پیام خوزستان

آخرين مطالب

مقام‌آوری دانش‌آموزان خوزستانی در مسابقات نوآوری و ابتکارات د‌انش‌آموزی علمي

مقام‌آوری دانش‌آموزان خوزستانی در مسابقات نوآوری و ابتکارات د‌انش‌آموزی
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از کسب 11 مقام اول تا سوم توسط دانش‌آموزان استان در بیست و سومین دوره مسابقات ملی نوآوری و ابتکارات د‌انش‌آموزی (ناد‌کاپ شریف) در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.
محمد تقی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: بیست و سومین دوره مسابقات ملی آموزشی نوآوری و ابتکارات دانش‌آموزی شریف (نادکاپ شریف)، نهمین یادواره شهدای جهاد علمی، به منظور شناسایی و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان، پرورش خلاقیت و نوآوری، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس و تقویت هویت ملی و فرهنگی با تأکید بر کشف نیازها و توانمندی‌های علمی و عملی داخلی، برای تجربه کار گروهی در روزهای 16 و 17 اسفندماه جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
وی با بیان اینکه این مسابقات بزرگ‌ترین مسابقات دانش‌آموزی کشور در حوزه علوم نوین است، تصریح کرد: بیش از سه هزار نفر از دانش‌آموزان از 100 شهر کشور در بیش از 50 بخش متنوع در این دوره از مسابقات که در رشته‌های نانو، رباتیک و میکروالکترونیک، هوافضا، زیست فناوری، کمیکار، برنامه نویسی اندروید، محاسبات ذهنی، طراحی سه بعدی، جشنواره انرژی و آب و آینده پژوهی در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار شد، با هم رقابت کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه 64 دانش‌آموز خوزستانی در این دوره از مسابقات شرکت کردند، گفت: این دانش‌آموزان موفق شدند 11 مقام اول تا سوم بیست و سومین دوره مسابقات ملی نوآوری و ابتکارات د‌انش‌آموزی (ناد‌کاپ شریف) را از آن خود کنند.
تقی‌زاده با بیان اینکه پنج مقام این مسابقات به دانش‌آموزان اهوازی رسید، افزود: محمد مهدی رضایی دانش آموز دوره اول ابتدایی مقام اول بخش ربات‌های آتش نشان را کسب کرد، سپهر دلور دانش‌آموز دوره دوم دبستان در بخش ربات‌های آتش نشان مقام دوم را به دست آورد، بنیامین کرناسی دانش‌آموز متوسطه دوره دوم مقام دوم بخش ربات‌های میکروموس، علیرضا قلم باز از شهرستان اهواز مقام سوم رقابت‌های ربات‌های میکروموس و پرهام ابراهیمی دانش‌آموز دوره اول ابتدایی در بخش ربات‌های فوتبالیست به مقام دوم دست پیدا کردند.
وی افزود: همچنین رضا افشاری دانش‌آموز دوره دوم ابتدایی در بخش ربات‌های رالی به مقام دوم و‌ محمد سجاد چوبدار دانش‌آموز متوسطه دوره اول در بخش بازوی رباتیک از شهرستان شوشتر به جایگاه سوم این رقابت‌ها دست پیدا کرد. مقام سوم رقابت‌ها در بخش ربات‌های انباردار نیز مشترکا به یوسف سعدی‌آل‌کثیر و امیرحسین احمدی دانش‌آموزان دوره دوم دبستان شهرستان شوشتر رسید.
تقی‌زاده ادامه داد: مقام اول بخش ربات‌های جنگجو به ماپار دانش‌آموز متوسطه دوره دوم شهرستان دزفول رسید و طاها ادیبان، امیر رضا باقری و محمد داود قاسمی دیگر دانش‌آموزان این شهرستان مقام دوم را در لیگ نانوشیمی کسب کردند. مقام اول در بخش ربات‌های میکروموس نیز به پارسا ثابت دانش‌آموز متوسطه دوره دوم دزفول رسید.
به گزارش ایسنا، دانش‌آموزان خوزستانی در سال گذشته نیز موفق شدند با مجموع 65 امتیاز پس از تهران در جایگاه دوم این رقابت‌ها بایستند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield