پیام خوزستان

آخرين مطالب

لیگ برتر فوتبال؛

نگاهی به دیدار نمایندگان خوزستان در هفته بیست و هشتم ورزشي

نگاهی به دیدار نمایندگان خوزستان در هفته بیست و هشتم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - چهار نماینده فوتبال خوزستان در رقابت های لیگ برتر در هفته بیست و هشتم مسابقات به مصاف حریفان خود می روند.
به گزارش ایرنا هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در حالی برگزار می شود که تیم های فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان در خانه و تیم های استقلال خوزستان و نفت آبادان بیرون از خانه برابر رقبای خود به میدان می روند این در حالی است که تیم های نفت مسجدسلیمان و استقلال خوزستان برای بقا در لیگ نیاز مبرمی به برد دارند.
** فولاد - پیکان
در این هفته از رقابت ها تیم های فولاد خوزستان و پیکان در حالی به مصاف یکدیگر می روند که پیروزی فولادی ها در این دیدار تاثیری در جایگاه آنها در جدول رده بندی نخواهد داشت.
فولادی ها در این فصل به همراه افشین قطبی تاکنون چهار شکست تجربه کردند و این موضوع باعث شده فولادی ها کسب سهمیه آسیایی و قهرمانی در لیگ را از دست دهند؛ شاگردان قطبی در چند بازی گذشته نشان دادند که در بازی های خانگی می توانند برای حریفان مشکل ساز هستند.
افشین قطبی برای نخستین بار در لیگ هجدهم، تقابل با پیکان را تجربه می کند چرا که این مربی در زمان برگزاری بازی رفت 2 تیم، هنوز هدایت فولادی ها را به عهده نگرفته بود. در دیدار رفت پیکان و فولاد، با سر مربیگری عزیز فریسات با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید.
فولادی ها که در فصل های 84-83 و 93-92 موفق به قهرمانی در لیگ برتر ایران شدند با آمدن قطبی این امیدواری برای آنها به وجود آمد که باز هم شانس قهرمانی در لیگ و یا کسب سهمیه آسیایی را داشته باشند اما شکست مقابل تیم های نساجی، استقلال، سایپا و نفت آبادان موجب شد که این فرصت را از دست بدهند.
حال باید دید افشین قطبی در برابر تیم جوان و جنگنده پیکان که برای بهبود جایگاه خود در جدول نیاز به سه امتیاز بازی دارد چه تفکری در پیش خواهد گرفت تا بتواند علاوه بر کسب یک نتیجه ایده آل، با دست پر از میدان خارج شود. هم اکنون تیم های فولاد و پیکان با نتایج 36 و 31 به ترتیب در رده های ششم و نهم رده بندی هستند.
** استقلال – استقلال خوزستان
استقلال خوزستان که هم اکنون با کسب 3 برد، 9 تساوی و 15 باخت در مکان شانزدهم رده بندی قرار دارد در این هفته به مصاف تیم استقلالی می رود که حال و روز خوبی دارد و با 51 امتیاز در کورس قهرمانی قرار دارد؛ آبی های پایتخت روز گذشته سرمربی آلمانی خود را برکنار کردند و فرهاد مجیدی را جایگزین وی کردند که این موضوع می تواند به نتیجه گرفتن آبی های خوزستانی در این دیدار کمک کند.
استقلال تهران بر خلاف هم نام خوزستانی خود که در قعر جدول قرار دارد اکنون در رده دوم جدول رده بندی جای گرفته است و برد در این دیدار آنها را به رقیب همیشگی شان یعنی تیم پرسپولیس نزدیک تر می کند؛ از سویی استقلالی های خوزستان می توانند با امتیاز گرفتن از این دیدار نسبت به بقا در لیگ امیدوار شوند در غیر این صورت باید با لیگ برترخداحافظی کنند.
آبی های خوزستان هفته گذشته مقابل حریف شمالی خود تیم نساجی مازندران نهمین تساوی خود را در لیگ تجربه کردند؛ باخت استقلال خوزستان به هم نام تهرانی خود در واقع کار استقلال خوزستان را 2 هفته مانده به پایان رقابت ها تمام می کند و این تیم به لیگ یک سقوط خواهد کرد.
تیم استقلال خوزستان به دلیل پرداخت نشدن بدهی دیوید ساکونی بازیکن سابق خود، چندی پیش از سوی فیفا جریمه شد و 6 امتیاز از این تیم جنوبی کسر شد؛ این بدهی هنوز پرداخت نشده و این موضوع می تواند این تیم را وارد بحرانی به مراتب دشوارتر از وضعیت کنونی کند.
** نساجی - نفت آبادان
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان هفته گذشته در یک دیدار خانگی برابر تیم نفت مسجدسلیمان به یک پیروزی شیرین رسید و این موضوع باعث شد که برزیلی های فوتبال ایران از منطقه خطر فاصله بگیرند و نسبت به بقا در لیگ امیدوار باشند.
نفتی های آبادان از دوازده بازی انجام شده در نیم فصل دوم 14 امتیاز کسب کرده اند که نتیجه خوبی به نظر نمی رسد و این موضوع اعتراض هواداران آبادانی را به همراه داشته است هر چند تیم نفت آبادان در نیم فصل دوم بازیکنان مطرحی همچون جاسم کرار، بهنام برزای و اکبر ایمانی را از دست داد که این موضوع به خط هافبک این تیم آسیب وارد کرد.
تیم نفت آبادان در این هفته میهمان نساجی مازندران است که هفته گذشته برابر استقلال خوزستان متوقف شد؛ صنعت نفت آبادان پس از گذشت 27 هفته از رقابت ها، 15 مساوی، هفت باخت و پنج برد به دست آورده و در مکان دهم رده بندی قرار دارد. نفت آبادان در این فصل بیشترین تساوی را در بین تیم های لیگ کسب کرده و در بازی های خانگی امتیازات بسیاری از دست داده است. نفتی ها در صورت پیروزی برابر نساجی می توانند 2 پله در جدول صعود کنند.
نساجی ها اگر چه در نیم فصل دوم و با آمدن مجید جلالی نتایج خوبی کسب کردند و موفق به شکست تیم فولاد شدند اما هفته گذشته برابر استقلال خوزستان متوقف شدند و این موضوع باعث تنزل جایگاه این تیم در جدول شد لذا تمام تلاش خود را برای شکست نفت آبادان انجام می دهند.
مصاف تیم های نساجی و نفت آبادان در شرایطی برگزار می شود که بازی رفت 2 تیم در آبادان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
** نفت مسجدسلیمان – سپیدرود
تیم نفت مسجدسلیمان در نیم فصل دوم رقابت ها با علیرضا مرزبان نتایج ضعیفی کسب کرد و این موضوع باعث شد تا مسئولان باشگاه فیروز کریمی را جایگزین این مربی کنند. در تعطیلات زمستانی محمد پاپی، محمد شادکام، مهرداد طهماسبی و هیثم هاشمی زاده به تیم نفت مسجدسلیمان اضافه شدند این در حالی است که میلاد فراهانی، پیمان میری و محمود قائد رحمت از جمع بازیکنان این تیم جدا شدند.
وجود مشکلات مالی و حواشی اطراف تیم نفت مسجدسلیمان در نیم فصل اول رقابت ها، آسیب جدی به تیم وارد کرد و این امر موجب شد تا این نماینده خوزستان شرایط نامطلوبی در جدول رده بندی داشته باشد و اکنون برای بقا در لیگ تلاش کند.
زنگ خطر سقوط به لیگ یک برای تیم نفت مسجدسلیمان به صدا درآمده و شاگردان کریمی اگر به دنبال بقا در لیگ هستند باید از سه بازی باقی مانده امتیاز کسب کنند؛ نفتی های مسجدسلیمان در صورت پیروزی در دیدار با تیم سپید رود 23 امتیازی شده و جایگاه خود را در رده چهاردهم تثبیت می کنند.
تیم نفت مسجدسلیمان اگر چه در هفته های انتهایی لیگ چند بازیکن مصدوم دارد اما حضور پرشور هواداران این تیم در بازی مقابل سپیدرود می تواند کمک موثری به نماینده خوزستان کند و باعث ایجاد انگیزه در بین بازیکنان شود.
به گزارش ایرنا تا پایان لیگ، سه هفته باقی مانده و نمایندگان خوزستان می توانند با نتیجه گیری مناسب و برطرف کردن و جلب رضایت خاطر هوادارانشان جایگاهشان را در جدول بهبود دهند.
دیدار نمایندگاه خوزستان در هفته بیست و هشتم لیگ برتر به شرح ذیل است:
چهارشنبه 11 اردیبهشت:
استقلال - استقلال خوزستان (ساعت 20:15 ورزشگاه آزادی)
پنجشنبه 12 اردیبهشت:
فولاد خوزستان - پیکان تهران (ساعت 19:15 ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان)
جمعه 13 اردیبهشت:
نساجی مازندران - نفت آبادان ( ساعت 19 ورزشگاه شهید وطنی)
نفت مسجدسلیمان – سپیدرود (ساعت 19:15 ورزشگاه شهید بهنام محمدی)
9879/ 6037

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لاریجانی : همه را هم تحریم کنید، اتفاقی نمی‌ افتد

آمریکا حکم توقیف نفتکش «گریس 1» را صادر کرد

شهاب طالبی: دریافتی امسال‌مان صفر بوده است/نباید ملی‌حفاری زنگ تفریح حریفان شود

رقابت استقلال نوین ماهشهر در مرحله اول جام حذفی فوتبال

توضیح درباره انتصاب پسر عارف در کیش

پایان مسابقات انتخابی جودو نونهالان خوزستان

انتخاب بوکسور خوزستانی برای مسابقات جهانی

معرفی برترین های تنیس روی میز خوزستان

حضور خوزستانی ها در فدراسیون وزنه برداری

برنامه هفته اول و دوم لیگ برتر فوتبال اعلام شد

تساوی ملی‌حفاری برابر شاهین‌شهر در دیداری پرحاشیه

سرمربی تیم فوتسال شاهین شهر: باید یاد بگیریم با سکوها هم بجنگیم

تساوی ملی حفاری برابر قهرمان فصل گذشته در ثانیه های پایانی

صعود وفایی به مرحله اصلی رقابت های اسنوکر حرفه ای چین

سرمربی تیم فوتسال ملی‌حفاری: باید مشکل گلزنی را حل کنیم

نفت مسجدسلیمان یک بازیکن جدید جذب کرد

فتاحی: فعلا سه ورزشگاه خوزستان برای میزبانی از لیگ برتر آماده نیستند

دعوت 14 خوزستانی به اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی

امیدوارم با حُسن نیت فدراسیون در مسجدسلیمان از تراکتور میزبانی کنیم

5 بوکسور خوزستانی در اردوی تیم‌ملی نوجوانان

آغاز رقابت خوزستانی‌ها در پانزدهمین لیگ فوتسال بانوان کشور

2 خوزستانی در ترکیب اولیه تیم‌ملی وزنه‌برداری برای مسابقات جهانی

دیدار تیم های فوتبال نفت آبادان و شاهین بوشهر بدون گل خاتمه یافت

تساوی بدون گل نفت آبادان برابر شاهین بوشهر

آغاز نوزدهمین فصل لیگ برتر فوتبال از 31 مرداد

میلاد میداوودی کفش‌هایش را آویخت

صعود شطرنج‌باز خوزستانی به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات کشوری

عملکرد خوب وزنه‌برداران خوزستانی در رکوردگیری تیم‌ملی

شناخت تیم‌های برتر هندبال خوزستان

رقابت ورزشکار خوزستانی در مسابقات پیوند اعضا جهان

صعود آویسا و دزفول به دور نهایی لیگ یک فوتبال بانوان کشور

باید تلاش کنیم هندبال خوزستان به جایگاه خوب گذشته خود در کشور برگردد

سفر مدیران ورزش عراق برای عقد تفاهم‌نامه به خوزستان

مصاف تدارکاتی نفت آبادان با شاگردان ویسی

تجهیز 100 مدرسه لالی به امکانات ورزشی

برگزاری تمرین تکواندو رده‌های پایه خوزستان با حضور یوسف کرمی

درخشش فرنگی‌کاران خوزستانی در مسابقات بین‌المللی گرجستان

توضیح وکیل نجفی درباره اعزام او به بیمارستان

ارتباط هیات‌های ورزشی خوزستان با آموزش و پرورش در حد صفر است

مقام سوم تنیسور خوزستانی در مسابقات دانش‌آموزی دختران کشور

دیدار فولاد - نفت آبادان در هفته اول لیگ برتر

پیروزی نفت آبادان برابر استقلال خوزستان

معرفی دختران اعزامی خوزستان به المپیاد استعدادهای برتر تنیس‌روی‌میز کشور

پایان مسابقات بوکس اهواز

پیروزی تیم خبرگزاری‌ها در دیدار دوستانه فوتسال بانوان خوزستان

پیروزی 2 گله شاگردان نکونام برابر پرسپولیس

شکست اهورا بهبهان در هفته هفتم لیگ برتر فوتسال

مدال طلای جهان بر گردن فرنگی‌کاران نوجوان خوزستانی

دعوت جودوکار خوزستانی به اردوی تیم‌ملی

درخشش خوزستانی‌ها در المپیاد استعدادهای برتر گلف کشور