پیام خوزستان

آخرين مطالب

چند توصیه به داوطلبان کنکور برای تعطیلات نوروز علمي

چند توصیه به داوطلبان کنکور برای تعطیلات نوروز
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رییس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: داوطلبان کنکور در زمان تعطیلات نوروز باید با برنامه‌ریزی، مطالب خوانده شده را مرور کنند.
پروین کاوه در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه در تیرماه دانش‌آموزان کنکور خواهند داد و در حال نزدیک شدن به پایان سال آموزشی هستیم، دانش‌آموزانی که با برنامه‌ریزی، خواندن کتاب‌های خود را آغاز کرده‌اند حالا باید به اتمام کتب رسیده باشند.
وی افزود: در واقع دانش‌آموزان باید تمام کتاب‌ها را حداقل یک دور کامل به صورت عمیق خوانده باشند، چراکه بعد از عید زمان یادآوری و مرور کردن مطالب است و دیگر وقتی نداریم که دانش‌آموز در این زمان کتاب جدیدی بخواند. برای کنکور، دانش‌آموزان حدود هشت ماه زمان مطالعه دارند و کسانی که سال آخر هستند روزانه حداقل پنج تا شش ساعت برای مطالعه وقت صرف می‌کنند، فارغ‌التحصیلان نیز بین 10 تا 12 ساعت در روز برای مطالعه وقت می‌گذارند.
رییس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: برای اینکه دانش‌آموزان در زمان تعطیلات یک مطالعه کیفی و مفید داشته باشند، همیشه توصیه می‌کنیم که در ایام عید دو سه روز ابتدای تعطیلات را با خانواده باشند و استراحت کنند، چراکه این فصل، فصل نشاط و شادابی است. بعد از این مدت دوباره باید به مرور مطالب درسی بازگردند و طبق یک برنامه‌ریزی مشخص، برای این تعطیلات به یادآوری و مرور مطالب خوانده شده بپردازند.
کاوه تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای درس خواندن به این معنی نیست که دانش‌آموزان همه روز را باید در حال مطالعه باشند. همچنین ما شب مطالعه کردن را توصیه نمی‌کنیم؛ ساعت آموزشی ساعت‌های روز هستند و دانش‌آموزان شب‌ها را می‌توانند به بودن با خانواده و حضور در دورهمی‌های خانوادگی بپردازند اما در این شرایط نباید از مطالب درسی نیز فاصله بگیرند.
وی خاطرنشان‌کرد: با سرعت زیادی ایام تعطیلات تمام و فصل گرما شروع می‌شود. گرما زمان مطالعه را کندتر می‌کند. همچنین ما ماه رمضان را در پیش داریم که این ماه نیز شرایط خاصی دارد و دانش‌آموزان چشم به هم بگذارند می‌بینند زمان شرکت در کنکور فرا رسیده است. دانش‌آموزان باید با زمانبندی مناسب به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که هم تفریح داشته باشند و در دید و بازدیدهای خانواده حضور داشته باشند و هم دروس را مطالعه کنند تا از درس‌ها فاصله نگیرند.
رییس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هر آزمونی یک نوع خود ارزیابی محسوب می‌شود. این همه مطالعه کردن و وقت، حالا چه بازدهی دارد برای این است که فرد ببیند از آن همه برنامه‌ریزی چه نتیجه‌ای می‌گیرد.
کاوه افزود: از دانش‌آموزان می‌خواهم در تعطیلات نوروز مراقب تغذیه و برنامه غذایی خود باشند و به آن توجه داشته باشند تا طوری نشود که به دلیل مسمومیت غذایی، روزهای زیادی از تعطیلات را از دست بدهند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield