پیام خوزستان

آخرين مطالب

تردد مسافر نوروزی در مرز شلمچه از 43هزار نفر فراتر رفت فرهنگي

تردد مسافر نوروزی در مرز شلمچه از 43هزار نفر فراتر رفت
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - سرپرست پایانه بین المللی شلمچه گفت: از 25 اسفند ماه سال 1397 تاهشتم فروردین ماه امسال 43 هزار و 758 تردد در این گذرگاه مرزی ثبت شده است.
احسان نونژاد پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد 21 هزار و 575 نفر زائر ایرانی و 21 هزار 518 نفر از اتباع خارجی و عمدتا عراقی می باشند .
وی شرایط لازم برای تردد زائران عتبات عالیات در ایام نوروز از گذرگاه مرزی شلمچه را مناسب ارزیابی کرد و گفت: با هماهنگی لازم با سازمان حج و زیارت تلاش شده تا زائران عتبات عالیات کمترین توقف را در مرز شلمچه داشته باشند.
وی بیشترین تردد مسافران نوروزی از پایانه مرزی شلمچه را از استان های فارس، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و خوزستان بیان کرد و گفت: روزانه بین 10 تا 15 کاروان از مرز شلمچه راهی عتبات عالیات می شوند.
نونژاد افزود: به منظور تسریع در جابجایی مسافران در ترمینال مسافری شلمچه روزانه چهار تا 10 دستگاه اتوبوس در این پایانه فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه تمام امکانات لازم برای آسان سازی تردد مسافران در مرز شلمچه فراهم شده است گفت: در حال حاضر تمام امکانات لازم برای روان سازی تردد مسافران از گیت های گذرنامه و سالن مسافربری شلمچه فراهم است.
در ایام تعطیلات نوروز 1397 تعداد 113 هزار نفر تردد در پایانه مرزی شلمچه ثبت شد.
مرز بین المللی شلمچه در 15 کیلومتری خرمشهر از گذرگاه های مهم تردد زائر و کالا به کشور عراق می باشد.
7100/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield