پیام خوزستان

آخرين مطالب

اولین همایش دانش‌آموزی "پسماند و مدیریت آن" در خوزستان برگزار می‌شود علمي

اولین همایش دانش‌آموزی "پسماند و مدیریت آن" در خوزستان برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از برگزاری همایش دانش‌آموزی "پسماند و مدیریت آن" در مدارس متوسطه خوزستان خبر داد.
محمود معزی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: پاسداشت طبیعت و حفظ و نگهداری از محیط زیست، از مهم‌ترین دغدغه‌های کشورهای جهان در سال‌های اخیر بوده است، تا جایی که قوانین و مقررات زیست محیطی در زندگی فردی و اجتماعی ملت‌ها نفوذ کرده است.
وی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و اشاعه آن در بین نسل جوان، افزود: بزرگ‌ترین نهاد عمومی هر کشوری، آموزش و پرورش است که با داشتن مخاطبین علاقمند و آموزش‌پذیر و ارائه آموزش‌های علمی و مهارتی متناسب با سنین مختلف با توسعه نیروی انسانی، می‌تواند زمینه رشد و شکوفایی جامعه و توسعه ملی را فراهم کند.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: در راستای ارتقا سطح آگاهی‌های عمومی جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان، برای اولین بار همایش دانش‌آموزی "پسماند و مدیریت آن" در سطح مدارس متوسطه خوزستان برگزار می‌شود.
معزی خاطر نشان کرد: از اهداف مهم برگزاری این همایش می‌توان دانش‌افزایی و آگاهی‌بخشی محیط‌زیستی دانش‌آموزان، مشارکت آنان در نگهداری از منابع طبیعی و محیط زیستی، مدیریت زباله‌ها در بخش خشک و تر و نگاه اقتصادی و درآمدزایی به مواد بازیافتی را عنوان کرد.
وی یادآور شد: برگزاری همایش با همت مدیریت آموزش و پرورش بهبهان و مشارکت برخی از ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی این شهرستان بوده و دبیرستان متوسطه دوره اول فرزانگان دکتر عادلی به عنوان مجری همایش و دبیرخانه پذیرش مقالات دانش آموزی معرفی می‌شود.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه آخرین مهلت دریافت مقالات و آثار دانش‌آموزان تا 20 اسفندماه 97 است، تصریح کرد: همایش دانش‌آموزی "پسماند و مدیریت آن"، 21 فروردین ماه 98 به میزبانی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء شهرستان بهبهان با حضور برگزیدگان مقالات دانش‌آموزی برگزار می‌شود. تا کنون نیز 12 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است.
به گزارش ایسنا، این همایش محیط زیستی در چهار محور، فرهنگ و آموزش، فناوری‌های نوین و پسماند، مدیریت جامع و پسماند و اقتصاد و پسماند در شهرستان بهبهان برگزار می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield