پیام خوزستان

آخرين مطالب

کودکان نابینای اندیمشکی و یاری مردم و مسئولان علمي

کودکان نابینای اندیمشکی و یاری مردم و مسئولان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اندیمشک - پس از انتشار فیلمی کوتاه از وضعیت اسفناک زندگی یک خانواده با 2 دختر و یک پسر نابینا در فضای مجازی اندیمشک، سیل کمک های مردمی و مسئولان به سمت این خانواده جاری شد تا بار دیگر همدلی و نوع دوستی مردم این دیار را شاهد باشیم.
  گوشه ای از وضعیت زندگی این خانواده نیازمند با سه فرزند نابینا در چم گلک اندیمشک در این فیلم کوتاه به تصویر کشیده شد و کاربران فضای مجازی این فیلم را به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخاندند.
کمک های مردمی پس از انتشار این فیلم هر روز پررنگ تر و بخش زیادی از امکانات زندگی این خانواده توسط شهروندان اندیمشکی مهیا شدند؛ مسئولان اندیمشک نیز بیکار ننشستند و همراه با مردم پیگیری های لازم را برای تامین مایحتاج این خانواده و درمان کودکان نابینا آغاز کردند.
یکی از شهروندان که در جمع آوری کمک های مردمی برای این خانواده نقش دارد، به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به نزدیکی عید نوروز قصد داشتم همراه با همسرم به افراد نیازمند کمک کنم که به طور اتفاقی با این خانواده در حاشیه شهر چم گلک مواجه شدم.
زینب . ر با بیان اینکه کمک های بسیار خوبی از سوی مردم برای این خانواده جمع آوری شده است، افزود: اعتیاد پدر خانواده در کنار فقر فرهنگی و اجتماعی موجب تولد فرزندانی با مشکل جدی چشم شده است.
سمیه حاتمی نیز نوع دوستی مردم و مسئولان را موجب زنده شدن امید در این کودکان دانست و اظهار داشت: عموم شهروندان و مسئولان برای کمک به این خانواده اعلام آمادگی کرده اند.
رئیس اداره بهزیستی اندیمشک نیز با اشاره به پیگیری جدی نماینده و فرماندار اندیمشک برای کمک به این خانواده گفت: یک گروه ویژه برای پیگیری مشکلات این خانواده توسط نماینده و فرماندار اندیمشک تشکیل شده است.
فرحناز بیروم وند افزود: سرکشی از این خانواده و بررسی مشکلات آنها توسط شهردار چم گلک، اعضای شورای اسلامی این شهر و رئیس کمیته امداد انجام شده است.
وی با بیان اینکه این کودکان قربانی ازدواج فامیلی شده اند، اظهار داشت: 2 کودک خانواده پس از گذشت چند سال از تولد به دلیل نقص ژنتیکی دچار مشکل بینایی شده اند و فرزند سوم آنها نیز در آستانه نابینایی است.
وی افزود: این خانواده اهل سپید دشت لرستان هستند که دلیل مهاجرت این خانواده در تماس تلفنی پیگیری شد ولی بهزیستی سپیددشت از مهاجرت این خانواده اظهار بی اطلاعی کرد.
رئیس اداره بهزیستی اندیمشک گفت: خانواده مذکور طبق اظهار رئیس بهزیستی سپیددشت از کلیه خدمات سازمان در این منطقه برخوردار بوده اند اما با وجود تاکید بر بارداری خطرناک و متولد شدن فرزندانی با مشکل جدی ژنتیکی، اقدام به بارداری شده است.
وی افزود: توجه نکردن به مشاوره های مددکار و امید به تولد فرزندانی سالم موجب تولد فرزندانی با مشکل بینایی در این خانواده شده است.
بیروم وند گفت: با توجه به نامناسب بودن مکان زندگی این خانواده، برنامه ریزی لازم برای تامین مکان زندگی مناسب طی یک جلسه با شهردار چم گلک انجام شد.
وی با بیان اینکه کمیته امداد اقلام خوراکی و وسایل گرمایشی برای این خانواده مهیا کرده است، افزود: پدر خانواده برای ترک اعتیاد به یکی از کمپ ها معرفی و هماهنگی لازم با پزشکان استان برای مداوای کودکان انجام شد.
رئیس بهزیستی اندیمشک اظهار داشت: با توجه به پیگیری نماینده و فرماندار شهرستان از طریق وزرات بهداشت و درمان و پزشکان با تجربه در سطح کشور، این کودکان درصورت نیاز برای ادامه درمان به تهران اعزام می شوند.
کاظم سزاری شهردار چم گلک نیز در این خصوص گفت: شهرداری و شورای اسلامی چم گلک با کمک بنیاد مسکن برای مهیا کردن یک مکان مناسب زندگی برای این خانواده برنامه ریزی کرده است.
 جمعیت زیادی از شهروندان اندیمشک با انتشار این فیلم در کنار مسئولان برای کمک به این کودکان بسیج شده اند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield