پیام خوزستان

آخرين مطالب

دانش آموزان خوزستان 11مقام برتردرمسابقات نادکاپ کسب کردند علمي

دانش آموزان خوزستان 11مقام برتردرمسابقات نادکاپ کسب کردند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - نماینده مسابقات نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف در خوزستان گفت: دانش آموزان خوزستانی در بیست و سومین دوره مسابقات نوآوری و ابتکارات دانش آموزی( نادکاپ) دانشگاه صنعتی شریف 11 مقام برتر کسب کردند.
رضا مرید سادات روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این مسابقات در روزهای 16 و 17 اسفند امسال برگزار شد بیان کرد: این مسابقات با حضور یک هزار و 500 دانش آموز از سراسر کشور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
وی گفت: از چهار شهرستان اهواز، دزفول، شوشتر و آبادان خوزستان 70 دانش آموز در این مسابقات شرکت کردند.
نماینده مسابقات نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف در خوزستان ادامه داد: دانش آموزان خوزستان در بخش های رباتیک، چرتکه و شیمی این مسابقات حضور داشتند و بیشترین میزان مقام کسب شده از بخش رباتیک بود.
مرید سادات افزود:از اهواز "محمد مهدی رضایی" ازدوره دوم ابتدایی مقام اول ربات های آتش نشان ، "سپهر دلبر" از دوره دوم ابتدایی مقام دوم ربات های آتش نشان ، "بنیامین کرناسی" از دوره متوسطه دوم مقام دوم ربات های میکرو موس ، "علیرضا قلم باز" از دوره دوم متوسطه مقام سوم ربات های میکرو موس ، "پرهام ابراهیمی" از دوره اول دبستان مقام دوم ربات های فوتبالیست استاندارد پلت فرم را کسب کردند.
وی گفت: از دزفول نیز دانش آموزان "پارسا ثابت قدم " در رشته ربات های میکروموس مقام اول، در لیگ ربات های جنگجو "ماپار" مقام اول را از دوره متوسطه دوم، در لیگ نانو شیمی "طاها ادیبان" از دوره متوسط اول ، "محمد محمود داوری" ،" امیر رضا باقری" و "محمد داوود قاسمی "مقام دوم را کسب کردند.
وی ادامه داد: از شهرستان شوشتر نیز در رشته ربات های رالی "رضا افشاری" از دوره دوم ابتدایی ، در لیگ بازوی رباتیک "محمد سجاد چوبدار" و در لیگ ربات های انبار دار "یوسف آل کثیر" و "محمد حسین احمدی" مقام سوم را دریافت کردند.
مرید سادات افزود: هرسال مسابقات نادکاپ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود و تنوع رشته بالایی دارد اما از خوزستان در چند رشته بیشتر شرکت کننده نداشتیم چرا که هنوز در بخش های مختلف موفق به توسعه رشته ها نشده ایم.
وی گفت: 13 سال است که مجتمع رباتیک اهواز و شهرستان ها در بخش رباتیک کار می کند و چند سالی است که بخش شیمی را در دزفول راه اندازی کرده ایم.
نماینده مسابقات نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف در خوزستان ادامه داد: از پارسال نیز لیگ چرتکه را فعال کردیم که متاسفانه در این بخش امسال مقامی کسب نکردیم.
مرید سادات ادامه داد: در حال برنامه ریزی هستیم که دانش آموزان را برای شرکت در رشته های دیگر این مسابقه برای سال آینده آماده کنیم.
وی بیان کرد: هم اکنون رشته های رباتیک و چرتکه در این مجتمع آموزش داده می شود؛ یک لیگ برای بچه های زیر هفت سال به نام خلاقیت ومهارت نیز در این مجتمع وجود دارد و بخش هوا و فضا و زیست ، فناوری نیز به تازگی راه اندازی شده و طراحی سه بعدی نیز از چهار ماه پیش راه اندازی شده که سال آینده برای مسابقات در این رشته دانش آموز به مسابقات ناد کاپ اعزام شود.
7158/ 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield