پیام خوزستان

آخرين مطالب

مقالات

توصیه مبتلایان کرونا به مردم/ سهل‌انگاری‌هایی که قربانی می گیرد

پیام خوزستان - اهوازـ بیماران مبتلا به ویروس کرونا که این روزهای عید را در بیمارستان می گذرانند یا نکات بهداشتی را رعایت نکردند و یا اینکه قربانی سهل‌انگاری دیگر شهروندان شده‌اند.

چشمهایش!

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان با قامت بلند و برازنده اش در پوشش سیاه و مشعمایی ضد نفوذش وارد اطاق شد. از پشت ماسکی که فقط چشمهایش بیرون بودند پرسید...

برزخ زنانه در روزهای کرونایی

پیام خوزستان - اهواز - زنگ خطر یک بار دیگر برای زنان سرپرست خانوار خوزستانی به صدا درآمده است. این بار بحران «کرونا» است که می‌رود آنها را تا مرز فروپاشی پیش ببرد.

سواد رسانه/ بازار داغ شایعات

پیام خوزستان-تزریق آرامش و انتشار اخبار امیدوار کننده در کنار رعایت اصول بهداشتی و عمل به توصیه پزشکان، تنها راه کاهش شیوع بیماری کرونا در کشور می‌باشد.

درباره «کودک آزاری» بیشتر بدانیم

پیام خوزستان-«کودک آزاری» یکی از آسیب‌های اجتماعی است که به دلیل پیامدهای ناگوار و طولانی مدت همواره مورد توجه مسئولان و فعالان حوزه کودک قرار گرفته است.

سهم کودکان خوزستان از کرونا؛ تشویق والدین برای ماندن درخانه

پیام خوزستان - اهواز – یک فعال اجتماعی در استان خوزستان با راه‌اندازی پویش هشتگ خلیک_بالبیت ( در خانه بمان) به دنبال افزایش آگاهی‌بخشی در میان کودکان برای مقابله با ویروس کرونا است.

سهم بانوان خانه‌دار دزفولی در مهار کرونا

پیام خوزستان - دزفول - بانوان خانه‌دار دزفولی این روزها برای مقابله با کرونا آستین همت بالا زده و با اقدامات مختلف به جنگ با این ویروس خطرناک رفته‌اند.

گروه جهادی در میدان مبارزه با کرونا/جهاد حد و مرز ندارد

پیام خوزستان - اهواز ـ گروه جهادی وارد میدان شده و اقدامات زیادی را از جمله طراحی کردن سامانه برای مشارکت دانشجویان، توزیع مواد بهداشتی و... انجام داده تا کرونا را در این مبارزه، شکست دهند.

آن‌ها که در خانه نمی‌مانند، با جانشان بازی می‌کنند

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اهمیت ماندن در خانه به منظور پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، گفت: اگر مردم در خانه ماندن را جدی نگیرند به زودی شاهد شیوع انفجاری کرونا خواهیم بود.

لطفا کمی بترسید!

پیام خوزستان - دکتر عباس امان‌اللهی، عضو هیات علمی گروه مشاوره دانشگاه شهید چمران اهواز در نوشتاری که در اختیار خبرگزاری ایسنا قرار داده است، بر ضرورت جدی گرفتن ویروس فراگیر کرونا از سوی برخی هموطنان که موارد لازم را رعایت نمی‌کنند، تاکید کرده است.

سفر به کدام استان ها ممنوع است؟

پیام خوزستان - استان ها- نوروز 99 مردم ایران به دلیل ورود ویروسی به نام کرونا باید سال متفاوتی را سپری کنند چرا که این بیماری زودتر از مسافران در استان های مختلف جا خوش کرده و به همین دلیل سفر تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

آن زمان که نوری جادو می‌کرد

پیام خوزستان - وقتی توپ را از این پا به آن پا می‌کرد، تکنیک و تسلط بی‌چون و چرایش به توپ و زمین باعث شد، به جادوگر فوتبال خوزستان معروف شود.

استرس کرونا ترسناک‌تر از ویروس آن

پیام خوزستان - اهواز – دانشیار گروه روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز راهکارهای مقابله روانشناختی را در خصوص مقابله با ویروس کرونا و ترس و استرس ناشی از آن ارائه کرد چون درگیرشدن با فکر استرس‌زا از منبع استرس‌زا دردناک تربوده و آسیب بیشتری به فرد می زند.

اقدام‌های راهبردی صنعت پتروشیمی برای مقابله با ویروس کرونا

پیام خوزستان - مدیریت اچ‌اس‌یی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، 27 اقدام را با هدف پیشگیری و مقابله با این ویروس آغاز و به شرکت‌های پتروشیمی ابلاغ کرده است.

زنگ خطر سیل دوباره در خوزستان

پیام خوزستان - اهواز - افزایش خروجی سدهای دز و کرخه، نگرانی از تکرار سیل در برخی روستاهای خوزستان را دوباره به میان آورده است.

از طاعون تا کرونا؛ انسانی که بوده، انسانی که هست

پیام خوزستان آنچه تاریخ از حیات انسان بر روی زمین روایت می‌کند، بیانگر آن است که انسان خردمند از حدود 200 هزار سال پیش تاکنون روی این کره خاکی زندگی کرده است و با پشت سر گذاشتن دوره‌های متعدد تاریخی، همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد. در این زمینه اگر به دنبال یافتن پاسخی برای حیات دنباله‌دار انسان در طول تاریخ باشیم، میل به بقا و جاودانگی به عنوان یکی از خواست‌های فطری انسان می‌تواند پاسخ مناسبی برای این بحث باشد.

فوتبال به چه قیمتی؟

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان با تصمیم ستاد پیشگیری از گسترش کروناویروس در ورزش و ابلاغیه وزیر ورزش، تمامی مسابقات ورزشی و اردوهای تیم‌های ملی لغو شدند اما همچنان مسئولان با بی‌توجهی به فوتبالی‌ها، اصرار به برگزاری دیدارهای لیگ برتر و لیگ یک دارند.

کرونا ویروس چند چهره

پیام خوزستان - اهواز – ایرنا – یک متخصص طب سنتی گفت: کرونا یک ویروس چند چهره است و مزاج ویروس را نمی‌توان به صورت قطعی تشخیص داد.

زنگ خطر کرونا و لزوم اتخاذ تمهیدات لازم در دزفول

پیام خوزستان - دزفول- کرونا اخیرا با مرگ تعدادی از هموطنان به یکی از دغدغه‌های اصلی کشورمان تبدیل شده که لازم است تمهیداتی بیش از آنچه تاکنون در دزفول انجام شده برای در امان ماندن از این بیماری و مقابله با آن در نظر گرفت.

حواشی تبلیغات در خوزستان / از کباب خوری تا توزیع تنباکو

پیام خوزستان - اهواز - تبلیغات نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه خوزستان در این دوره هم حواشی مختلفی داشت به گونه‌ای که برخی از این حواشی بازتاب ملی هم داشته است.

دوگانه «سیل» و «تنش آبی» در خوزستان/«صف دبه‌ها» یا «ردیف گونی‌ها»

پیام خوزستان - «تنش آبی»برای شهرهای خوزستان در تابستان پیش‌بینی‌شده و هم‌زمان وقوع سیل هم به علت باران‌های مدیترانه‌ای محتمل است، باید دید در میان بی‌تدبیری متولیان«صف دبه‌ها»شکل می‌گیرد یا «ردیف گونی‌ها»؟

تالاب‌های خوزستان، از خشکسالی تا آبگیری

پیام خوزستان - خوزستان علاوه بر رودخانه‌های معروف، تالاب‌های اسم و رسم‌داری نیز دارد؛ تالاب بین‌المللی شادگان در جنوب، تالاب بزرگ هورالعظیم در غرب، تالاب بامدژ در اهواز و تالاب میانگران در ایذه در سال‌های اخیر بیشتر شناخته شده‌اند.

چرا باید سواد حرکتی داشته باشیم؟

پیام خوزستان - مدیر سمن تندرستی کارون با اشاره به لزوم توسعه سواد حرکتی در کودکان برای داشتن جامعه‌ای پویا، سالم و شاد، گفت: متاسفانه خانواده‌ها و جامعه روی سواد حرکتی برنامه‌ریزی خاصی ندارند و همین امر نیز باعث ایجاد بروز مشکلات جسمانی مختلف برای افراد در بزرگسالی خواهد شد.

فقر امکانات در پارک لاله دزفول

پیام خوزستان - دزفول - پارک جنگلی لاله یکی از اماکن گردشگری شهرستان دزفول از فقر امکانات رنج می‌برد.

فرماندهی که تنها یک فرمانده نبود

پیام خوزستان - اهواز - مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان گفت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی تنها یک مبارز و فرمانده نظامی نبود بلکه یک استراتژیست بود که همه قدرت‌های استکباری برای مقابله با او با هم قرار گذاشتند.

سرگردانی شهروندان آبادانی در نابسامانی کرایه تاکسی

پیام خوزستان - آبادان - اعلام نشدن نرخنامه جدید کرایه تاکسی در سال 1398 از سوی تاکسیرانی آبادان باعث سردرگمی رانندگان تاکسی و خودروهای مسافر بر شخصی از سویی و سو استفاده برخی رانندگان در این وضعیت نابسامان شده‌است. وضعیتی که سرگردانی شهروندان آبادانی را نیز در پی داشته‌است.

نمایشگاه‌های فصلی فروش کالا در دزفول و چالش‌ها

پیام خوزستان - دزفول - برپایی نمایشگاه‌های فصلی و موقت فروش کالا در شهرهای مختلف از جمله دزفول همواره با چالش‌هایی نظیر اعتراض کسبه بومی مواجه بوده که لازم است تدبیر لازم برای جلوگیری از ضررو زیان این کسبه اتخاذ شود.

چقدر تنها مانده‌ایم در کبود زمستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان چشم گشودیم و سَردار رفته بود؛ آفتاب نزده، در دل شب. رفت و پر کشید در کرانه آسمان، سپید بال هم نوای نایِ جان گداز میهن، رو سپید در آستانِ خورشید حقیقت و نقش نبست بر لوحِ دل تاریخ همیشه جاودان وطن؛ ایران.

رازهای محبوبیت سردار سلیمانی در خوزستان/ با مردم از جنگ تا سیل

پیام خوزستان - اهواز – مردم خوزستان در حالی امروز پیکر مطهر سردار قاسم سلیمانی را روی شانه‌های خود تشییع می‌کنند که سردار از محبوبیتی بی‌نظیر در میان مردم خوزستان برخوردار بود.

آیا ترور سردار سلیمانی به ترامپ در انتخابات کمک می‌کند؟

پیام خوزستان - تهران- یک رسانه انگلیسی با پرداختن به مفهوم تاثیر «صف‌آرایی زیر پرچم»، تاثیر اقدام تروریستی «دونالد ترامپ» را در به شهادت رساندن سردار سلیمانی با هدف کسب اقبال بیشتر در انتخابات 2020 زیر سوال برد.

شوشتر، زیستگاه زمستانه ایده‌آل برای پرندگان مهاجر

پیام خوزستان - شوشتر این دیار کهن و باقی مانده از قلب تاریخ این روزها میزبان پرندگانی است که زیبایی را در پهنه بیکران و آبی آسمان و جنب و جوش و شور زندگی را در رودخانه‌ها ، بیشه‌ها و آبگیرهای این خطه زیبا و دیدنی دوچندان نموده و چشم هر گردشگری را به خود خیره می کنند.

شکوفه‌هایی که پژمرده شدند

پیام خوزستان-مدتی پیش خبر خودکشی تعدادی از دانشجویان برخی از دانشگاههای اهواز شوک و نگرانی را در بین دانشگاهیان و مردم ایجاد کرد به گونه‌ای که واکنش مردم را در فضای مجازی به همراه داشت.

افزایش بارش‌های سیل‌آسا در کشور

پیام خوزستان - سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی ضمن تشریح علت بارش‌های سیل‌آسا در خوزستان گفت: اقلیم کشور در آینده به سویی حرکت خواهد کرد که میانگین بارش‌ها کم اما بارش‌های سیل‌آسا بیشتر خواهد شد.

سفید یا نقره‌ای، تو پل ما هستی...

پیام خوزستان - پل سفید، پل هلالی، پل معلق، پل نقره‌ای، اسم و رسمش هر چه باشد، فرقی ندارد؛ این پل با دو هلال بقاعده‌اش و با داستان عاشقانه‌اش، نماد شهر اهواز است.

گیاهخوارها بخوانند

پیام خوزستان - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص رژیم غذایی گیاهخواری، فواید و مضرات آن توضیحاتی ارائه داد.

اتفاقات اخیر را چگونه تحلیل کنیم

پیام خوزستان - تهران- تصمیم بنزینی سران سه قوه تا اینجا باعث تبعات و واکنش‌هایی در کشور شده که شاید کمتر در سطح تصمیم‌گیری درباره آن پیش‌بینی وجود داشت. چرا که با وجود پیش‌بینی دقیق در این مورد، چه بسا تصمیم سران قوا سر و شکل دیگری پیدا می‌کرد.

این داروهای کُشنده را مصرف نکنید!

پیام خوزستان- یک مربی بدنسازی گفت: یکی از داروهایی که خیلی از جوانان امروزی به دلیل مصرف بیش از حد فست‌فودها و ریزه‌خواری علاقه‌مند به مصرف آن هستند، داروهای چربی‌سوز است

ساير مطالب

بندر صیادی آبادان بعد از 8 سال 25 درصد پیشرفت دارد

حضور نامزدهای انتخاباتی خوزستان از عمق سیلاب تا کانون زلزله

مرگ نوجوان 13 ساله دهدزی در نتیجه نبود راه دسترسی

درباره کم و زیاد دمای اهواز، گرمترین منطقه مسکونی دنیا

پایان مطالعات اولیه روی تابوت‎های جوبجی/انتقال تابوت‎ها به محل از پیش تعیین‎شده

شوادان؛ تدبیر معماران گذشته برای گذراندن فصل گرما

حریم فراموش شده رودخانه‌ها

بازار کولر اهواز و کلاهی که بر سر خریداران می‌رود

ورود فاضلاب به دز و مدیریت نامطلوب پسماندها از چالش‌های دزفول است

ویلچر، دیسک و امید؛ تمام دنیای حنان

دره توبیرون

اسارت در هویزه؛ باغ وحش یا «باغ وحشت»

خطر 5.7 ریشتری که از سر مسجدسلیمان گذشت

ساباط؛ اندیشه گذشتگان برای رفاه رهگذران

خزان فضای کسب و کار در خوزستان

پل بند لشکر شوشتر ؛ برگی از شکوه گذشتگان

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

ضرورت تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

خوزستانی ها در انتظار معرفی مقصران سیلاب ویرانگر

خطر ابتلا به عفونت‌ها با شنا در کانال‌های روباز

توهم پرآبی

من پاکم، هشت سال و پنج ماه و چهار روز...

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

زورخانه‌های مناسبتی!

اسلحه های غیر مجاز امنیت مردم جنوب خوزستان را نشانه رفته

قایقرانی آبادان 70 سال قدمت ، یک دهه محرومیت

مرگ در کمین شناگران دز

همه چیز درباره "حاجی لک‌لک‌ها"، پرندگانی که ایرانی‌ها دوستشان دارند

شوشان: گاهی اوقات مغز انسان سوت می کشد

تغییرات رفتاری اعضای خانواده را جدی بگیرید

هرمز اردشیر؛ شهری گمشده در انتظار احیا

آغازی برای بیرون کشیدن پای اصناف از تاسیسات گردشگری خوزستان

کشاورزی خوزستان جان دوباره می گیرد

سیرسیرک ها مهمان ناخوانده خوزستان/ تبعات سیلاب ویرانگرتمامی ندارد

روندکند رفع مشکلات پساسیل خوزستان/ سیل بندهاهنوز ترمیم نشده اند

دغدغه ای به نام سیل بندهای بدون متولی در خوزستان

دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان

هشدارهای هواشناسی قابلیت پیش بینی سیل را ندارد

دزفول از «شهر هزار موشک» تا «بلد الصواریخ»/مقاومت درس همیشگی مردم

بومی‌گرایی، اعتماد و صبر؛ آن‌چه نفت آبادان را تکان داد

من از تو زنده می‌مانم اگر...

پیاز؛ از فراز تا فرود/کاشت با امید، برداشت با اشک

ورزش می‌تواند در پیشگیری از بیماری فشارخون مثبت عمل کند

خورنا:صفوف کالای دولتی دربهبهان، هرروزطویل تر ازروزقبل

جنگ؛ رؤیای بی تعبیر هراس افکنان!

تحقق وعده های دولت در سیلاب، مهمترین مطالبه در حوزه اجتماعی

کاوش: سیل مانع رسیدگی به دیگر بحران های خوزستان نشود

دختر کشتی‌گیری که خانه‌اش را آب برد ولی اراده‌اش را نه!

اعمال و فضایل ماه رمضان؛ ماه شب‌های مناجات و دعا

آنچه در روزهای سیل بر خوزستان گذشت

تنگه آبزا ایذه؛ کانون توجه مردم و رسانه ها

روز جهانی کارگر فرصتی برای شنیدن دغدغه های کارگران

نخل؛ سربلند زیر آب

تابانیوز: سرای معین‌التجار نماد اهواز نوین

خوزستان و سیلاب

آگاه نیوز: ناجی بازار کار در دوره رشد منفی اقتصاد

وظیفه ما در برابر تالاب های تازه نفس خوزستان چیست

روستای«بنده بیت سلیط»خانه ای روی آب/ سیل زده اماهمچنان مهمان نواز

عین دو؛ ایستاده در سیلاب و فاضلاب

از انکار پس زدگی ها تا تشکیل دریاچه فاضلاب در پردیس اهواز

یک راس گوزن زرد از سیلاب کرخه نجات یافت

ماجرای روستای در محاصره سیل "آلبونیس" اهواز چیست؟

رهاسازی ناگهانی آب سد،علت تشدیدسیل گلستان/ازشدت بارش‌هامطلع بودند

داستان نویسی؛ طرحی برای آشتی دانش آموزان با خلاقیت

سفر به دهدز، بام خوزستان را از دست ندهید

شکست پروژه مسکن مهر در اهواز

تابانیوز: علل توسعه نیافتگی خوزستان

پرونده فساد مالی ؛ ` مسیر تکراری`

راه آهن شلمچه – بصره؛ جاده صلح و دوستی

قلقچی، نخستین رستوران تاریخی دزفول

آبادان با جاذبه های گوناگون آماده میزبانی مسافران نوروزی است

بامداد زاگرس: شهرک صنعتی مسجدسلیمان در خاموشی

شوشان: تاملی در باب حجم بالای گردش سرمایه در خوزستان

پیرامون استانی شدن انتخابات مجلس

آلایندگی؛ تنها سهم اهوازی ها از چاه های نفت

روزنامه صبح کارون: مرگ مطبوعات خصوصی در پای دار کاغذ!

ممانعت بازنشستگان هفت تپه از ورود تریلرهای حمل نیشکر

به سوی بهار

خورنا : قومیت - ملیت

کشتی سازی در خوزستان صنعتی که نیازمند حمایت و توجه است

کارگران نانوایی دزفول ناراضی از دستمزد دریافتی

کرخه، در تب و تاب سیلاب

21 بهمن 1357؛ ادامه درگیری‌ها در تهران

3 بهمن 1357؛ انحلال شورای سلطنت

روزنامه نور خوزستان: کتاب؛ برترین هدیه

هور نیوز: منتظر تشدید مهاجرت از خوزستان باشیم

چهارم خرداد: مسئولان ارشد خوزستان زنگ خطرها را جدی بگیرند!

سرمقاله نورخوزستان با عنوان ولادت شیرزن کربلا؛ روز پرستار

جشنواره ملی فولاد کشور؛اتفاقی بی بدیل

چرا کتاب‌فروشی کانون پرورش فکری خوزستان تعطیل است؟

ساماندهی دستفروشان، کار فراموش شده شهرداری خرمشهر

اشک در چشمان عوامل اجرائی جشنواره گل نرگس سال قبل

امحای زباله دردسر جدید خوزستانی‌ها

نورخوزستان : بصیرت مثال زدنی مردم در دفع فتنهِ 88

عصرجنوب:آلودگی و بیکاری،سهم جوانان مسجدسلیمان از نفت

موانع«پرورش ماهی در قفس»در خوزستان/موافقان و مخالفان چه می‌گویند؟

قدس آنلاین:سگ‌ها، ناطوران خطرناک شهرستان کارون

کنشگری در اهواز و شبکه‌های اجتماعی

روزنامه کارون : لطفا جدی بگیرید!