پیام خوزستان

آخرين مطالب

در گفتگو با مهر اعلام شد:

مشکلی برای تامین علوفه در مناطق سیل زده نداریم سياسي

مشکلی برای تامین علوفه در مناطق سیل زده نداریم
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت:6 میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصد و 300 میلیون تومان کمک بلاعوض از محل صندوق توسعه دامپروری به 3 استان سیل زده تخصیص داده شده است.

سعید سلطانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مباحث مطرح شده مبنی بر گرفتاری دام‌ها در مناطق سیل زده و کمبود نهاده و علوفه دامی در این مناطق، اظهارداشت : شرایط به این گونه‌ای که مطرح می‌شود، نیست و در استانی مانند خوزستان دام‌ها را به موقع به مناطق مرتفع منتقل کردند.
وی با بیان اینکه اولویت اتحادیه سراسری در توزیع علوفه با استان‌های سیل زده بوده است، افزود: توزیع علوفه نیز به اندازه کافی در این استان‌ها انجام شده است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران تصریح کرد: از محل صندوق توسعه دامپروری برای سه استان سیل زده (خوزستان، لرستان و گلستان) مبلغ 2 میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصدی تخصیص داده شده تا این استان‌ها بتوانند نهاده‌ها و علوفه‌های مورد نیازشان را تأمین کنند که سرجمع سه استان، 6 میلیارد تومان می‌شود.
سلطانی ادامه داد: علاوه بر این به هرکدام از این استان‌ها، 100 میلیون تومان کمک بلاعوض از محل این صندوق اعطا شده است؛ ضمن اینکه باتوجه به اینکه استان گلستان اولین استان سیل زده کشور بود 5 کامیون خوراک دام رایگان در اختیار دامداران این استان قرار گرفت.
وی با بیان اینکه ما هر هفته مقداری نهاده سهمیه‌ای بین استان‌های مختلف توزیع می‌کنیم، افزود: طی این مدت اولویت نخست ما استان‌های سیل زده بود و سهمیه این استان‌ها را تقریباً دو برابر عرضه کرده ایم .
سلطانی ادامه داد: در کنار این مساله، برخی از استان‌های دیگر نیز حاضر شدند از دریافت سهمیه خود صرف نظر کنند و سهمیه خود را در اختیار استان‌های سیل زده قرار دهند که بیشتر آن نیز به استان خوزستان تحویل داده شد و البته تحویل نهاده در قبال اخذ بها به نرخ دولتی اتفاق افتاد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield