پیام خوزستان

آخرين مطالب

مقالات

حواشی تبلیغات در خوزستان / از کباب خوری تا توزیع تنباکو

پیام خوزستان - اهواز - تبلیغات نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه خوزستان در این دوره هم حواشی مختلفی داشت به گونه‌ای که برخی از این حواشی بازتاب ملی هم داشته است.

دوگانه «سیل» و «تنش آبی» در خوزستان/«صف دبه‌ها» یا «ردیف گونی‌ها»

پیام خوزستان - «تنش آبی»برای شهرهای خوزستان در تابستان پیش‌بینی‌شده و هم‌زمان وقوع سیل هم به علت باران‌های مدیترانه‌ای محتمل است، باید دید در میان بی‌تدبیری متولیان«صف دبه‌ها»شکل می‌گیرد یا «ردیف گونی‌ها»؟

تالاب‌های خوزستان، از خشکسالی تا آبگیری

پیام خوزستان - خوزستان علاوه بر رودخانه‌های معروف، تالاب‌های اسم و رسم‌داری نیز دارد؛ تالاب بین‌المللی شادگان در جنوب، تالاب بزرگ هورالعظیم در غرب، تالاب بامدژ در اهواز و تالاب میانگران در ایذه در سال‌های اخیر بیشتر شناخته شده‌اند.

چرا باید سواد حرکتی داشته باشیم؟

پیام خوزستان - مدیر سمن تندرستی کارون با اشاره به لزوم توسعه سواد حرکتی در کودکان برای داشتن جامعه‌ای پویا، سالم و شاد، گفت: متاسفانه خانواده‌ها و جامعه روی سواد حرکتی برنامه‌ریزی خاصی ندارند و همین امر نیز باعث ایجاد بروز مشکلات جسمانی مختلف برای افراد در بزرگسالی خواهد شد.

فقر امکانات در پارک لاله دزفول

پیام خوزستان - دزفول - پارک جنگلی لاله یکی از اماکن گردشگری شهرستان دزفول از فقر امکانات رنج می‌برد.

فرماندهی که تنها یک فرمانده نبود

پیام خوزستان - اهواز - مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان گفت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی تنها یک مبارز و فرمانده نظامی نبود بلکه یک استراتژیست بود که همه قدرت‌های استکباری برای مقابله با او با هم قرار گذاشتند.

سرگردانی شهروندان آبادانی در نابسامانی کرایه تاکسی

پیام خوزستان - آبادان - اعلام نشدن نرخنامه جدید کرایه تاکسی در سال 1398 از سوی تاکسیرانی آبادان باعث سردرگمی رانندگان تاکسی و خودروهای مسافر بر شخصی از سویی و سو استفاده برخی رانندگان در این وضعیت نابسامان شده‌است. وضعیتی که سرگردانی شهروندان آبادانی را نیز در پی داشته‌است.

نمایشگاه‌های فصلی فروش کالا در دزفول و چالش‌ها

پیام خوزستان - دزفول - برپایی نمایشگاه‌های فصلی و موقت فروش کالا در شهرهای مختلف از جمله دزفول همواره با چالش‌هایی نظیر اعتراض کسبه بومی مواجه بوده که لازم است تدبیر لازم برای جلوگیری از ضررو زیان این کسبه اتخاذ شود.

چقدر تنها مانده‌ایم در کبود زمستان

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان چشم گشودیم و سَردار رفته بود؛ آفتاب نزده، در دل شب. رفت و پر کشید در کرانه آسمان، سپید بال هم نوای نایِ جان گداز میهن، رو سپید در آستانِ خورشید حقیقت و نقش نبست بر لوحِ دل تاریخ همیشه جاودان وطن؛ ایران.

رازهای محبوبیت سردار سلیمانی در خوزستان/ با مردم از جنگ تا سیل

پیام خوزستان - اهواز – مردم خوزستان در حالی امروز پیکر مطهر سردار قاسم سلیمانی را روی شانه‌های خود تشییع می‌کنند که سردار از محبوبیتی بی‌نظیر در میان مردم خوزستان برخوردار بود.

آیا ترور سردار سلیمانی به ترامپ در انتخابات کمک می‌کند؟

پیام خوزستان - تهران- یک رسانه انگلیسی با پرداختن به مفهوم تاثیر «صف‌آرایی زیر پرچم»، تاثیر اقدام تروریستی «دونالد ترامپ» را در به شهادت رساندن سردار سلیمانی با هدف کسب اقبال بیشتر در انتخابات 2020 زیر سوال برد.

شوشتر، زیستگاه زمستانه ایده‌آل برای پرندگان مهاجر

پیام خوزستان - شوشتر این دیار کهن و باقی مانده از قلب تاریخ این روزها میزبان پرندگانی است که زیبایی را در پهنه بیکران و آبی آسمان و جنب و جوش و شور زندگی را در رودخانه‌ها ، بیشه‌ها و آبگیرهای این خطه زیبا و دیدنی دوچندان نموده و چشم هر گردشگری را به خود خیره می کنند.

شکوفه‌هایی که پژمرده شدند

پیام خوزستان-مدتی پیش خبر خودکشی تعدادی از دانشجویان برخی از دانشگاههای اهواز شوک و نگرانی را در بین دانشگاهیان و مردم ایجاد کرد به گونه‌ای که واکنش مردم را در فضای مجازی به همراه داشت.

افزایش بارش‌های سیل‌آسا در کشور

پیام خوزستان - سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی ضمن تشریح علت بارش‌های سیل‌آسا در خوزستان گفت: اقلیم کشور در آینده به سویی حرکت خواهد کرد که میانگین بارش‌ها کم اما بارش‌های سیل‌آسا بیشتر خواهد شد.

ساير مطالب