پیام خوزستان

آخرين مطالب

رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان خبر داد:

انتشار فراخوان مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی علمي

انتشار فراخوان مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان از انتشار فراخوان ثبت‌نام هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در مرحله استانی، ویژه دانشجویان استان خوزستان، خبر داد.
سیدعلیرضا علوی در گفت‌وگو با ایسنا خوزستان با اعلام این خبر، گفت: مسابقات ملی مناظره دانشجویان با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌وگو، زمینه‌سازی برای شکل‌گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان، ایجاد انگیزه در جامعه برای گرایش به ارتقاء دانش و آگاهی، آموزش مسائل و مطالب علمی به صورت جذاب، قابل پذیرش و اثربخش و تمرین و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم و هدفمند، از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری هفت دوره مسابقات در سنوات گذشته، افزود: هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی اکنون در مرحله استانی به صورت همزمان در استان‌های کشور و از سوی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در حال برگزاری است و فراخوان مرحله استانی، ویژه دانشجویان دانشگاه‌های استان خوزستان نیز از سوی معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان منتشر شده است.
علوی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی، به عنوان نخستین نهاد برگزارکننده مسابقات مناظره در ایران، از سوی شورای هماهنگی فرهنگی دانشگاه‌ها، مسئول برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی است و تلاش بر این است که سطح برگزاری مسابقات نیز باکیفیت و با رعایت اخلاق مناظره باشد.
رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان در خصوص نحوه برگزاری مسابقات، گفت: مسابقات به صورت گروهی برگزار می‌شود و هر گروه متشکل از 4 نفر عضو دانشجو (در کلیه مقاطع) و یک سرپرست یا مربی است که باید عضو هیأت علمی و یا از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان باشد. در زمان برگزاری مسابقه، 2 نفر از اعضای گروه به عنوان مناظره‌کننده، شرکت می‌کنند و 2 نفر دیگر، وظیفه پشتیبانی محتوایی از هم‌گروهی‌های خود را بر عهده دارند.
وی ادامه داد: زمان هر مسابقه در مجموع 32 دقیقه است که هر گروه یک فرصت 6 دقیقه‌ای برای طرح مساله، دو فرصت 3 دقیقه‌ای برای دفاع و یک فرصت 4 دقیقه‌ای برای نتیجه‌گیری در اختیار دارد. هر مسابقه توسط 3 داور قضاوت می‌شود که داوران نیز باید عضو هیات علمی دانشگاه باشند. مسابقات به صورت حذفی است و این شیوه تا رسیدن به 2 گروه برای مسابقه‌ نهایی ادامه می‌یابد.
رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان در خصوص موضوعات مناظرات، گفت: موضوعات مسابقه توسط شورای علمی تصویب شده و به قید قرعه برای هر مسابقه تعیین می‌شود. جایگاه هر گروه در نقش مخالف یا موافق در صورت امکان با توافق گروه‌ها با یکدیگر و در غیر این صورت به قید قرعه تعیین می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه مهلت ثبت‌نام در مسابقات تا 30 فروردین‌ماه 1398 است، افزود: مسابقات اردیبهشت‌ماه سال 98 برگزار می‌شود و علاقمندان به شرکت در این مسابقات می‌توانند پس از انتخاب 4 نفر عضو و سرپرست گروه، با مراجعه به سامانه ثبت‌نام به آدرس http://conf.jahadp.ir نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام اقدام کنند. همچنین دبیرخانه استانی مسابقات با شماره تماس 33338863-061 آماده پاسخ‌گویی به سوالات است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield