پیام خوزستان

آخرين مطالب

سال رونق تولید فرصتی استثنایی برای جبران فرهنگي

سال رونق تولید فرصتی استثنایی برای جبران
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - پایگاه خبری اقتصاد بومی روز یکشنبه مطلبی با عنوان "سال رونق تولید فرصتی استثنایی برای جبران" منتشر کرد.
تعدادی از کشورهای جهان به جهت ایجاد تحرک در ساختارهای اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی خود از ایده شعار سال استفاده می کنند تا ضمن هدفگذاری فعالیت ها و تلاش های مستمر برای دستیابی به آنها ، همگرایی اجتماعی جهت رفع مشکلات و نقایص موجود را ساماندهی نمایند.
در کشور عزیزمان نیز سال هاست به همت رهبر معظم انقلاب طرح شعار سال اجرایی و اعلام می گردد ولی متاسفانه آنچه در سال های متمادی مشاهده گردیده ، توقف این حرکت اصولی در حد همان شعار و گذر سطحی از کنار آنهاست که از این بابت بی تردید جفایی در حق رهبری و هدر دادن زمان برای رفع کمبود های ملی و دستیابی به سطوح قابل قبول از هدف اعلام شده نتیجه آن بوده است.
کاملا روشن است که برنامه های مصوب شده توسعه کشور که به تایید مقامات و نهادهای قانونی رسیده، سخت افزار و برنامه کلی است و همچنان که تاکنون نیز مشخص شده بدون عزم ملی یا اجرا نخواهد شد و یا با سطحی نازل در اجرا مواجه خواهد شد وعدم تطبیق تلاش های صورت گرفته با برنامه های بلند مدت نظام از وضعیت معیشتی ، سیاسی و اجتماعی کشور و ملت هویدا است.
شعار های سال در واقع سخت افزار این برنامه ها و مطالبه ملی برای اجرای آنها باید تلقی می شد و با موتور تلاش و جدیت برگرفته از شعار های سالیانه می بایست برنامه کلی اجرا می شد که متاسفانه تاکنون درصد قابل توجهی از این پتانسیل نادیده گرفته شده و اجرایی نشده است.
شاید بتوان تولید را از ابتدایی ترین همراهان قافله حیات نامید و بشر نیز مانند سایر موجودات از این همراهی استفاده کرده است رویش و تولید مثل ابتدایی ترین و البته پیچیده ترین مثال های این همراهی تاریخی می باشد پس می توان تولید را همزاد قطعی موجودات ( اعم از جاندار و بی جان) نامید و تقلای همه آنها برای ادامه حیات یا وجود را تنها با تولید میسر دانست.
اما برای دستیابی به تولید نیازمند امکاناتی هستیم برخی از این امکانات در طبیعت و ذات اشیاء موجوداست و برخی دیگر نیازمند کشف، شناسایی، ادغام، استخراج هستند با توجه به گستردگی مفهوم تولید امکانات بی شماری در خدمت طیف گسترده تولید قرار گرفته است.
تولید انسان، تولید فکر، تولید احتیاجات ، تولید برنامه و در یک کلام تولید آینده زمینه های تولید هستند و همینجا باید اعلام کنم که بنظر بنده شعار هوشمندانه رهبری به همین تنوع اشاره دارد.
رونق نیز دارای مفهومی است که نشان از نادیده نگرفتن تلاش های قبلی در زمینه تولید دارد این کلمه با پذیرش وضع موجود ، بر ناکافی بودن آن و تلاش برای دستیابی به سطوح بالاتری را هدفگذاری کرده است تا تولیدی با کیفیت ، مفید ، اقتصادی، اجتماعی و انسانی در دستور کار متولیان امور قرار بگیرد.
تولید دانش، فن آوری ، صنعت ، اقتصاد ، سیاست ،عدالت ، تجارت ، اخلاق ، دیانت ، تدبیر و مدیریت، دفاع و تجهیزات آن و تمامی بخش های زندگی فردی و اجتماعی ملت غیور ایران باید امسال رونق واقعی بیاید .این مفهوم شعار سال اعلام شده رهبر معظم انقلاب است .
شایسته است سریعا مسئولان نسبت به تهیه لیستی از کمبودها و نقایص فعلی تهیه تا بسرعت برنامه جبرانی بر اساس اولویت ها و منابع در دسترس تهیه و نقایص برطرف و افق های مد نظر نظام دست یافتنی تر جلوه نماید.
کوتاهی در شناسایی نواقص و رفع آنها که سبب کاهش امید ملت و جاماندن کشور از برنامه های خود است گناهی نابخشودنی است و وجدان متولیان امین ملت هرگز با آن سازگار نخواهد شد و ملت مومن و انقلابی نیز این کوتاهی را نخواهد بخشید.
9887/6064


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield