پیام خوزستان

آخرين مطالب

اقتصادي

100 درصد ناوگان اتوبوسی حمل و نقل جاده‌ای در اختیار زائران اربعین قرار می‌گیرند

پیام خوزستان - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: تصمیم گرفته شده از 25 تا 28 مهرماه، 100 درصد ناوگان اتوبوسی حمل و نقل جاده‌ای کشور (بین شهری) برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی مورد استفاده قرار گیرند.

در نظر گرفتن 11 هزار دستگاه اتوبوس در مرزهای کشور برای بازگشت زائران

پیام خوزستان - وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود 11 هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران در چهار مرز کشور در نظر گرفته شده است، گفت: این اتوبوس‌ها به صورت منظم زائران را به ستادهای معین و از آنجا به شهرهای مقصد حمل می‌کنند.

کنترل قیمت مواد معدنی با تعیین میزان معین سود

پیام خوزستان - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در واکنش به افزایش قیمت مواد معدنی، گفت: باید میزان معینی از درصد سود برای فروش مواد معدنی تعیین شود تا شاهد افزایش قیمت این مواد به هر شکلی نباشیم.

14هزار هکتار کشت پاییزه در لالی مصوب شد

پیام خوزستان - اهواز- مدیر جهاد کشاورزی لالی گفت: بیش از 14 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان برای کشت پاییزه محصولات مختلف مصوب شد.

تغییر شیوه دریافت مالیات، پیشنهادی برای رونق بازار طلا

پیام خوزستان - رییس اتحادیه طلافروشان اهواز با بیان اینکه تغییر در شیوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده طلا می‌تواند باعث رونق بازار فروش این محصول شود، گفت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از کل قیمت طلای نو باعث شده مشتریان دیگر به دنبال خرید طلای دست دوم باشند

6 درصد تولید حبوبات کشور در خوزستان انجام می‌شود

پیام خوزستان - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به تولید 6 درصد محصول حبوبات کشور در استان خوزستان از پیش‌بینی برداشت بیش از 44 هزار تن حبوبات از مزارع استان در سال جاری خبر داد.

ایران به دنبال افزایش سهم صادرات به کشور عمان

پیام خوزستان - نائب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان با بیان اینکه سال گذشته سهم ایران از واردات کشور عمان 3.6 درصد بود، گفت: به دنبال افزایش سهم صادراتی ایران به کشور عمان هستیم و تلاش خواهیم کرد بازارهای بیشتری را در این کشور به دست بگیریم.

خوداظهاری مالیاتی در دزفول به 85 درصد رسید

پیام خوزستان - دزفول- سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول به رشد دریافتی مالیاتی امسال نسبت به پارسال اشاره کرد و گفت: خوداظهاری مالیاتی در شهرستان دزفول طی امسال به 85 درصد رسیده است.

رفع کمبود نیرو در گمرکات مرزی برای خدمات رسانی به زائران حسینی

پیام خوزستان - شلمچه - رئیس گمرک ایران گفت: کمبود نیروی انسانی برای خدمات رسانی در گمرکات مرزی با اعزام نیرو از دیگر گمرکات کشور مرتفع شده تا خدمات رسانی بهتر و مطلوب تری برای زائران حسینی داشته باشیم.

مشکلات سه پروژه پنج میلیارددلاری در خوزستان بررسی شد

پیام خوزستان - اهواز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: حل مشکلات سه پروژه بزرگ پالایشگاه گاز بید بلند، پتروشیمی مسجدسلیمان و فولاد روهینا با اعتباری بیش از پنج میلیارد دلار با هدف تحقق بهره برداری این سه طرح در 22 بهمن ماه امسال در دست پیگیری است .

120 هکتار از مراتع گتوند طعمه آتش

پیام خوزستان - دزفول- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گتوند گفت: 120 هکتار از مراتع این شهرستان از خردادماه امسال تاکنون طعمه آتش شده است.

صادرات 70 میلیون تن کالای غیرنفتی از ایران

پیام خوزستان - اهواز - رئیس کل گمرک ایران میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در 6 ماه نخست امسال را 70 میلیون تن اعلام کرد و گفت: ارزش این کالاها 20 میلیارد و 900 میلیون دلار است.

موانع صادرات به کشور عراق، تاسف‌آور است

پیام خوزستان - رییس اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به مانع‌تراشی‌های طرف عراقی در حوزه صادرات گفت: با توجه به وسعت مرزهای مشترک ایران با کشور عراق، موانع موجود صادراتی تاسف‌آور است و انتظار داریم این موانع در راستای کمک به افزایش صادرات از میان برداشته شوند.

چگونه از خودنمایی گونه‌های مهاجم در آب‌های خوزستان جلوگیری کنیم؟

پیام خوزستان- معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات خوزستان گفت: تامین حق‌آبه تالاب‌ها و رودخانه‌ها مهمترین مساله‌ای است که می‌تواند زمینه‌ساز ازدیاد و رشد گونه‌های محلی آبزیان در آب‌های خوزستان شود.

انجام "کشت روی پُشته" برای حفظ مواد آلی خاک در خوزستان

پیام خوزستان - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اهمیت کشت روی پُشته گفت: این نوع کشت که در طرح ملی "گندم بنیان" استفاده شده است، می‌تواند به حفظ مواد آلی خاک در خوزستان کمک کند.

بازار طلا از سکه افتاده است

پیام خوزستان - رییس اتحادیه طلافروشان اهواز با بیان اینکه بازار طلا در اهواز راکد است، گفت: تقاضا برای خرید طلا و سکه در میان مردم وجود ندارد و و هیچ رونقی در بازار طلا نیست.

وزارت امور خارجه در رفع موانع صادرات به عراق همکاری کند

پیام خوزستان - اهواز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با اشاره به چالش‌های موجود در روند صادرات کالاهای تولیدی به کشور عراق، گفت: برای رفع موانع به وجود آمده در این زمینه نیاز به ورود و اقدام وزارت امور خارجه داریم.

تامین آب شرب پایدار در مرز شلمچه

پیام خوزستان - سرپرست شرکت آبفا روستایی خوزستان از واگذاری 350 انشعاب آب شرب به مواکب در مسیر مرز شلمچه خبر داد و گفت: آبرسانی به مواکب مرز شلمچه به صورت شبانه‌روزی و با فشار مناسب در حال انجام است.

ادامه نظارت بر بازار خوزستان تا پایان ماه صفر

پیام خوزستان - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به ادامه اجرای طرح بازرسی ویژه ایام محرم و اربعین، گفت: نظارت بر بازار استان تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

برگزاری اولین جشنواره ملی فناوری‌های نوین مقابله با سیل در خوزستان

پیام خوزستان - رییس پارک علم و فناوری خوزستان از برگزاری اولین جشنواره ملی فناوری‌های نوین مقابله با سیل در خوزستان با هدف شناسایی توانمندی‌های علمی و فناوری‌های نوین که در زمان بحران سیل می‌توانند کارساز باشند خبر داد.

24 گیت خروجی اضطراری در مرز شلمچه فعال شد

پیام خوزستان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: تردد از مرزهای شلمچه و چذابه در روز سه‌شنبه به بیش از 122 هزار نفر رسید.

افزایش دو برابری ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی برای اربعین

پیام خوزستان - معاون وزیر ارتباطات گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در بحث افزایش جمعیت زائران اربعین حسینی، امسال در چهار پایانه مرزی کشور ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی را تقریبا دو برابر کرده‌ایم.

رفع شکستگی خط انتقال آب شرب روستای قصر دالو مسجدسلیمان

پیام خوزستان - مدیر امور آبفا روستایی مسجدسلیمان از رفع شکستگی خط انتقال آب شرب روستای قصر دالو این شهرستان خبر داد و گفت: متاسفانه این شکستگی به وجود آمده به صورت عمدی و توسط دامداران انجام شد تا به واسطه آن آب مورد نیاز دام خود را تامین کنند.

رویکرد اصلی ما رفع نیاز تعاونی های خوزستان است

پیام خوزستان - اهواز- معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: یکی از اهداف این اداره کل رفع نیازهای مختلف تعاونی ها به منظور شکوفایی فعالیت های آنها است.

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در خوزستان

پیام خوزستان - رئیس اداره نظارت بر مقررات ملی و کیفیت ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، ‌کاردان‌ها و معماران تجربی در خوزستان خبر داد.

پنج هزار میلیارد ریال وام دانشجویی پیش بینی شده است

پیام خوزستان - اهواز – رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه یکی از ماموریت های اصلی صندوق، اعطای وام و تسهیلات به دانشجویان است گفت: حدود پنج هزار میلیارد ریال پرداخت وام در سال تحصیلی جدید برای دانشجویان پیش بینی شده است.

بسیج امکانات برای سوخت رسانی در مسیر تردد زائران اربعین

پیام خوزستان - اهواز - سوخت رسانی در مسیرهای تردد زائران اربعین حسینی و منتهی به پایانه های مرزی چذابه و شلمچه در روزهای اخیر با بسیج همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری شروع شده است.

نصب 27 سایت مخابراتی در مرزهای چذابه وشلمچه

پیام خوزستان - اهواز- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان گفت: 27 سایت سیار و ثابت مخابراتی در مسیر مرزهای شلمچه و چذابه به منظور پوشش تلفن همراه و اینترنت و ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی نصب شده است.

روزانه 70 هزار وعده غذایی در شلمچه توزیع می‌شود

پیام خوزستان - آبادان - مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت:روزانه 70 هزار وعده غذایی شامل صبحانه، نهار، شام و میان وعده بین زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه توزیع می‌شود.

هرگونه عملیات برق‌رسانی مواکب با رعایت ایمنی کامل انجام شود

پیام خوزستان - مدیر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق اهواز با تاکید بر لزوم توجه به مباحث ایمنی از سوی موکب‌داران و زائران اربعین حسینی، گفت: از موکب‌داران درخواست داریم تا هرگونه عملیات برق‌رسانی و نورپردازی مواکب با رعایت و حفظ ایمنی کامل انجام شود.

رونق خرید و فروش دینار عراقی در مرز چذابه

پیام خوزستان - اهواز - خرید و فروش دینار عراقی در اطراف پایانه چذابه همزمان با شروع موج جدید حرکت زائران اربعین حسینی به این گذرگاه مرزی رونق گرفته است.

ساير مطالب

عبور موفق خوزستان از پیک برق تابستان 98

افزایش قیمت مرغ و موز در بازار اهواز

انشعابات غیرمجاز آب در مناطق روستایی اهواز جمع‌آوری می‌شود

سهمیه مواد پتروشیمی بر اساس ثبت اطلاعات فروش تعیین می‌شود

آب شرب مواکب اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه تامین می‌شود

آخرین وضعیت پرداخت خسارت به کشاورزان سیل‌زده خوزستانی

تاخیر 2ماهه در تسهیل صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در خوزستان

فرماندار: پیگیر بازگشت 20 کارگر اخراج‌شده نیشکر هفت‌تپه هستیم

تحقق 104 درصدی برنامه تولید نفت خام در شرکت نفت آغاجاری

تاخیر 2ماهه در رفع فرآیندهای طولانی صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در خوزستان

علت تغییر مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان چه بود؟

نرخ طلا و سکه در بازار اهواز

خوزستان، استان برتر در حوزه بیمه بیکاری

منابع محدود دولت باید به اولویت‌های اصلی استان اختصاص یابد

مساله کارگران هپکو و هفت‌تپه، دو معضل بزرگ حوزه کارگری کشور

توقف صادرات از مرزهای شلمچه و چذابه در ایام اربعین+مرزهای جایگزین

تولید خرما در خرمشهر 50 درصد کاهش یافت

هزار و 600 تن انجیر در ایذه برداشت شد

نگرانی در خصوص تامین سوخت خودروهای زائران اربعین وجود ندارد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان منصوب شد

تداوم تردد کامیون‌های صادراتی از مرز چذابه پیگیری می شود

تازه‌ترین نرخ میوه و تره‌بار در بازار اهواز

بیش از 20 هزار هکتار از اراضی آسیب دیده نیشکر زیر کشت می‌روند

کانون‌های ریزگرد خوزستان به مزارع کشت محصولات تبدیل خواهند شد

اولین کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن در خوزستان راه‌اندازی می‌شود

ناطق نوری از کارخانه خمیرمایه و الکل رازی خوزستان بازدید کرد

وابستگی به واردات شکر در کشور کمتر شده است

تحویل واحدهای احداثی مناطق سیل‌زده خوزستان تا پایان سال

اختصاص اعتبار 22 میلیارد تومانی برای ساخت سیل‌بند در خوزستان

بازسازی مناطق سیل زده خوب پیش می‌رود

تعمیر حدود 80 هزار واحد مسکونی سیل‌زده در کشور

ناطق‌نوری: جنگ امروز ما، جنگ اقتصادی است

تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب کلید خورد

راه‌اندازی 14 سایت ارتباطی سیار در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه

افزایش 59 درصدی صادرات از بندر خرمشهر

کاهش نرخ سه قلم کالای پرمصرف/مرغ 13 هزار و 400 تومان

گسترش 50 درصدی ظرفیت گیت‌های تردد زائران در مرز شلمچه

8 هزار اتوبوس برای جابه‌جایی زائران اربعین پیش‌بینی شده است

حمل و توزیع 73 هزار تن شکر سفید در کشور

تحریم‌ها بر تامین کالای اساسی کشور اثری نداشته است

معامله بیش از 214میلیون سهم در بورس خوزستان

تولید بیش از 41 هزار تن گوشت مرغ در خوزستان

قیمت طلا و سکه در بازار اهواز

یک رام قطار به محور جنوب افزوده شد

13 ایستگاه ریل باس در اهواز ایجاد می‌شود

رشد چشمگیر جابه‌جایی زائران با قطار در اربعین امسال

سیل، نیمی از محصول خرمای شادگان را با خود برد

نگاهی به قیمت میوه و تره‌بار اهواز در این هفته

امکان سفر به عراق با خودروی شخصی از مرز شلمچه در ایام اربعین

تغییر مدیر پایانه مرزی شلمچه یک تصمیم استانی بود

قیمت اقلام اساسی خانوار در بازار اهواز

800 درپوش کامپوزیتی فاضلاب در شهر اهواز نصب می‌شود

برای جمع‌آوری کل گازهای همراه نفت خوزستان 3.5 میلیارد دلار نیاز است

رشد 53 درصدی صادرات با وجود تحریم‌ها

ناطق‌نوری از پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان بازدید کرد

برای موفق عمل کردن باید منیت‌ها را کنار بگذاریم

امیدواریم پالایشگاه گاز بیدبلند امسال به بهره‌برداری برسد

پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان 98 درصد پیشرفت دارد

قیمت طلا در بازار اهواز

واردات 208 هزار تن شکر خام جهت تامین نیاز بازار

بازدید ناطق‌نوری از شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان

آغاز برداشت میگو از مزارع پرورشی چوئبده آبادان

تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی خرمشهر تعلق گرفت

تغییر مدیریت در پایانه شلمچه تصمیمی استانی بود

بیمه 990میلیارد ریال غرامت به کشاورزان سیل‌زده خوزستان پرداخت کرد

حمل و توزیع 73 هزار تن شکر سفید در کشور

تحریم‌ها بر تامین کالای اساسی کشور اثری نداشته است

معامله بیش از 214میلیون سهم در بورس خوزستان

هزار و 800 تن انگور در ایذه برداشت شد

8 هزار اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین پیش بینی شده است

گسترش 50 درصدی ظرفیت گیت های تردد زائران در مرز شلمچه

کشف 160 تُن سنگ آهن قاچاق توسط مرزبانان دشت آزادگان خوزستان

کاهش نرخ سه قلم کالای پرمصرف/مرغ 13 هزار و 400 تومان

همایش ملی خرما در شادگان برگزار می شود

افزایش 59 درصدی صادرات از بندر خرمشهر

سند تحول شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تهیه می شود

کشت کلزا در کشور تا سه برابر افزایش می‌یابد

مشاور وزیر جهاد کشاورزی:تحریم در بخش کشاورزی کارساز نیست

افزایش 28درصدی صادرات غیرنفتی از خوزستان به عراق

تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب کلید خورد

30 میلیارد تومان پروژه عمرانی در دستور کار ستاد بازآفرینی دزفول

حدود 50 هزارمتر مکعب آب از غدیر به آبادان می‌رسد

برپایی نمایشگاه کالا ویژه بازگشایی مدارس در اهواز

اشکال طرح موقتی غدیر برداشت آب شرب از پائین دست کانال کشاورزی است

سازمان آب وبرق به تعهدش دراختصاص سهمیه آب آبادان از غدیر عمل نکرد

یارانه‌ها سه‌شنبه واریز می‌شود

نرخ طلا و سکه در بازار

آغاز عملیات لایروبی نهر خوردورق شادگان

طراحی و ساخت سامانه جامع مدیریت عملیات نمودارگیری

اجرای خط انتقال آب از اسکله آبگیر آب خام تا تصفیه‌خانه شماره یک اهواز

2هزار و 800 میلیارد ریال به پروژه‌های اهواز اختصاص می یابد

معاملات بورس منطقه‌ای خوزستان اعلام شد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ابقا شد

ثبت شناورهای تجاری متقاضی کالای ملوانی در اروندکنار آغاز شد

افزایش بیش از 2 برابری کشت شلتوک در شادگان

خرمای شادگان صادر می‌شود

تردد بیش از 8 هزار زائر ایرانی از مرزهای خوزستان در تاسوعا و عاشورا

روند صادرات کالاهای سنگین وزن از مرز چذابه همچنان با مشکل مواجه است

نرخ طلا و سکه در بازار اهواز

برداشت خرما در شادگان آغاز شد

اما و اگرهای لایروبی کارون/لایروبی تنها در مقطع اهواز، برای کنترل سیلاب موثر نیست

پیش‌بینی برداشت بیش از 2 هزار تن انجیر در ایذه

سهم 30 درصدی بانوان کارآفرین اندیمشکی از تسهیلات فراگیر و اشتغال

قیمت مرغ بازهم پر کشید

فصل گرم در اهواز تا پایان آذرماه است/لزوم رعایت الگوی مصرف برق

جزییات بیمه تکمیلی رایگان رانندگان کامیون و خانواده آن‌ها

واردات برنج، حداقل در فصل برداشت ممنوع یا مدیریت شود

80 هکتار از اراضی کشاورزی ماهشهر تسطیح شد

روند پرداخت خسارات سیل به کشاورزان کند است

روند پرداخت خسارات سیل به کشاورزان کند است

برداشت انجیر در ایذه آغاز شد

5 مهرماه زمان استقرار رسمی گمرک در گیت های منطقه آزاد اروند

طلای جهانی سقوط کرد/ سکه 4 میلیون و 100 هزار تومان

کاهش 63 درصدی تخلفات اضافه بار در خوزستان

بیش از 31 هکتار از اراضی اندیکا زیر کشت برنج رفت

انتقال 80 هزار تن گندم از بندرامام به سایر بنادر کشور

سرانجام "پرنوشته" و "تلخاب" چه می‌شود!؟

مشکل آب 5 روستای باغملک موقتا برطرف شده است

ضرورت تعامل بیش از پیش شرکت‌های بهره‌بردار با محیط پیرامونی

نگاهی به قیمت میوه و تره‌بار اهواز در این هفته

قطع گاز یکی از مناطق شهرستان کارون

رشد 65 درصدی تخلیه کالای اساسی در بندر امام

نرخ طلا و سکه در بازار اهواز

خرید بیش از520 تن دانه روغنی آفتابگردان از کشاورزان خوزستانی

گاز برخی مناطق شهرستان کارون فردا قطع می‌شود

3800 مگاوات در مصرف برق کشور صرفه‌جویی شد

سدگتوند همچنان روستاها را به زیر آب می برد/خاطرات بی بی ماه زیرآب

امکان صادرات هوایی از فرودگاه دزفول تا چهار ماه آینده

22 هزار هکتار از اراضی خوزستان زیر کشت حبوبات

آغاز طرح نظارت بر بازار ویژه ایام محرم و صفر

افزایش 50 درصدی سطح زیر کشت نیشکر در خوزستان

وقوع 621 حادثه برقی در منازل اهواز طی هفته گذشته

طغیان شدید ملخ در مزارع نیشکر استان/خطر گسترش به سایر مزارع

نرخ امروز طلا و سکه

انعقاد 20 تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت فولاد خوزستان و سازندگان

بازار بلیت هواپیما یک بازار آشفته و بدون نظارت است

63 هکتار از مزارع بهبهان زیر کشت ارزن رفت

بهره‌برداری از طرح آبرسانی به 7 روستای شهرستان حمیدیه

کشت برنج راه‌حل مشکل اشتغال خوزستان است

بیش از 60 هکتار از مزارع بهبهان به زیر کشت ارزن رفت

اختصاص اعتبار 4 میلیارد تومانی ساخت بندر صیادی آبادان

تخصیص بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای صنایع آسیب‌دیده از سیل

املاک آب گرفته در حاشیه سد گتوند قبلا تملک شده بودند

بهره‌برداری از پروژه توسعه شبکه برق سه روستای حمیدیه

لایروبی 123 کیلومتر از نهرهای کشاورزی شادگان

افتتاح یک پروژه راه روستایی همزمان با هفته دولت در هندیجان

اعتصاب رانندگان عراقی در چذابه و اخلال در روند صادرات

نرخ اقلام پرمصرف خانوار در بازار

ضرورت مدیریت مصرف برق با توجه به افزایش دمای هوا

پیشرفت 95 درصدی واحدهای تعمیری مناطق سیل زده خوزستان