پیام خوزستان

آخرين مطالب

آغاز به‌کار دومین رویداد تخصصی کارآفرینی سلامت با عنوان "استارتاپی‌ها به دیابت نگاه کنید" علمي

آغاز به‌کار دومین رویداد تخصصی کارآفرینی سلامت با عنوان "استارتاپی‌ها به دیابت نگاه کنید"
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دومین رویداد تخصصی کارآفرینی سلامت با عنوان "استارتاپی‌ها به دیابت نگاه کنید" با حضور رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و روسای جهاد دانشگاهی خوزستان و دانشگاه علوم پزشکی اهواز آغاز به کار کرد.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، سیدعلیرضا علوی در افتتاحیه دومین رویداد تخصصی کارآفرینی سلامت با عنوان "استارتاپی‌ها به دیابت نگاه کنید" که امروز، چهارشنبه (15 اسفندماه) در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با یک شیب گسترده در کشور در بحث دیابت مواجه هستیم. به گونه‌ای که سالانه یک درصد به رشد دیابت در کشور افزوده می‌شود. وزارت بهداشت در برنامه خود در چشم‌انداز 1404 توقف رشد بیماری دیابت را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: در شش ماه اول سال براساس آمارها، 40 هزار نفر مبتلا به دیابت نوع اول در کشور ثبت شده‌ است. این نشان می‌دهد که ما با یک پدیده خاموش در کشور مواجه هستیم. بسیاری مبتلایان یه دیابت حتی از بیماری خود مطلع نیستند. مرکز رشد فناوری جهاددانشگاهی خوزستان که از سال 96 تاسیس شده است، تلاش می‌کند در حوزه سلامت بتواند تیم‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیانی را در استان تشکیل دهد تا این شرکت‌ها بتوانند برای حل این مساله، ایده‌ها و فکرهای جدید را به کار گیرند.
رییس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان تصریح کرد: امیدواریم با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلامت بتوانیم قدمی در بهبود شرایط برداریم. خوشحال هستیم که 200 نفر در 25 رشته در این استارتاپ شرکت کرده‌اند. برخی دانشجویان حتی از رشته‌های پزشکی نیستند و این مساله موجب می‌شود تیم‌ها با نگاه‌های مختلف دور هم جمع شوند و کار کنند.
به گزارش ایسنا، در این مراسم همچنین حسین بختیاری، معاون تجاری‌سازی و مسئول پارک‌ها و مراکز رشد جهاددانشگاهی، گفت: امیدواریم این تیم ها در کنار هم بتوانند در حوزه توسعه فناوری نقش‌آفرین باشند. در این رویداد می‌آموزید چگونه با ایده‌های خود به دنبال رفع مسائل موجود باشید و چطور از ایده‌های خود راهکاری تهیه کنید، به گونه‌ای که بازده مالی نیز در این زمینه داشته باشید و می‌آموزید که برای مجموعه خود یک فناور کاربردی باشید.
وی افزود: در حوزه سلامت با همکاری وزارت بهداشت با مجموعه جهاد دانشگاهی در کشور، بحث توسعه سلامت در دو بخش گیاهان دارویی و فناوری‌های نوین سلامت به جهاد دانشگاهی واگذار شده است. در حوزه‌های دیگر نیز بحث پارک‌های علم و فناوری و راه‌انداری پردیس‌های سلامت را در دستور کار داریم. در تمام مباحث مربوط به سلامت، مجموعه جهاد دانشگاهی چه در بخش پژوهش و چه در بخش فناوری در یک راستا تلاش می‌کند که بتواند نقش آفرین خوبی در این حوزه باشد و بتواند کسب و کارهای این حوزه را تقویت کند.
به گزارش ایسنا، در این جلسه علی‌حسین صابری، رییس بنیاد نخبگان خوزستان نیز گفت: آموزش و پژوهش را باید جدی بگیرید، اما بالاخره این پژوهش و آموزش باید یک خروجی داشته باشد و بتواند مشکلی را از جامعه حل کند. ما در بنیاد نخبگان سعی می‌کنیم از تیم‌های برتر حمایت کنیم. شروع هر کار مهم است اما ادامه آن سخت‌تر است، امیدواریم این کار ادامه داشته باشد.
وی افزود: امیدوارم به شیوه‌ای عمل شود که بخش خصوصی نیز وارد حمایت از این حوزه شود. اگر برگزاری این رویدادها خوب جواب دهد، حتما بخش خصوصی نیز وارد سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌شود. در خوزستان قرار است صندوق توسعه فناوری تشکیل شود، اگر این کار انجام شود، صندوق توسعه فناوری می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر، از این استارتاپ‌ها نیز حمایت کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield