پیام خوزستان

آخرين مطالب

بازگشایی محورهای عشایری در شهرستان اندیکا آغاز شد شهرستان ها

بازگشایی محورهای عشایری در شهرستان اندیکا آغاز شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- رییس اداره امور عشایر شهرستان اندیکا گفت: بازگشایی و مرمت محورهای عشایری در2بخش چلو و مرکزی این شهرستان آغاز شد.
رسول مدملیل  اظهار داشت : بعد از بارش های سیل آسای اخیر و مسدود شدن برخی راه های عشایری در مناطق شلا ، رگ منار و تازه هم اکنون بازگشایی این محورها در دست انجام است.
وی افزود: چهار تیم راهسازی با استفاده از 2دستگاه لودر، یک دستگاه بلدوزر و یک دستگاه بیل مکانیکی مشغول بازگشایی و مرمت راه های عشایری هستند.
رییس اداره امور عشایر شهرستان اندیکا ادامه داد: در بارندگی های هفته گذشته حدود سه میلیارد و 600میلیون ریال خسارت به راه های عشایری در این شهرستان وارد شده است.
بارندگی سیل آسای 2 روز گذشته باعث شد برق و شبکه مخابرات بخش چلو از توابع شهرستان اندیکا به دلیل سقوط چند تیر برق به طور کامل قطع شود.
مسیر تردد برخی روستاها نیز مسدود شده و جاده اندیکا - شهرکرد نیز برای ساعاتی روز پنجشنبه مسدود بود.
یک دستگاه خودروی اورژانس که در حال انجام ماموریت در جاده اندیکا - شهرکرد بود به دلیل زیر آب رفتن جاده واژگون شد که در نتیجه یک تکنیسین در سیلاب غرق شد.
شهرستان اندیکا به سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان تقسیم شده و مرکز آن در 186 کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد و با بیش از 26هزار نفر جمعیت عشایری بیشترین جمعیت عشایری خوزستان را به خود اختصاص داده است.
براساس آخرین سرشماری، این خانوارهای عشایری دارای 170هزار راس دام سبک و سه هزار و 800راس دام سنگین هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield