پیام خوزستان

آخرين مطالب

اجرای پروژه شهر آبی پنج استان در برنامه 98 قرار گرفت علمي

اجرای پروژه شهر آبی پنج استان در برنامه 98 قرار گرفت
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان- محمدرضا حسنی آهنگر  در جمع خبرنگاران افزود: حدود 220 تا 250 نفر از بهترین جوانان کشور در قالب شبکه شرکت های دانش بنیان از دانشگاه های تهران و شهرستان های مختلف توانستند 12 محصولی که در شهر آبی خرمشهر رونمایی شدند، را بسازند.
وی گفت: با مشارکت دانشگاه های مختلف کشور و شرکت دانش بنیان و مرکز تحقیقات آب و محیط زیست دانشگاه امام حسین (ع) به فناوری سرامیک فیلترهایی دست یافتیم که می تواند در حد نانومتر آلودگی های آب را جدا کند.
حسنی آهنگر با بیان اینکه این فناوری در مقایسه با فناوری موجود در دنیا به لحاظ قیمت، چیزی حدود یکصدم است، افزود: گروه تحقیقات امام حسین (ع) هسته ای دانایی را تشکیل داده و مشکلات حوزه آبی کشور را احصا کرده اند.
وی با بیان اینکه هیچ مشکل کمبود آبی در خوزستان نداریم، اظهار داشت: مشکلات مربوط به گل آلود، تلخ و در برخی از ماه های سال شوربودن آب است که البته با همکاری استانداران، فرمانداران، مسئولان وزارت نیرو و کارشناسان قابل حل هستند.
رئیس دانشگاه امام حسین(ع) ادامه داد: هرکدام از فیلترهای این دستگاه ها روزانه یکهزار لیتر آب تصفیه شده تولید می کنند که در پروژه شهر آبی خرمشهر روزانه 150 هزار لیتر تولید می شود.
وی گفت: مجموعه دستگاه های شهر آبی خرمشهر حاصل تلاش دانشمندان کشور و جوانان دانشگاه امام حسین(ع) برای رفع مشکل آب آشامیدنی است.
حسنی آهنگر افزود: این دستگاه ها در جایی که آب وجود ندارد از رطوبت هوا آب تولید و مشکل آب آشامیدنی منطقه را رفع می کنند.
پروژه شهر آبی خرمشهر روز دوشنبه با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان محلی به بهره برداری رسید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield