پیام خوزستان

آخرين مطالب

سهمیه ارزی برای واردات کالا به خرمشهر اختصاص یافت اقتصادي

سهمیه ارزی برای واردات کالا به خرمشهر اختصاص یافت
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر گفت: با پیگیری انجام شده سهمیه ارزی( نیما ) به منظور واردات گروه چهار کالاهای اساسی به اعضای اتاق بازرگانی خرمشهر اختصاص یافت.
هانی فیصلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور بهبود روند تجاری و توسعه سطح تعاملات بازرگانی منطقه رایزنی لازم با مدیران منطقه آزاد اروند صورت گرفت که توافق مناسبی در زمینه تخصیص سهمیه ارزی برای بازرگانان منطقه حاصل گردید.
وی میزان واردات کالا با ارز نیمایی را پنج می پنجیون دلار بیان کرد و گفت: در راستای این توافق با منطقه آزاد مقرر شد معادل 5 میلیون دلار ارز نیمایی برای واردات گروه کالایی چهار به اعضای اتاق خرمشهر اختصاص داده شود.
فیصلی با اشاره به مشکلات تجار و بازرگانان گفت: عدم اختصاص امتیازات ویژه و سختی مسیر واردات در منطقه آزاد اروند از مشکلات مهم بازرگانان در این منطقه است.
وی افزود: امید است با اختصاص عادلانه و عاقلانه این سهمیه ارزشمند، گامی در جهت تنظیم قیمت ها و میزان عرضه کالاها در منطقه آزاد اروند برداشته شود.
فیصلی در ادامه گفت: به منظور بررسی مشکلات تجاری فعالان اقتصادی نشست مشترکی با مدیران سازمان منطقه آزاد اروند، صنعت، معدن و تجارت برگزار و مسایل و مشکلات بازرگانان و فعالان بخش خصوصی منطقه در راستای فعالیت های اقتصادی مطرح و راهکار لازم برای رفع این معضلات اندیشیده شده است.
نیما نام سامانه ای است که معاملات ارزی در بستر آن انجام می‌شد.
قیمت دلار نیمایی بین دلار آزاد و دلار دولتی شناور است.
7100/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield