن عروسی زوج جوان خوزستانی در روستای «سادات جعاوله» در بخش مرکزی اهواز امشب، در حالی برگزار شد که این روستا در محاصره سیلاب رودخانه دز قرار دارد.
یک هفته بعد از مراسم عروسی زوج جوان در روستای سیل زده تازه آباد «آق قلا» استان گلستان، حالا جشن عروسی یک زوج دیگر در روستای «سادات جعاوله» در منطقه بامدژ بخش مرکزی اهواز برگزار شد.
سیل به خانه های روستایی بامدژ نزدیک و نزدیک تر می شود؛ اما کاروان عروسی با بوق ممتد از میان سیل بند و خیابان گل آلود راه خود را می گیرد تا به خانه هایی که امشب (شنبه شب) جشن عروسی در آنها برپاست برسد. خانه هایی که صدای بلند موسیقی و طرب از آنها به گوش می رسد، جایی است همجوار محل استقرار گروه امداد و نجات هلال احمر.
روستای سادات جعاوله که چندی است در محاصره سیل است، با افزایش خروجی سد دز از دیروز، شرایط سخت تری را تجربه می کند.
هشدار برای تخلیه خانه ها به اهالی این روستا صادر شده است. تعدادی از روستاها که آب به خانه هایشان نفوذ کرده، زن و بچه هایشان را از روستا خارج کرده اند. اما این شرایط دشوار مانع از برگزاری جشن عروسی این زوج جوان نشده است.
حسین الهایی جوان اهل روستای سادات جعاوله که حدود 22 سال دارد، امشب با دختر عموی خود پیوند زناشویی می بندد.
او اگر چه خوشحال و خندان است اما می گوید: نگران است که با آمدن سیل چه آینده ای در انتظار آنهاست.
الهایی ادامه می دهد: از یک هفته پیش برای جشن عروسی تدارک دیده بودیم و مهمان ها هم دعوت شده بودند، این بود که نمی توانستیم مراسم را لغو کنیم.
او در کنار پدر و بستگانش، در قاب تصویر می ایستد تا یادگاری از متفاوت ترین جشن عروسی این روزها را ثبت کند.
سیل، امروز راه ارتباطی سه روستای همسایه «سادات جعاوله» را قطع کرد. مزارع آنها نیز چند روز است که به کلی زیر آب رفته است. بیشتر مردم این بخش که کشاورز و دامدار هستند، اخطار تخلیه منازل روستایی را نپذیرفته و حاضر به ترک خانه های خود نشده اند.
سازمان آب و برق خوزستان اطلاعیه داده است که در سه شهر و 69 روستای حاشیه رودخانه های دز، کرخه و کارون در معرض سیلاب هستند و باید آمادگی تخلیه داشته باشند.
9754/6064


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield