پیام خوزستان

آخرين مطالب

یک میلیون و 750هزار گردشگر به آبادان سفر کردند فرهنگي

یک میلیون و 750هزار گردشگر به آبادان سفر کردند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - دبیر ستاد خدمات سفر نوروز آبادان گفت:از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از یک میلیون و 750هزار گردشگر به آبادان سفر کردند.
جمال عامری نسب شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:تعداد گردشگران ورودی به شهرستان آبادان در نوروز سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد افزایش داشته است.
وی به پیش بینی چهار مرکز برای اسکان از سوی شهرداری و 103 مدرسه از سوی آموزش و پرورش آبادان برای اسکان مسافران نوروزی اشاره کرد و بیان داشت:تاکنون 600 هزار نفر از میهمان و گردشگران در این مراکز اسکان یافتند.
عامری نسب به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی برای گردشگران و مسافران نوروزی دراین شهرستان اشاره کرد و گفت: جشنواره اقوام با همکاری منطقه آزاد اروند، جشنواره غذا با همکاری شهرداری، اجرای جشنواره های خیابانی در اماکن تاریخی، اجرای موسیقی سنتی در جوار کلیسای ارامنه و نیز موزه آبادان از جمله برنامه هایی هستند که به تناوب درروزهای مختلف برگزار شدند.
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز آبادان خاطرنشان کرد: در راستای خدمات رسانی به گردشگران نوروزی، با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت از تاریخ 28 اسفندماه 97 تا هشتم فروردین ماه 98، 161تن میوه با نرخ مصوب در این شهرستان توزیع شده است .
وی اضافه کرد: همچنین در این بازه زمانی، 17تن مرغ و پنج تن گوشت گوسفند به دست مردم و مسافران نوروزی در آبادان رسیده است .
باغ موزه دفاع مقدس، یادمان شهید تندگویان نخستین وزیر نفت، یادمان 177 شهید گمنام در آبادان و یادمان شهدای علمیات والفجر 8 در اروندکنار، موزه نفت و موزه نخستین بنزین خانه ایران محل هایی است که مورد بازدید اعضای کارون های راهیان نور و میهمان نوروزی است.
بازار ته لنجی، بازار منطقه آزاد اروند، ساحل رودخانه های اروند و بهمنشیر، قدمگاه خضر نبی، و زیارتگاه سید عباس، موزه حیات وحش آبادان از مکان های دیدنی شهر آبادان است.
3015/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield