پیام خوزستان

آخرين مطالب

66هزار گردشگر از شوشتر بازدید کردند فرهنگي

66هزار گردشگر از شوشتر بازدید کردند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شوشتر گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا امروز حدود 66هزار گردشگر و میهمان نوروزی از سه اثر تاریخی این شهرستان بازدید کردند.
علی محمد چهارمحالی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مجموعه آبشارها و آسیاب های آبی با 27هزار و940گردشگر بیشترین این آمار را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: از قلعه سلال نیز حدود 19هزار و 830گردشگر و از سرای افضل 18هزار و 250 گردشگر بازدید کردند.
رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شوشتر ادامه داد: قلعه سلاسل که از روز سه شنبه بر روی گردشگران بسته شده بود هم اکنون پذیرای حضور گردشگران است.
وی گفت:حدود 2هزار و 165گردشگر در هتل ها و 33هزار و 416 گردشگر نیز در دیگر مکان های اقامتی اسکان یافتند.
سازه های آبی تاریخی شوشتر مجموعه ای به هم پیوسته از پل ها، بندها، آسیاب ها، آبشارها، کانال ها و تونل های عظیم هدایت آب هستند که در ارتباط با یکدیگر کار می کنند و در دوران هخامنشیان تا ساسانیان برای بهره گیری بیشتر از آب ساخته شده اند و در سفرنامه ژان دیولافوآ باستان شناس نامدار فرانسوی از این محوطه به عنوان بزرگ ترین مجموعه صنعتی پیش از انقلاب صنعتی یاد شده است.
آثار باستانی این سازه های آبی ،با عنوان «نظام آبی تاریخی شوشتر» به صورت یکجا به عنوان دهمین اثر ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو با شماره 1315 به ثبت رسیده اند.
7159/6064


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield