پیام خوزستان

آخرين مطالب

علمي

افتتاح مدرسه عشایری در دزفول

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس آموزش و پرورش عشایری خوزستان از افتتاح مدرسه چهار کلاسه خیرساز در دزفول خبر داد.

تاکنون 900 مدرسه در خوزستان برای اسکان نوروزی آماده‌اند

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از آمادگی 900 مدرسه و 7 هزار و 71 کلاس در استان برای اسکان میهمانان نوروزی خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا تعداد مدارس را به هزار و 120 مدرسه برسانیم.

تفاهم‌نامه‌ای برای حمایت از شتاب‌دهنده‌ها در حوزه مهار ریزگردها

پیام خوزستان- حمایت از شتاب‌دهنده‌ها در حوزه تخصصی مهار ریزگردها تفاهم‌نامه حمایت از شتابنده‌های تخصصی میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز منعقد شد.

پانزدهمین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم‌تهاجمی دراهواز گشایش یافت

پیام خوزستان-عضو هیات علمی گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: پانزدهمین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم‌تهاجمی درون‌بین روز چهارشنبه در سرسرای شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز گشایش یافت

ارائه خدمات مشاوره‌ای به زندانیان توسط دانشگاه شهید چمران اهواز

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز از انعقاد تفاهم‌نامه با اداره‌کل زندان‌های خوزستان خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، کارگاه‌های آموزشی برای زندانیان تشکیل و به خانواده زندانیان مشاوره ارائه می‌شود.

کار ساخت مته با تلاش جهاددانشگاهی در حال نتیجه دادن است

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان وزیر نفت با اشاره به ساخت مته‌های حفاری در جهاددانشگاهی خوزستان گفت: کار ساخت مته از اقدامات بسیار خوبی در صنعت نفت کشور است که با تلاش جهاد دانشگاهی در حال نتیجه دادن است.

اختصاص 4 کاروان عتبات عالیات به دانشگاهیان خوزستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیر اجرایی شورای هماهنگی عمره عتبات دانشگاهی خوزستان با اشاره به آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهی، گفت: امسال چهار کاروان عتبات به استان خوزستان اختصاص داده شده که تاریخ اعزام کاروان‌ها به ترتیب در روزهای 26 اسفند، 4 فروردین، 11 فروردین و 18 فروردین خواهد بود.

خدمت جهادگران دانشکده نفت آبادان در مناطق محروم

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مسئول بسیج دانشجویی دانشکده نفت آبادان با بیان اینکه اردوی جهادی این دانشکده 16 و 17 اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، گفت: گروه جهادی دانشکده نفت آبادان در قالب تیم‌های 20 نفره هر سال برای رفع محرومیت به مناطق محروم اعزام می‌شود.

پیش‌بینی پذیرش 2000 دانشجو در تکمیل ظرفیت علمی کاربردی خوزستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علمی کاربردی خوزستان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود حدود هزار و 500 تا 2 هزار دانشجو در تکمیل ظرفیت این دانشگاه پذیرفته شوند، گفت: تکمیل ظرفیت در مراکز علمی کاربردی آغاز شده است و تا 30 بهمن ادامه دارد.

درست انتخاب کنیم

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مجلس شورای اسلامی رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری در کشور ایران است که از نمایندگان منتخب مردم تشکیل شده‌ است. از آن‌جا که مصوبات مجلس شورای اسلامی در صورت تایید شورای نگهبان، برای اجرا به قوه مجریه ایران و قوه قضائیه ابلاغ می‌شوند، می‌توان به اهمیت مجلس و لزوم انتخاب نماینده اصلح توسط مردم، پی برد.

خشکسالی باز هم به خوزستان می‌آید؟

پیام خوزستان - مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب معاونت مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه حدود 8.8 میلیارد متر مکعب ظرفیت خالی در مخازن سدهای استان وجود دارد، گفت: شرایط مخازن استان در حال حاضر با وضعیت بحران خشکسالی سال‌های گذشته فاصله دارد اما اگر روند آورد آب رودخانه‌ها به همین شکل تداوم داشته باشد، زنگ خطر برای خشکسالی در استان به صدا در خواهد آمد.

چند نکته درباره یک ویتامین همه چیز تمام

پیام خوزستان - ویتامین D یکی از ریزمغزی‌های مهم در بدن است که منبع اصلی آن، آفتاب است. با توجه به گرما و روزهای طولانی آفتابی خوزستان، تصور می‌شود که مردم این استان با کمبود ویتامین D مواجه نیستند در حالی که بنا به گفته مسئولان بهداشتی استان، 68 درصد مردم خوزستان مبتلا به کمبود ویتامین D هستند.

برندگان کنگره دانشجویی پژوهشی منطقه جنوب غرب کشور معرفی شدند

پیام خوزستان - شوشتر- سرپرست معاونت آموزش، تحقیقات و دانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی شوشتر از معرفی برندگان ششمین کنگره دانشجویی پژوهشی منطقه جنوب غرب کشور در این رویداد پژوهشی خبر داد.

استفاده از تکنولوژی جدید برای آبیاری نیشکر

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: برای آبیاری نیشکر از تکنولوژی جدید استفاده می شود که می تواند در صرفه جویی آب کمک کند.

باید سیستم آموزشی را به روز کنیم

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: باید سیستم آموزشی خود را به روز و صنعت و دانشگاه را با هم مرتبط کنیم.

گام بلند دانشگاه چمران اهواز برای کاهش وابستگی صنعت نفت به خارج

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: دانشگاه شهید چمران از جمله دانشگاه هایی است که موفق شد با اجرای پروژه های کلان در صنعت نفت، گام های بلندی را در کاهش وابستگی به خارج بردارد.

جزییات کنگره ملی "مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران"

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان دبیر دوازدهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران با اشاره به اینکه استان خوزستان از نظر تکنولوژی و تولید محصولات کشاورزی جایگاه بسیار مهمی دارد، گفت: مبدا تولید علم مکانیزاسیون کشور، دانشگاه شهید چمران اهواز است.

آخرین وضعیت پروژه‌های بیمارستانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز به تشریح آخرین اقدامات در زمینه پروژه‌های بیمارستانی تحت پوشش این دانشگاه پرداخت.

ماجرای "کیک‌های آلوده" کاملا طراحی شده بود

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: وجود قرص‌های اخیر در کیک، یک ماجرای کاملا طراحی شده بود.

با سونامی بیماری‌های کلیوی روبرو هستیم

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان اینکه با سونامی بیماری‌های کلیوی روبرو هستیم، گفت: در بازه سنی بالای 65 سال از هر 10 نفر، 4 نفر با مشکل کلیوی مواجه‌اند که آمار بسیار بالایی است.

بیمارستان‌های خوزستان آمادگی لازم برای مقابله با "کرونا" را دارند

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان اینکه اتباع چینی کاملا رصد شده‌اند، گفت: ما نگرانی درخصوص ویروس کرونا نداریم و همه بیمارستان‌های استان آمادگی لازم را در این زمینه دارند.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاد دانشگاهی خوزستان و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک علمی پژوهشی و فناوری بین سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به امضا رسید.

توضیح رئیس بیمارستان رازی اهواز درباره فیلم منتسب به بیمار مبتلا به کرونا

پیام خوزستان - روز گذشته، 12 بهمن کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد نیروهای اورژانس با لباس و ماسک‌های مخصوص ایزوله، در محوطه بیمارستان رازی اهواز در حال انتقال یک بیمار از یک آمبولانس به داخل بیمارستان هستند.

چگونه از کروناویروس در امان بمانیم؟

پیام خوزستان- کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند از سرماخوردگی گرفته تا سندرم تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS)، عفونت ایجاد کنند.

راه‌اندازی مرکز توانبخشی اختلالات یادگیری در هفتکل

پیام خوزستان - رئیس آموزش و پرورش استثنائی خوزستان با اشاره به راه اندازی مرکز آموزشی و توانبخشی اختلالات یادگیری در هفتکل، گفت: این مرکز به دانش آموزان ابتدایی که در برخی از دروس دچار اختلال یادگیری هستند خدمات ارائه می‌دهد.

نابغه‌ای که چرتکه قهرمانی می‌اندازد

پیام خوزستان - مسابقات جهانی محاسبات ذهنی با چرتکه، 22 دسامبر 2019 برابر یکم دی سال جاری در کشور تایلند برگزار شد و بیش از 50 کودک هوشمند و نخبه ایرانی به این مسابقات راه یافتند که درنهایت تیم ایران توانست در بخش تیمی، مقام قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کند.

معرفی برگزیدگان مسابقه ملی جوش در مسجدسلیمان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای مسجدسلیمان با اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه ملی جوش، گفت: هدف اصلی از برگزاری اینگونه رقابت‌ها، افزایش سطح کیفی و کمی آموزش‌ مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و محک زدن مربیان و مهارت آموزان است.

برگزیده شدن 2 طرح ارتباط با صنعت دانشگاه جندی‌شاپور دزفول در کشور

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیر امور فناوری، تجاری‌سازی، ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: دو طرح ارتباط با صنعت دانشگاه به عنوان طرح‌های برگزیده کشوری شناخته شدند.

تشکیل کمیته علم‌سنجی در دانشگاه شهید چمران اهواز

پیام خوزستان - معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز از تشکیل کمیته علم سنجی در این دانشگاه خبر داد و گفت: از جمله وظایف و اهداف این کمیته معرفی افراد برجسته دانشگاه به صورت پیوسته و در طول سال و ارزیابی اثرگذاری دانشگاه در سطوح بین المللی و ملی است.

مراجعه سالانه بیش از 2000 زوج به مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی خوزستان

پیام خوزستان - معاون پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی خوزستان از تولد نوزادان سه‌قلو در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی خوزستان خبرداد و گفت: سالانه بیش از 2000 زوج به مرکز تحقیقات و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستان مراجعه می‌کنند.

سهم 7.1 درصدی سلامت از بودجه سال 99

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان نماینده اهواز با اشاره به بودجه در نظر گرفته شده حوزه سلامت در سال آینده گفت: سهم سلامت از بودجه کشور در سال 98، 5.1 درصد بود که در سال 99 این بودجه به 7.1 درصد افزایش یافته است.

اخذ مجوز ایجاد 2 بیمارستان خصوصی در خوزستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از اخذ مجوز ایجاد دو بیمارستان 500 تختخوابی خصوصی در خوزستان خبر داد.

دانشگاه صنعتی بهبهان در مسیر دانشگاه‌های کارآفرین

پیام خوزستان - رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان با بیان اینکه هدف اصلی از اجرای طرح جامع کارآفرینی در این دانشگاه، اشتغال دانشجویان بدون نیاز به دولت است، گفت: با آموزش‌هایی که در این طرح به دانشجویان داده می‌شود، دانشجو پس از فارغ‌التحصیل شدن می‌تواند به اشتغال بپردازد.

اعلام تقویم نیم‌سال دوم تحصیلی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان قائم‌مقام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان با اعلام تقویم نیم‌سال دوم تحصیلی، گفت: انتخاب واحد دانشجویان این موسسه از 6 بهمن آغاز و تا 12 بهمن ادامه دارد.

افتتاح 3 کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای در بهبهان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بهبهان از افتتاح سه کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای با اعتبار 530 میلیون تومان در بهبهان خبر داد.

ساير مطالب

کسب رتبه برتر خوزستان در برگزاری هفته پژوهش

پژوهش باید محصول‌محور باشد

انعقاد 17 تفاهم‌نامه میان دستگاه‌های اجرایی خوزستان در نمایشگاه پژوهش

18 پزشک متخصص به دانشکده علوم پزشکی شوشتر اضافه شد

برگزاری دومین دوره مسابقات ملی آزاد مهارت جوش ایران در خوزستان

نامه جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه چمران به رییس‌جمهور درباره مشکل فاضلاب اهواز

تقدیر از 2 خوزستانی در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر جهاد دانشگاهی

آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه شهید چمران اهواز از هفتم دی

لزوم افزایش مراکز تحقیقاتی برای حل مشکلات کشور

رونمایی از 6 طرح پژوهشی و فناورانه فنی و حرفه ای خوزستان

صنایع بزرگ برای پژوهش مستقل از دانشگاه‌ها عمل می‌کنند

آغاز توزیع شیر در مدارس از 15 دی/ پوشش 860 هزار دانش آموز در طرح توزیع شیر رایگان

حمایت آموزش و پرورش خوزستان از دانش آموزان و معلمان پژوهشگر

تعطیلی مدارس برخی شهرهای خوزستان

رونمایی از "صندوق توسعه پژوهش و فناوری غیردولتی خوزستان"

اعلام زمان انتخاب واحد نیمسال دوم دانشگاه چمران اهواز

به دنبال روش‌های جدید آموزشی معطوف به اشتغال هستیم

نقش دستاوردهای پژوهشی در تحقق اقتصاد مقاومتی

مرگ سفید مرجان‌ها

واگذاری تدوین برخی از برنامه‌های توسعه‌ای استان به جهاددانشگاهی

انجام پژوهش‌های کاربردی نیازمند حمایت است

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و هفتمین فن بازار خوزستان

مهارت‌آموزی دانش‌آموزان استثنایی با هدف اشتغال‌زایی

رونمایی از پوستر دومین جایزه ادبی دانشجویی اهواز

3 پژوهشگر از دانشگاه‌های خوزستان، در میان پژوهشگران برتر کشور

رونمایی از 500 اثر دانشجویی آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران اهواز

نامه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه شهید چمران اهواز به رییس‌ جمهوری

ثبت 5 اختراع در دانشگاه شهید چمران اهواز

معضل کمبود تخت در بیمارستان‌های خوزستان

از رهبری خواستیم دستوراتی را درخصوص وضعیت آب و فاضلاب خوزستان صادر کنند