پیام خوزستان

آخرين مطالب

توزیع 120 هزار نهال رایگان در دزفول آغاز شد علمي

توزیع 120 هزار نهال رایگان در دزفول آغاز شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول - توزیع افزون بر 120 هزار نهال رایگان روز چهارشنبه همزمان با هفته درختکاری در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول آغاز شد.
به گزارش ایرنا سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول روز چهارشنبه در آئین افتتاح نهالستان در محل این اداره گفت: بمناسبت هفته درختکاری از امروز تا 21 اسفندماه توزیع رایگان نهال آغاز شده که تا پایان این هفته 120 هزار اصله نهال بین شهروندان توزیع خواهد شد.
علیرضا فتح الهی زاده افزود: درصورت استقبال شهروندان نهال بیشتری برای توزیع تامین خواهد شد.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول درخصوص بهره برداری از نهالستان این اداره گفت: این نهالستان از سال های پیش برقرار بوده ولی به دلیل برخی مشکلات حدود 20 سال راکد مانده بود که با رایزنی با مسئولان استانی و قراردادی که با بخش خصوصی امضا شد دوباره راه اندازی شد.
وی افزود: مساحت این نهالستان یک هکتار است که تولید یک میلیون اصله نهال یکساله و 500 هزار نهال دوساله را برعهده دارد.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول گفت: نهال های تولیدشده در این نهالستان در خود شهرستان مصرف می شوند که گام بزرگی در توسعه فضای سبز خواهد بود.
وی با بیان اینکه نهال های این نهالستان بصورت ارزان قیمت در اختیار مردم قرار می گیرند، افزود: درصدی از تولیدات این نهالستان به منابع طبیعی داده می شود که به صورت رایگان در عرصه های طبیعی کشت می شوند.
** طرح آبخیزداری آبیدسره با اعتبار 20 میلیارد ریال در حال اجراست
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول گفت: طرح آبخیزداری در منطقه آبید سره در بخش شهیون با اعتباری در حدود 20 میلیارد ریال در حال انجام است که شامل بندهای گابیونی، بندهای خشکه چین و تراس بندی زمین ها برای جلوگیری از فرسایش خاک در حال اجرا است.
وی افزود: اجرای این طرح موجب جلوگیری از تخریب خاک و افزایش عمر مفید آن می شود.
به گزارش ایرنا نهالکاری در دانشگاه فرهنگیان، دبیرستان کوثر، ندامتگاه فجر، پارک عباس آباد، پارک میلاد و توزیع نهال رایگان بین نمازگزاران در مصلای جمعه و گلزار شهدا و برگزاری کلاس آموزشی ویژه کم شنوایان، سوادآموزان و مدارس از جمله برنامه های هفته درختکاری در دزفول می باشند.
7278/3022


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield